andrejkae
22.06.14,19:23
Dobry den,
mate niekto skusenosti s osetrovanim dreva, ktore bolo predtym napustene fermezou? Cim ho natriet tak, aby zostala viditelna kresba dreva? Vopred dakujem za odpovede.
brodozz
22.06.14,18:17
Lakom,cirim
buchač
22.06.14,18:39
Možností je viacero .

Postup :
Najprv odstrániť fermež .
Následne drevo jemne do hladka prebrúsiť .

Na ošetrenie sa dá použiť :
- spomenutý lak , ale ja by som šiel iným smerom
- Anglický vosk bezfarebný
- Ľanový olej
- Šelak
- Vosková pasta s včelím voskom
lapejko
22.06.14,20:33
Profilak. Fermež, ak je suchá, neodstraňovať, ani sa to nedá, je vpitá do dreva, stačí trochu prebrúsiť povrch...
alltracboy
23.06.14,07:40
fermez je lanovy olej. Kedze vacsina kvalitych farieb je na baze fermeze, nechal by som to tak. Prebrus povrch 120 smirglom, kup farbu tikurilla ( v predajni ti poradia aky druh) a hod na to dva natery. Drevo sa iba sfarbi povrch ostane povodny. Ten nater staci obnovovat kazdych 5 rokov. Lak nedavaj, lebo bude praskat a nakoniec to bude vyzerat otrasne. Voskove pasty zabudni, to sa pouziva skor do interieru na kvalitne drevo a treba to pracne lestit a vtierat.
TomasHC
24.06.14,06:39
Tak to ani omylom
TomasHC
24.06.14,06:42
Farby na olejovej báze, tie čo sa vsiaknu do dreva a neurobia na povrchu škrupinu. Špička sú oleje OSMO, len tá cena. Mne sa posledne celkom osvedčil aj BAUFIX z Lidlu :) Minule som sem dával fotky - http://www.porada.sk/t85978-p3-drevena-terasa.html#post2530284
viktorviktor
24.06.14,11:00
Miesto bežného laku použi vodou riediteľný akrylátový lak, všetky laky sa majú nanášať na nemastný povrch, nechaj drevo dobre vyschnúť