kingpin
24.06.14,10:19
Dobrý deň.Mám takýto problém.Pracujem vo firme ktorá vykonáva servisné práce pre iné firmy.Bol som pridelený do jednej firmy a bol som tam niekoľko rokov. Nikdy nebola sťažnosť na mňa. Mal som tam pred mesiacom menšiu výmenu názorov z jedným inžinierikom (slušne som argumentoval)ohľadne práce našej firmy. Asi utrpelo jeho malé EGO, lebo zrazu poslal môjmu zamestnávateľovi mail že porušujem BOZP,nestarám sa o technolog. zariadenie, som konfliktný a iné bláboly, vraj ma treba vymeniť..Skrátka stal som sa na tom pracovisku ,,Persona non grata,, . V zmluve som mal miesto výkonu práce podnik kde nemôžem vstúpiť.Zatiaľ som si vyberal dovolenku ale čo ďalej? Môžem dať výpoveď keď vlastne mám zakázaný vstup na pracovisko??
Ďakujem za odpovede
jslancik
24.06.14,08:21
akým spôsobom máš zakázaný vstup do tej firmy?
Tweety
24.06.14,08:22
A zamestnávateľ sa ako k tomu postavil? Ten to musí riešiť. Zamestnáv. predsa nie je firma, kde si pracoval.
kingpin
24.06.14,08:43
skrátka napísali že si neprajú aby som tam pracoval
kingpin
24.06.14,08:44
Tí sú nejako ticho.Odporučili mi dovolenku a že skúsia niečo vybaviť.
Zuzanka_ba
25.06.14,19:06
Ak by ti neboli schopní prideľovať prácu, z dôvodu že ONI majú problém so svojím zákazníkom, máš naďalej nárok na mzdu. Dostavuj sa naďalej do zamestnania - ak nie tam, kam si bol pridelený, lebo ti zrušili pridelenie, tak do sídla firmy, a žiadaj o pridelenie práce.
Táto situácia je problém tvojho zamestnávateľa, nie tvoj problém.
Predpokladám, že písomne ti nedali nič, nevyjadrili nespokojnosť s tvojou prácou, neupozornili ťa na nedostatky.
Výpoveď môžeš podať hocikedy aj bez dôvodu, zváž ešte.
kingpin
27.06.14,05:32
Mne iba preposlala nadriadená mail ktorý prišiel z firmy kde som pracoval , ale z mojej firmy mi nik neposlal žiadne kárne opatrenie ,alebo upozornenie že nie sú spokojní z mojou prácou.
Zuzanka_ba
02.07.14,08:31
Tá nadriadená ti ho preposlala len tak bez komentára? /Takéto preposielanie sa podľa mňa aj tak nepočíta ako riadne písomné upozornenie./