Zuzana2
12.04.06,10:03
Prajem všetkým pekný deň.
Prosila by som o radu:
Študent má prerušené štúdium (aspoň tak mi povedal) na VŠ. Prišiel k nám, aby sme ho zamestnali na "brigádu". Vraj mu tak povedali na ÚP. Tam bol evidovaný, ale už je z evidencie vyradený.
Teraz otázka: vie niekto niečo o "brigáde". Ja poznám len DoVP, DBPŠ a pracovný pomer. Možno mám medzery.
Tak som mu spravila klasickú PZ na dobu neurčitú so skúšobnou dobou 3 mesiace. Veď počas tých troch mesiacov sa môže rozhodnúť, čo a ako.
Majú takíto študenti, ktorí nastupujú do prvého zamestnania nejaké výhody, nevýhody alebo obmedzenia?
Vopred vďaka za všetky rady.
Hronská Iveta
12.04.06,08:54
Prajem všetkým pekný deň.
Prosila by som o radu:
Študent má prerušené štúdium (aspoň tak mi povedal) na VŠ. Prišiel k nám, aby sme ho zamestnali na "brigádu". Vraj mu tak povedali na ÚP. Tam bol evidovaný, ale už je z evidencie vyradený.
Teraz otázka: vie niekto niečo o "brigáde". Ja poznám len DoVP, DBPŠ a pracovný pomer. Možno mám medzery.
Tak som mu spravila klasickú PZ na dobu neurčitú so skúšobnou dobou 3 mesiace. Veď počas tých troch mesiacov sa môže rozhodnúť, čo a ako.
Majú takíto študenti, ktorí nastupujú do prvého zamestnania nejaké výhody, nevýhody alebo obmedzenia?
Vopred vďaka za všetky rady.
Tou "brigádou" mali pracovníci UP určite na mysli práve DOVP. Nemôže sa jednať o DBPŠ. DBPS môžete uzatvoriť len s takou osobou, ktorá má štatút študenta. Pokiaľ má však štúdium prerušené, podľa môjho názoru štatút študenta nemá. Pokiaľ s ním však uzatvoríte DOVP, to by bolo OK. Píšete, že ste s ním uzavreli riadni pracovný pomer, aj to je OK.
Čo sa týka nejakých výhod, ... za to, že sa jedná o jeho prvé zamestnanie - toho času myslím, že nemá žiadne výhody.
Zuzana2
12.04.06,10:28
Ivetka, ďakujem. Som toho istého názoru. Dúfam, že som čosi nepoplietla.
Hronská Iveta
12.04.06,10:36
Rádo sa stalo.