Aanika
23.06.14,11:45
Co je pricinou, ze bazanty si medzi sebou vytrhavaju a jedia perie z chrbta ? Styri sliepky zo siestich, maju vytrhane perie na chrbte o velkosti kuracieho vajicka. Zverolekar vravel, ze im chybaju bielkoviny a dobre je im do krmiva pridat surove mlete mäso. Predpisal aj nejaku "vodicku" v ampulke , biely prasok no nic nepomaha.
Volieru im manzel cisti kazde 2-3 tyzdne
Mame sest sliepky a kazdy den nam znesu 5 vajicka. Dakujem za Vase prispevky.
denis_m6
25.06.14,10:38
neskace po nich kohut? teda aspon nase sliepky tak vyzerali po "naletoch" od neho...
Aanika
25.06.14,11:52
Mame odpozorovane,ze oni si medzi sebou perie vytrhavaju ,
Žabinka
25.06.14,12:05
bodliak
25.06.14,13:16
Oddelte ich od seba na pár dní. Podľa mňa je to dominantné správanie.
Aanika
26.06.14,08:44
Dakujem za stranku, precitala som si cely prispevok. Ono je to tak ,ze prv sme mali jedneho bazanta a dve sliepky, ale asi pred mesiacom manzel priniesol domov dalsie styri sliepky o ktore sa "nezodpovedny" chovatel nevedel postarat a asi ich nekrmil, jedli len to co nasli na zemi. Zlutoval sa nad nimi a kupil ich. Dali sme ich spolu s nasimi, ktore pred tym nemali ziaden problem s vytrhavanim peria, no po nejakom case sa zacali tieto problemy s perim. Moze byt , ze nove sliepky boli vystresovane, pretoze aj "byvanie" mali katastrofalne, bez svetla , len v takej sope. Ked bazantom priniesol jest, tak tie nove ani nejedli z krmitka, zo zemi zobali. To perie pomaly zacina narastat, tak dufame, ze sa to zlepsi a vsetky sliepky sa vyzdraveju.
heja3
26.06.14,09:47
Môže to byť tým, že staré (2sliepky, možno aj kohút) zobú tie nové 4. Môj šéf kúpil mladšie sliepky, ale inej farby a sliepky staršie ich začali klovať. Možno sa nevedia "skamarátiť ". Ako písal Bodliak, asi je to dominantné správanie starých (ony rozoznajú, či sú mladé)
Aanika
26.06.14,10:11
Nie,praveze nove /4/ nad ktorymi sa manzel zlutoval a kupil ich od chovatela,ktory nevedel zabezpecit vhodne podmienky na chov, vytrhavaju starym /2 / aj medzi sebou.
Peter z Bratislavy
18.07.14,11:53
je to zlozvyk, ktorý sa nedá odstrániť, ale dá sa mu zamedziť.
Bežne sa bažantom i inej hrabavej hydine nasadzuju tzv. "okuliare" oproti kanibalizmu.
Prave som teraz objednaval 50 kusov. Sú 2 typy veľké a malé.
Používam ich na hydinu, keď sa začne odzobávať.