Hrastnik
24.06.14,14:44
Dostala som výpoveď zo strany zamestnávateľa podľa § 63 ods.1 písm. a) bod 1 ZP k 30.6.2014. Pred uplynutím výpovednej doby, som dostala ponuku od zamestnávateľa o predlžení výpovednej doby o 1.mesiac k 31.7. s čím súhlasím. Mala by som dostať novú výpoveď, alebo dohodu o zmene výpovednej doby ?
ďakujem
ivka70
24.06.14,13:03
on ti to ponukol aj suhlasil????? a ty?
Hrastnik
24.06.14,13:07
samozrejme, že som súhlasila
Chobot
24.06.14,13:07
Aby to bolo papierovo správne, mali by ste so zamestnávateľom podpísať dohodu o skončení prac. pomeru k dátumu, na ktorom ste sa dohodli.

Výpoveď sa nedá zmeniť - tam platia zákonné výpovedné doby alebo ktoré sú dohodnuté v kolektívnej zmluve. Takže po právnej stránke "dlhšiu výpovednú dobu" nemôžete dohodnúť. Iba uzatvoriť dohodu o skončení PP ku konkrétnemu dátumu.

Ja som tiež takto končil v predchádzajúcej práci - ja som chcel odísť, no dohodli sme sa, že zostanem ešte 3 mesiace. Takže som nepodával výpoveď, ale podpísali sme dohodu.

Ešte aby to bolo úplne na poriadku, v dohode by ste mohli uviesť, že zamestnávateľ sťahuje svoju výpoveď a ty so stiahnutím súhlasíš. Ale ak to tam nebude, nič sa nestane, pokiaľ nemáš šéfa podrazáka a trval by na skončení k 30.6.
Hrastnik
24.06.14,13:22
ďakujem za odpoveď, ale ako je to potom s odstupným ?
Chobot
24.06.14,21:16
V dohode budú uvedené tie isté dôvody, ako vo výpovedi. Potom máš nárok na odstupné ako pri výpovedi. Takisto v dohode môže byť dohodnuté odstupné (aj iné, ako zo zákona).

A pozri si § 76 ods. 2 ZP:

(2) Zamestnancovi patrí pri skončení pracovného pomeru dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, odstupné najmenej v sume
a) jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval menej ako dva roky,
Hrastnik
25.06.14,04:50
ďakujem za usmernenie ....