ninka24
23.06.14,08:24
Stalo sám toto: pri platbe DPH za predchádzajúci mesiac sme uviedli nesprávny VS a pani na DÚ (je tam mesiac aj s cestou) odignorovala predčíslie účtu - DPH a platbu naúčtovala ako preddavok na daň. Doteraz sme s tým nikdy problém nemali a všetko bolo v poriadku.
A teraz otázka - je správne že od nás žiada, aby sme jej doručili žiadosť o preúčtovanie?
Ako môže odigonorovať predčíslie účtu, ktoré vlastne určuje typ dane!?
A ešte nám tu vznikol jeden problém - v polovici mája nám táto pani poslala výzvu na úhradu nedoplatku na preddavkoch na daň ( pred daňovým sme si overovali sumu, koľko máme doplatiť - všetko sme mali OK) koncom mája, nám poslala papier o tom že nemáme žiadne nedoplatky a dnes nám tie peniaze zrazu zablokovali na účte.
Je toto normálny postup? Nejak začínam byť nahnevaná!
tictac7
24.06.14,05:31
mám klienta, ktorý stále ignoruje VS (a má aj nejaké staré nedpolatky). DÚ zas ignoruje predčíslie. Takže mesiac čo mesiac čakám na liebesbrief z DÚ, kam si tú platbu priradili....
ninka24
24.06.14,08:53
nieco podobne sa deje aj u nas - s tym VS, ale nedoplatky sme nemali ziadne. Ja chapem aj to ze im danovy poriadok umozni platbu priradit inde, ale jednoducho odignorovat predcislie, a hodit to na uplne iny ucet, sa mi zda troska scestne! a samozrejme, ze nehovorim o tom, ze tym padom mame DPH neuhradene...!
Naco potom bol cely cirkus s "jedinecnymi" danovymi cislami , ked si nedoplatok dokazu vyrobit sami!!!???