Everibodi
24.06.14,02:28
Caute,chystám sa s autom na dovolenku k moru a rád by som si nan dal havarijnè poistenie.Viete mi povedat na akú najkratsiu dobu sa dá uzavriet havarijná poistka a či by to nešlo neako zlúčit s cestovným poistením?Dakujem za odpoved.
Ice dive
24.06.14,05:19
nie nešlo by to zlúčiť... keďže spravidla sú to samostatné produkty, a najkratšia doba na havarijné poistenie je jeden rok... tušim allianz SP mal možnosť na poistné obdobie 1/4rok... t.j. minimálne na tri mesiace sa to uzavrieť musí... avšak allianz SP je na autá drahá poisťovňa to sa možno už oplatí na celý rok niekde inde uzavrieť...
lujza.j
24.06.14,06:29
Nechapem toto zmyslanie...na dov.ano HP doma nie....co je ine v cudzine...
Chobot
24.06.14,06:58
Nie, súčasťou cestovného poistenie nebýva havarijné poistenie.

Kedysi poisťovne skúšali vytvoriť produkt havarijného poistenia na kratšie poistné obdobie ako 1 rok, ale asi sa to neosvedčilo, lebo to už neponúkajú.

Dalo by sa to riešiť, ako napísal Ice dive, uzatvorením klasického hav. poistenia s poistným období štrvrťrok a krátko po uzatvorení (alebo po dovolenke) poistku vypovedať.
Ice dive
24.06.14,09:08
no asi neznáme cesty a kamarát na telefóne nedobehne až do chorvátska... resp. je to asi obava z nepoznaného... nakoľko v SR daný vodič už všetko pozná...
lujza.j
24.06.14,09:11
No ja bez HP nehrozi....pre mna je to pre dobry pocit...aj tu,aj mimo....