maca78
23.06.14,07:46
Dobrý deň chcem sa poradiť môj brat sa ide rozvádzať, jeho manželka požiadala o rozvod a povedala, že s majetku nechce nič. To by bolo celkom pekné gesto, ale je tu jeden problém. Majú dom ktorý im darovali naši rodičia je napísaný na obidvoch. Počas manželstva podnikali a ona bola ako fyzická osoba a firma bola na jej mene. Ona si neplatila odvody a tak vznikol dlh a na dome sú exekútori. Teraz neviem ako to bude keď ona s domu odišla, dlhy sú na nej a exekútor na dome. Dá sato nejako súdne usporiadať aby aj ona splácala dlhy? Ja sa bojím že ona teraz prestane splácať a brat príde o dom. A má dve dospelé deti ktoré ostali s ním. Ďakujem
bodliak
23.06.14,05:51
Keď sa raz exekútor zakusne, nepustí. Ibaže by dostal lepšie sústo, napríklad hotovosť. Jeho nezaujíma, či ona chce alebo nechce majetok pri delení po rozvode.
Vysporiadať ? Vyplatiť dlžobu.
Chobot
23.06.14,06:11
Kým nevyplatia exekútorovi dlhy, s domom nič neurobia. Bude tam asi záložné právo z titulu exekúcie, takže kataster nič nezapíše.

Pokiaľ nemali zrušené BSM už počas manželstva z dôvodu, že jeden z partnerov vykonával podnikateľskú činnosť, tak ten dlh je spoločný, teda obaja dlhujú.
buchač
23.06.14,06:13
Vyplatiť dlžobu ( viď bodliak ) za exmanželku .

Následne podať žalobu na dotyčnú príslušnému súdu ... povedzme , že dôvod žaloby by bol bezdôvodné obohatenie
maca78
23.06.14,07:23
To mi je jasné, že sa to prepísať nedá. Len by som chcela vedieť či je nejaká zmluvná dohoda o tom aby aj ona prispievala na splátky. Dá sa to nejako u právnika urobiť?
Chobot
23.06.14,07:49
Dohoda sa môže urobiť akákoľvek, ak s ňou súhlasia obe strany. Otázne potom je, či ju aj obe strany budú plniť.