denis_m6
24.06.14,09:54
Zdravim, potreboval by som poradit s nasledovnym - uz viackrat sa nam stalo, ze nam nedorucili faktury od dodavatela energii, viackrat som neuspesne reklamoval, vzdy som bol pracovnikmi call centra odporuceny, aby som si zavolal na postu, ze tam sa mam spytat, ze s tym uz oni ako odosielatel nic nemaju...
ALE
podla Vseobecnej casti Postovych podmienok :
1,5 Zmluvnými stranami sú odosielateľ a SP, ktorá poštovú zásielku, ktorej sa poštová zmluva týka, vybrala.
1,6 Vlastníkom vybranej poštovej zásielky a poukázanej platby je odosielateľ, a to a to až do dodania poštovej zásielky adresátovi, ak nie je inak dojednané v písomnej poštovej zmluve.

Chapem to spravne tak, ze pripadne nedorucenie mam reklamovat u odosielatela a je na nom, ako si to vyreklamuje on na poste?

dakujem
misoft
24.06.14,08:46
Za zasielku (a je jedno akú) od okamihu prevzatia až do okamihu doručenia zodpovedá doručovateľ - teda pošta! Vlastník je síce odosielateľ, ale ten ju odovzdal pošte a tá za ňu zodpovedá.... predsa platí za služby, spojené s doručením.
A ak nepríde zásielka - reklamuje odosielateľ ako vlastník zásielky u toho, u koho si službu doručenia objednal - teda u pošty.

Oboznám Call centrum, nech si ujasnia, kto je do okamihu doručenia vlastníkom zásielky a nech netrepú hlúposti. A nech sa učia : http://www.posta.sk/potrebujem/podat-reklamaciu#a1
Tam sa jasne píše:
Kto môže podať reklamáciu?

Odosielateľ/adresát alebo ním poverená osoba, ak ide o poskytnutie služby spojenej s distribúciou zásielok alebo peňazí.
Kupujúci alebo ním poverená osoba, ak ide o kúpu tovaru alebo poskytnutie inej služby, tzn. reklamujúci.
denis_m6
24.06.14,08:49
super, idem do nich... Len som si chcel byt 100% isty, lebo ma uz s takym pristupom stvu...