fullgas1
23.06.14,23:47
Pri plote rodinného domu mi končí upravený kanál (járok) na dažďovú vodu a cca 70m mi tečie voda cez pozemok. Po silných dažďoch mám nánosy blata a odpadkov po pozemku, podmýva mi to plot ktorý je tým už znehodnotený. Ako postupovať a donútiť obec konať? Písal som im už dva listy, ale odpoveď žiadna...
Ďakujem za rady.
buchač
24.06.14,03:21
Otázka evokuje odpoveď vo význame " OBEC UŽÍVA " , že si sa s obcou dohodol na užívaní ...
Text ale následne toto neguje .

Písal si listy ... no záleží aj od obsahu a aj štylizácie .
No niet nad osobný kontakt .
Takže na Tvojom mieste by som šiel za starostom a pekne žiadal o vyvetlenie , konanie a odstránenie danej situácie .

Druhá možnosť je , že by si sa realizoval a na vlastné náklady urobil nejaké opatrenia na zabezpečenie odtoku vody ( situáciu poznáš len Ty ) . Následne by si poslal faktúru obci .

Nepomôže , nereflektuje , nie je ochota ...ale len výhovorky a hlavne bude argumentácia ohľadom nedostatku financií v obecnej kase ?

Ja len predpokladám - dúfam , že máš aj nejaké fotky .
Tieto by som pripojil k žalobe , kde by som aj vyčíslil tie škody na mojom majetku .

Majetok má predsa aj obec , ak by si vyhral súd , tak následne môžeš posunúť vymáhanie pohľadávky exekútorovi .

Otázka :
Ty nemáš poistku ???

P.S.:
Za seba poviem .
Na určité veci upozorňujem iba dva krát . Následne konám ... a kua , že bez výstrahy .
charles91
20.08.18,14:38
Ako ste to nakoniec vyriešili ? Mám ten istý problém, až na to že vedľa na pozemku je kanál ktorý patrí obci, a o ktorý sa vôbec nestará. Je v dezolátnom stave, a obec nie je ochotná kanál opravovať, pretože to nie je v rozpočte.