jano454
23.06.14,09:53
Okná som menil v byte asi pred 7- mimi rokmi a teraz ľutujem, že som si nedal zaskliť aj logiu. Chcel by som, aby sa sklo dalo v lete celkom odsunúť a v zime by som to mohol v pohode zavrieť čo je lepšie odsúvacie, zatváracie? Tiež sa tam využívajú izolačné sklá, alebo obyčajné? A komu to dať spraviť?
Díky za rady ;-)
alltracboy
23.06.14,08:46
asi odsuvacie, inak videl som jednu vec co by sa mozno dala pouzit. Nieco ako lamelova garazova brana, ale s prehladnymi panelmi. Cize by sa to mohlo vysuvat dohora pod strop ako garazova brana, dala by sa otvorit skora cela sirka logie. netusim ale ako by to vyzeralo na balkone..
sito
23.06.14,09:09
Jedno sklo? Všimol si si niekedy auta v zime?
jslancik
23.06.14,09:12
ja to mám na balkóne. tri "rolety" vedľa seba, asi metrová šírka.
lujza.j
23.06.14,09:38
Nikdy som to nechcela,ale jesen max.jar uz ano,bezramovy system posuvny,tak ze sa to da naskladat na jeden bok v lete....ked si domaci kutil...tak gugli,citaj recenzie....a isto najdes komu to das spravit....
erik555
23.06.14,09:51
Zalezi, ze na aky ucel ma sluzit ta logia. Na ochranu pre necistotami, slahanym dazdom, snehom posluzi aj roletovy system (s priehladnymi lamelami), resp. system s posuvnymi sklenenymi tabulami.
Pre vyssiu izolaciu logie v zimnych mesiacoch si mozes dat vyrobit normalne plastove okna s izolacnym sklom. Ak mas nejake kovove zabradlie, tak namiesto neho sa vyrobia asi 3 casti (zalezi od sirky logie) z okennych profilov, kde spodna cast je z plastovej vyplne (namiesto zabradlia) a vrchna cast normalne kridlo okna (kovanie so sklopnym systemom a mikroventilaciou). Tieto casti sa spoja....
Peggynka
23.06.14,09:56
Neklepu tie rolety pri vetre?
lujza.j
23.06.14,10:00
Klepu...aj ich vytrhne vetrisko....
erik555
23.06.14,10:01
NIE...vlastne sa nemaju o co klepat, pretoze tam chyba napr. sklo okna :) A lamely su v drazkach, kde su z obidvoch stran nasunute pasiky s takymi hustymi stetinami, takze plastova lamela nie je priamo v kontakte s plastovym ramom. Aspon dufam, ze aj teraz sa robia tie drazky aj so stetinami...ja mam tento roletovy system na logii asi 11-12 rokov a bezproblemov...ziadne buchanie, ziadne vytrhnutie, ako sa to snazi vysvetlit lujza :D
lujza.j
23.06.14,10:08
Chces povedat ze ked je vetrisko tak to nevydava ziadny rusivy zvuk....ze nic ani tuk.......
Peggynka
23.06.14,10:09
U nás chodil pred rokmi taký díler a suseda si dala vonkajšie žalúzie.Potom bola na nervy z toho klepotu a dala to preč.A že aj zasúvacie sklá klepú.Ja by som dala normálne okná.Tiež by som zasklila,ale mám to do štítu,už som špekulovala nad strieškou,ale musím spracovať suseda - brata (dvojdom),nech to nevyzerá ako v BG na panelákoch.
erik555
23.06.14,10:16
lujza, aky rusivy zvuk myslis? Pisal som, ze tie lamely nie su iba v plastovej drazke. Tak co tam ma klepotat? Nie, rolety na logii ma nevyrusuju nijako! To vazne pisem...Aj teraz vidim, ze je semtam narazovy vietor, ale zvuk z roliet na logii ziadny...a mam aj pootvorene okno na mikroventilaciu, aby si nepisala, ze nepocujem, ze mam uplne zavrete okno :) Ked mam pocut narazovy vietor tak jedine take hucanie a to pocujem pri otvorenom okne bezne od ulice aj na druhej strane bytu... fakt neviem, co by som mal pocut z roliet na logii...
Peggynka
23.06.14,10:26
Nuž,aspoň si zadávateľ vyberie...
lujza.j
23.06.14,10:57
No vies ja som uchyl na zvuky spim so stuplami:Dnapr.brat mi byva v mč v ba kde skoro stale duje vetrisko....nie raz som videla vytrhnute zaluzie mali pod balkonom .....
erik555
23.06.14,12:09
lujza.j
23.06.14,13:41
ja tiež hovorím o roletách..len píšem žalúzie :D....
kopretinka
23.06.14,13:51
naši majú na balkóne tiež hentie rolety.....za rok sa im vôbec nezašpinili sklá na oknách,ja som umývala,takže vlastná skúsenosť....nikdy sa nesťažovali na hluk a ešte majú v izbe aj teplejšie....
erik555
23.06.14,13:51
ty si videla pod balkonom vytrhnute plastove lamely z roliet? :eek:
erik555
23.06.14,14:00
kopretinka, ja si ich velmi chvalim. Ja som ich dal namontovat kvoli susede nad nami, ktora kazdy den prasila deky od srsti zo psa a na loggii toho bolo dost a aj na susiacom pradle. A nakoniec aj kvoli snehu a dazdu. Ked je roleta mierne vytiahnuta, tak medzi lamelami je asi kazdych 7cm podlhovasty otvor, takze aj ked je roleta kvazi spustena, tak ma dobre vetranie pre susiace pradlo...aj v zime! Ja som velmi spokojny s roletami na logii (lamely mam priesvitne)...
simon7
26.06.14,15:19
No ja som si zvolil odsúvacie, nejak som sa nevedel stotožniť s otváracími, ktoré pri prievane trieskajú. No a firmu už som mal vytipovanú, lebo už sme s nimi pracovali. Ak chceš tak ti pošlem http://cbmont.sk/sk/produkty/zasklenie-logii-pevne-a-posuvne-deliace-steny-posuvne-prekrytie-bazenov/