Lenka278
20.06.14,17:48
Dobry den,
potrebujem poradit alebo ak mate nejaky vzor zmluvy alebo dohody o najme ked byvame u priatelovych rodivcov. potrebujeme to kvoli tomu ze on ma z byvaleho manzelstva syna a sudkina mu vravela ze ak platime za najom tak mame mat zmluvu alebo nejaku dohodu kde preukazeme ze prispievame na najom.
Dakujem
misoft
20.06.14,15:50
Zmluva môže byť ústna i písomná. Oznámte sudkyni, že je to ústna zmluva.
http://www.e-pravo.sk/questions/view/302/ustna-dohoda
"Pokiaľ ide o ústnu dohodu, Občiansky zákonník – ani nijaký iný zákon – ju presne nedefinuje a nešpecifikuje, čo sa za ňu považuje a čo nie (tak ako je tomu pri písomnej forme). Je však treba vychádzať z toho,že musí ísť tiež o výslovný prejav vôle uzavrieť zmluvu – nebude zachytený písomne tak ako pri písomných dohodách, avšak bude navonok výslovne, verbálne prejavený – t.j. vyjadrený slovami. Ústnou dohodou sa rozumie aj telefonicky uzatvorená dohoda. Keďže dohoda, zmluva, je tzv. právnym úkonom, musí spĺňať náležitosti právneho úkonu, ktorými sú okrem iného zrozumiteľnosť a určitosť. Pokiaľ zákon nepredisuje, že dohoda sa musí uzatvoriť písomne, môže byť uzatvorená aj ústne a bude platná. Aj ústna dohoda je záväzná pre tých, ktorí ju uzavreli a dá sa na základe nej vymáhať dohodnuté plnenie. Samozrejme za predpokladu, že je možné oreukázať obsah tejto dohody, t. j. na čom sa strany dohodli.

Každá dohoda, aj ústna, vzniká zjednodušene povedané tak, že jedna strana dá návrh na uzavretie zmluvy (túto stranu budeme v ďalšom texte nazývať navrhovateľ) a druhá strana ho prijme (budeme hovoriť o príjemcovi). V tomto zmysle proces uzatvorenia zmluvy popisuje aj Občiansky zákonník a v nasledujúcom texte sa tomuto procesu budeme venovať bližšie, nakoľko pre posúdenie toho, či došlo v tom-ktorom prípadek uzatvoreniu (ústnej) dohody, je nevyhnutné zanalyzovať, za akých okolností a akým spôsobom prebehlo podanie a prijatie návrhu."
Peggynka
20.06.14,16:19
Zmluvou ani dohodou sa nepreukazuje,že platíte nájom-preukazuje sa to výpisom z účtu alebo zaplatením pošt. poukážok na meno rodičov.
stormcatcher
20.06.14,16:48
...štyri roky sme bývali u svokrovcov a neplatili sme nič.
buchač
20.06.14,16:55
No hej ....

Ale Ty si nechcel vybabrať s bývalkou ...;)
stormcatcher
20.06.14,17:27
ale ona nie je bývalka :)
Lenka278
21.06.14,13:39
hej viem...len ona hovorila ze mali by sme mat aj zmluvu a plus vklady na ucet alebo postovou poukazkou
Lenka278
21.06.14,13:40
no mi nechceme vybabrat s jeho byvalou....mi naozaj prispievame len vzdy sme zobrali seky od bytu a zaplatili tak...nie tak komplikovane zeby sme posielali jeho otcovi na ucet..
Lenka278
21.06.14,13:41
tak to je mozne ze nic...ale mi prispievame..platime kazdi mesiac pravidelne....82 eur za byt....co im chodi sek a tam je i plyn....elektrinu plati zase sek jeho brat.....a este kupujeme nakup 2x mesacne velky nakup pre celu domacnost...
Lenka278
21.06.14,13:43
neviem preco hned si myslis ze chceme vybabrat s jeho byvalou...aj tak ma po sude...to mu povedala po rozsudku ze si to mame takto urobit...preto som pisala ci mi niekto nevie poradit....to je cele
korela
21.06.14,16:57
My sme bývali u svokrovcov presne 3 roky, 4 izb. s halou, bývali sme v najmenšej miestnosti, neprekážalo nám to, platili sme po dohode ešte spred svadby presne polovicu všetkých poplatkov za byt a energie i pevný telefón, napriek tomu, že sme telefón vôbec nevyužívali.
Kuchyne sme mali oddelené. Riady svoje. Najprv cez víkend varila svokra, ja po nej. Nákupy každý svoje. Každý deň sme svokru vozili do práce a cestou z práce domov a v piatok aj na veľký nákup. Až potom sme mohli vyraziť po práci za svojimi záujmami.
Podnes mám z toho dobrý pocit, že sme jej neostali nič dlžní, aspoň čo sa financií týka. Ešte dodám, že sme každý piatok poupratovali komplet celý byt. Na Viedeň sme nemohli prepnúť. Na našej TV občas niečo cez týždeň.
Mala k povoleniu u nich bývať dve podmienky - nemať do odsťahovania dieťa, a bývať max. 1 rok., čo sa však nedalo dodržať v tej dobe.
Peggynka
21.06.14,17:15
Milá svokra...a "milujúca" mama...
buchač
21.06.14,17:30
Zlatá to svokra ....;)

Ja som tej svojej drbol dverami po 3 mesiacoch .

Ale je tiež pravdou , že som mal už po svadbe vlastný byt ...
Peggynka
21.06.14,18:42
Svokra-vychovávateľka? :D
buchač
21.06.14,19:04
Svokra - šturivareška ....;) : D