baninka
12.04.06,10:52
ahojte - podla dostupnych udajov je povinnou prílohou Vyhlásenia o poukázaní 2% dane aj Potvrdenie o zaplatení dane.
Na Daňový úrad mám poslať originál toho potvrdenie alebo stačí kópia? Aké máte skúsenosti?
ďakujem za rady a v najbližších dňoch veľa vody:-)mimotemy
katkaj
12.04.06,09:00
ahojte - podla dostupnych udajov je povinnou prílohou Vyhlásenia o poukázaní 2% dane aj Potvrdenie o zaplatení dane.
Na Daňový úrad mám poslať originál toho potvrdenie alebo stačí kópia? Aké máte skúsenosti?
ďakujem za rady a v najbližších dňoch veľa vody:-)mimotemy

Ja som vždy posielala originál a kópiu som si nechala ja.
sway
12.04.06,09:10
Chytím sa tejto témy, akú máte skúsenosť prosím?:

- ak ide o človeka čo mal príjem len zo závislaj činnosti je to OK , pošlem potvrdenie.
- ak ide o človeka čo mal príjem aj zo závislej činnosti aj z podnikania - spravila som mu DP B a čo potvrdenie? - musím poslať aj od zamestnávateľa za príslušné príjmy zo ZČ? - poradíte? - mám to tu na stole a stále neviem čo všetko poslať....

dííík:)
Zita4
12.04.06,09:16
Chytím sa tejto témy, akú máte skúsenosť prosím?:

- ak ide o človeka čo mal príjem len zo závislaj činnosti je to OK , pošlem potvrdenie.
- ak ide o človeka čo mal príjem aj zo závislej činnosti aj z podnikania - spravila som mu DP B a čo potvrdenie? - musím poslať aj od zamestnávateľa za príslušné príjmy zo ZČ? - poradíte? - mám to tu na stole a stále neviem čo všetko poslať....

dííík:)
Na daňovom priznaní bolo treba vypísať príslušné kolónky (odd. XII. DP FO typu B), ktoré sa týkajú poukázania 2 % dane. Neviem, či sa to dá dodatočne poslať. :confused:
Zita4
12.04.06,09:17
ahojte - podla dostupnych udajov je povinnou prílohou Vyhlásenia o poukázaní 2% dane aj Potvrdenie o zaplatení dane.
Na Daňový úrad mám poslať originál toho potvrdenie alebo stačí kópia? Aké máte skúsenosti?
ďakujem za rady a v najbližších dňoch veľa vody:-)mimotemy
Originál potvrdenia dáš zamestnancovi a on si ho priloží k vyhláseniu a odovzdá na daňový úrad.
karpis
12.04.06,09:17
Ak si robila DP B tak v oddiely XIIna str.8 DP je kolonka na poukázanie 2% daní bohužiaľ podľa mňa je už neskoro malo sa to spraviť do 31.3.2006. Dúfam že sa nemýlim
sway
12.04.06,09:24
Ak si robila DP B tak v oddiely XIIna str.8 DP je kolonka na poukázanie 2% daní bohužiaľ podľa mňa je už neskoro malo sa to spraviť do 31.3.2006. Dúfam že sa nemýlim

Tá kolonka je v poriadku, to som uviedla v DP,
len napríklad vlani mi prišli niekedy v auguste listy z DÚ že nepoukázali tie 2% nakoľko neboli splnené niektoré z podmienok (uviedli ich tam asi 8, ale napodtrhli o čo im išlo konkrétne v našom prípade).
Dane zaplatené boli a tak si myslím či im "nechýbali" práve tieto potvrdenia, že daň zaplatená bola aj zo ZČ.
Štve ma to, lebo som nahovárala ľudí nech 2% poukážu a aby snaha nevyšla nazmar....:rolleyes:
katkaj
12.04.06,09:26
Moja skúsenosť z minulého roka je tá, že pokiaľ to nevyznačíš v DP typ B tak máš smolu. Dodatočne sa to nedá.
bendži
12.04.06,09:36
Ak si robila DP B tak v oddiely XIIna str.8 DP je kolonka na poukázanie 2% daní bohužiaľ podľa mňa je už neskoro malo sa to spraviť do 31.3.2006. Dúfam že sa nemýlim

súhlas, pokiaľ robíš DP typ B, tam uvádzaš aj údaje o príjemcovi podielu zaplatenej dane. žiadne ďalšie potvrdenia neposielaš, nakoľko sama si zodpovedná za svoje daňové priznanie a ty sama doplácaš nedoplatok, ak ti vznikol.. Ak ti daňový úrad neposlal minulý rok poukázané sumy, musela sa stať chyba ešte niekde inde, treba hľadať v tých dôvodoch, ktoré ti DÚ uviedol..
sway
12.04.06,09:39
súhlas, pokiaľ robíš DP typ B, tam uvádzaš aj údaje o príjemcovi podielu zaplatenej dane. žiadne ďalšie potvrdenia neposielaš, nakoľko sama si zodpovedná za svoje daňové priznanie a ty sama doplácaš nedoplatok, ak ti vznikol.. Ak ti daňový úrad neposlal minulý rok poukázané sumy, musela sa stať chyba ešte niekde inde, treba hľadať v tých dôvodoch, ktoré ti DÚ uviedol..

vďaka za všetky odpovede, tak pošlem to tak ako to mám pripravené, dúfam to tento rok prejde, škoda, že k tomu nemám metod.pokyn... ale možno taký ani nie je....;)
baninka
12.04.06,11:18
a čo píšete do kolónky, Dátum zaplatenia dane, riadok č. 11? Uvádza sa,že len ak vznikol preplatok má sa uviesť 31.3. daného zdanovacieho obdobia.


:confused: Lenže čo keď aj nedoplatky zrážam presne v ten deň? je to okej?
katkaj
12.04.06,11:19
a čo píšete do kolónky, Dátum zaplatenia dane, riadok č. 11? Uvádza sa,že len ak vznikol preplatok má sa uviesť 31.3. daného zdanovacieho obdobia.


:confused: Lenže čo keď aj nedoplatky zrážam presne v ten deň? je to okej?

Dáš tam dátum kedy to zrazíš z výplaty. A keď si to zrazila 31.3. tak je to v poriadku a napíšeš tam 31.3. Záleží kedy máte výplatný termín
baninka
12.04.06,11:36
super, ďakujem pekne.
jedna vec je ale pre mňa záhadou. Držím v rukách niekoľko Vyhlásení (napr. od materskej škôlky z-nca kam chodí jeho dieťa, základnej školy dieťaťa z-nca, a tak ďalej a veľmi sa rôznia vysvetlivky, podľa ktorých by som mala postupovať. Subjekty, ktoré chcú dostať čo najviac peniažkov práve z Účelových 2 percent by si mali dať záležať na tom, ako vypracujú vysvetlivky. Najviac nezrovnalostí je v tom, ktorý údaj - z riadku 1 alebo 3 Potvrdenia, sa má uvádzať do riadku 09 Vyhlásenia.
Jedni píšu že údaj č. 1 - teda daň pred Bonusom, iní že z riadku 3 - teda už ošetrená - znížená o daňový bonus.
JarkaL
12.04.06,11:39
Určite z r. 3 znížená o daňový bonus. Je to aj v tlačive Vyhlásenia stiahnutého z drsr.sk.
katkaj
12.04.06,11:41
super, ďakujem pekne.
jedna vec je ale pre mňa záhadou. Držím v rukách niekoľko Vyhlásení (napr. od materskej škôlky z-nca kam chodí jeho dieťa, základnej školy dieťaťa z-nca, a tak ďalej a veľmi sa rôznia vysvetlivky, podľa ktorých by som mala postupovať. Subjekty, ktoré chcú dostať čo najviac peniažkov práve z Účelových 2 percent by si mali dať záležať na tom, ako vypracujú vysvetlivky. Najviac nezrovnalostí je v tom, ktorý údaj - z riadku 1 alebo 3 Potvrdenia, sa má uvádzať do riadku 09 Vyhlásenia.
Jedni píšu že údaj č. 1 - teda daň pred Bonusom, iní že z riadku 3 - teda už ošetrená - znížená o daňový bonus.

No ja si myslím že tam treba dať daň z riadku 3, čiže ošetrenú od daňového bonusu. Lebo ten ti dáva DÚ.
baninka
12.04.06,11:46
áno, ja si na sto percent myslím že z riadka 3 ale ak to väčšina ľudí spraví takto ako táto jedna materská škôlka...ale to je ich vec mali by si dať na to pozor. Ja vám to dávam len ako do pozornosti .
katkaj
12.04.06,11:49
áno, ja si na sto percent myslím že z riadka 3 ale ak to väčšina ľudí spraví takto ako táto jedna materská škôlka...ale to je ich vec mali by si dať na to pozor. Ja vám to dávam len ako do pozornosti .

Len do toho potvrdenia sa dáva vypočítaná daň a aj daň znížená o daňový bonus. Takže DÚ si to vie lahko skontrolovať:rolleyes: