Mirinho
23.06.14,09:38
Zdravíčko mam taky menší problém potreboval by som dokument vytlačeni z tlačiarne už aj overeny notarom len nastatal tam jedna chyba ohľadom adresy a potreboval by som jedno písmenko nejak prepísať a poslať na súd neviete mi poradiť ako by sa to dalo? či by postačil nejaky obyčajny zmizik a dopísanie čiernym perom alebo čo?? dakujem
avalik
23.06.14,07:50
vytlacit spravy dokument a dat znova overit - overenie listin a podpisov sa robi aj na matrike, nie len u notara
Chobot
23.06.14,07:53
Neprepisuj nič. Ak je to dôležitý údaj, urob dodatok k tomu dokumentu. Akékoľvek úpravy ti urobia notárkse overenie neplatným a dokument ti môžu príslušné inštitúcie zamietnuť.
Mirinho
23.06.14,08:00
a ako spravím ten dodatok prosím ťa??? dakujem pekne
Chobot
23.06.14,08:12
Ako to mám vedieť, keď neviem, o čom je originál dokumentu?
Mirinho
23.06.14,08:18
original dokumentu je PLNA MOC NA ZASTUPOVANIE V DEDICSKOM KONANI a chyba je v adrese splnomocniteľa kde miesto adresy Krečovice je napísane Krenovice, myslíte žeby to mohol byť až taký problém??? dakujem
avalik
23.06.14,08:23
ano je to problem - vytlac novu plnu moc a daj overit podpis znova
Chobot
23.06.14,08:26
Tak ak je to plná moc, tak je jednoduchšie vystaviť novú plnú moc s opravenou adresou, než robiť nejaký dodatok (myslel som, že ide o nejakú zmluvu).

Ale to, že je chyba v adrese, nerobí plnú moc neplatnou. Súd ju akceptuje. Problém by mohol nastať, ak by tej osobe chel súd niečo doručovať. Ale to tiež stačí uviesť súdu správnu korešpondenčnú adresu.

Ak teda máš možnosť, vystav novú plnú moc. Ak je to komplikované, tak to nechaj tak.
Mirinho
23.06.14,08:28
diky moc ľudia práve to že je to dosť komplikovane posielať to zas všetko cez poštu a všetko overovať a čas sa kráti, tak vravíte že by to nemal byť taky problém? dakujem pekne ešte raz ... :)
panamaus
23.06.14,08:29
Nemože to robiť každý ako ja :

š.p. sa kedysi menil na a.s.
dával som podklady na MH pre FNM

doniesol som výpis z katastra - - 1 A4 bola oblepená kolkami
a pozerám 1 parcelné číslo je zle

tak som otvoril asi 18 strán, sekretárka nadvihla valec v perličkovom písacom stroji
strčil tam ten zašnúrkovaný dokument
prepísal
odniesol

vybavené :D
Mirinho
23.06.14,08:44
panamaus ešte raz a ako si to zle parcelne číslo odstranil? :)
Chobot
23.06.14,08:52
Asi nijako, ako som pochopil, to bolo za čias písacích strojov, vtedy boli preklepy v dokumentoch bežné. Jednoducho asi cez to zlé šíslo "klepla" správne číslo.

Odovzdaj to tak, ako to máš. Aj tak súd nebude používať adresu tej osoby z plnej moci - predpokladám, že majú ešte aj inde evidovanú správnu adresu. Nemyslím si, že by ti to kvôli tomu zamiestli, totožnosť osoby (ak je to splnomocniteľ) bola riadne overená. Ide o chybu v písaní, to sa stáva.

Ja som raz v návrhu na plat. rozkaz uviedol chybné krstné meno - súd ma vyzval na opravu a bolo. Žiadna veda.