Arena
12.04.06,09:57
Pekny den prajem
Dostal som fakturu z T-mobile, ktoru som reklamoval z dovodu nespravne uctovaneho pausalu, telefonicky mi reklamaciu uznali, ale z vyjadrenim, ze ju budu riesit do 30 dni. Mam si tu fakturu - zlu, dat do uctovnictva a narokovat si DPH zo zlej sumy? Zrejme by mal prist dobropis.
Ale oni chcu, aby som tu nespravnu sumu zaplatil, a rozdiel dobropisuju, co sa mne nezda nekorektne, pretoze zaplatenim uznam ich pohladavku...
Apropo vcera mi povedali, ze podla ich internych predpisov vybavenie reklamacie trva 60dni:eek: ... Som JU, kvartalny platca DPH.

Co vy na to?
KEJKA
12.04.06,08:06
no... ja som mala v ORANGE tiež. Nežiadali nič zaplatiť, a vybavili promptne.
Do účtovníctva si to daj, lebo faktúru máš.
Ak nezaplatí, budú upomínať a budeš platiť ešte aj za upomienku. Čo narobíš?
Takéto prípady ma vedia rozhodiť, že začnem uvažovať o zmene operátora.
ale v Orange to bolo OK.
Katarína STR
12.04.06,08:19
Ja osobne by som to riešila tak, že by som ju poslala doporučene aj so sprievodným listom späť a žiadala o jej opravu.

Nakoľko vyfakturovaný paušál nesúhlasí so sumou vyčíslenou v zmluve, nemôžem takúto faktúru akceptovať a preto ju vraciam na prepracovanie.

Sú firma ako každá iná a preto by mali opraviť faktúru ihneď. Tu sa nejedná o reklamáciu z dôvodu neuznania výšky pretelefonovaných hovorov a ich prešetrenia, na ktoré samozrejme potrebujú čas, ale tu ide o ich chybu v zle vystavenom paušále, na ktorý im stačí pozrieť do zmluvy a hneď uvidia problém. Na to nepotrebujú mesiac, či dokonca dva.

Ja keď niekomu omylom dám na faktúru inú cenu, ako je v cenníku, alebo ako si zákazník dohodol so šéfom, faktúra mi príde späť a opraviť ju musím ihneď. Inak mi to zákazník nezaplatí.
Ani vo sne by som nemohla povedať zákazníkovi, že to prešetrím a zatiaľ nech zaplatí pôvodnú faktúru.
Však by som s ňou akurát tak dostala.

Toto by som v žiadnom prípade neakceptovala.

Poslala by som to späť na prepracovanie.
bendži
12.04.06,08:31
mňa zaujalo tých 60 dní, ktoré vraj majú na vybavenie reklamácie. Neviem teda, ale nestanovuje zákon dosť jasne, že táto lehota je v dĺžke maximálne 30 dní? Môžu si to skutočne len tak upravovať svojvoľne v interných predpisoch?...
Arena
12.04.06,18:42
Katarina STR, aj ja som to chcel urobit, ale povedal som si , ze zavolat na zakaznicku linku tam bude jednoduchsie...
Dnes som si to overil a mozem povedat, ze reklamaciu mam uznanu, v nasledujucej fakture mi to odrataju a medzitym mi predlzili splatnost fa. o jeden mesiac k dobru.
Takze dufam to dopadne dobre. Dakujem za rady