Marek Rigo
24.06.14,11:26
Dobrý deň, Možno je to hlúpa otázka ( ale podla skúsenosti viem, že neexistujú hlúpe otázky sú len bohatý a chudobný ľudia ), preto sa pýtam čo mám robiť ak mi mandant nevypláca faktúry na čas. Za minulý mesiac mi dal polovicu ( z odvodnením, že nemá peniaze, ešte nevyplatili a iné podobné kaleráby) a na druhú stále čakám už 14 dní a nič. Mám silnú predtuchu, že nebudúci mesiac neuvidím ani len polovicu. Prosím poraďte ako mám v tejto veci postupovať. Ďakujem
Braňo
25.06.14,05:49
no pokiaľ je mandant, mali by ste mať uzavretú mandátnu zmluvu, kde by to malo byť definované vrátane toho, ak neplatí.
Marek Rigo
26.06.14,06:06
zmluvu mám a tam je definované , že mandant musí uhrádzať faktúry na čas, nič iné.
Braňo
26.06.14,06:11
no tak zrejme tam máš definované aj to, že ak tak robiť nebude
Marek Rigo
26.06.14,09:54
tak to ani náhodou tam nie je :mee:
draik
26.06.14,12:18
Zostáva len výzva na plnenie a následná žaloba. Je to klasický obchodnoprávny spor, keďže nemáte štatú)t zamestnanca.
misoft
26.06.14,18:10
tak to ani náhodou tam nie je :mee:
No mám dojem, že s tebou fest vypiekol...... pretože okrem toho, že má platiť, nič iné tam nemáš....
Takže - už ti písali ..... a čakaj a čakaj, na súd daj, čakaj, čakaj.....
Marek Rigo
30.06.14,15:25
fajn ďakujem za odpovede, len teraz mi povedzte ak mu teraz vylepím faktúru za administratívne práce a sprostredkovateľskú činnosť a on nesplní 14 dňovú splatnosť, tak po novom ho môžu za stíhať nie?