MilošB
24.06.14,16:00
Dobrý deň!!! Chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s rekonštrukciou výťahu v činžiaku. Ideme meniť výťah a chcem sa tu spýtať ,či si výťah máme odstrániť sami alebo to máme nechať na firmu ,ktorá bude montovať noví výťah . Silou mocou nám tvrdia že sa nám to neoplatí .Ak má niekto skúsenosti s podobných prípadov prosím napíšte mi.
sosak
24.06.14,14:08
To akože majitelia bytov v činžiaku budú sami demontovať starý výťah a strojovňu ? Na tieto práce treba odborne spôsobilých pracovníkov. Ja by som demontáž starého výťahu nechal na firmu, ktorá bude montovať nový.
buchač
24.06.14,16:00
Dosť jednoducho položená ( vyslovene laická - bez urážky ) otázka ...

Ide o to , čo sa má - bude rekonštruovať , čiže aj demontovať .
Záleží aj od ročníka výťahu .

Teda inak povedané , staré výťahy sú často bez vnútorných dverí a tým pádom nevyhovujú smerniciam EU .
Takže samotná kabína bez vnútorných dverí musí ísť preč .
Podobne je na tom aj určite strojovňa , určite nevyhovuje ... inak by ste asi neriešili rekonštrukciu .

Náš barák ( 4 vchody ) smerujeme k rekonštrukcii - ku kompletnej .
Ostanú akurát vodiace koľajnice , budú nové kabínky a aj strojovne .
Kľudne dám aj firmu , nakoľko je to overená firma - OTIS výťahy .
Na našu množstevnú zákazku sme dostali dokonca zľavu ...a solídnu .

Na druhej strane by som bol aj zvedavý na tých " odborníkov " , ktorých ste si zjednali .... ;)
Chobot
24.06.14,21:39
Ako určite by som ti nedoporučoval, aby ste si pôvodný výťah sami demontovali. Stane sa úraz (je to šachta niekoľko metrov hlboká) a máte riadny prúser.

Tá cena za demontáž starého vyťahu pri objednávke nového výťahu nie je tak vysoká, v porovnaní ceny nového výťahu. My sme tiež menili 2 z 3 výťahov pred 2 rokmi. V cenovej ponuke vybraného dodávateľa bola demontáž 1 výťahu (11 staníc) vyčíslená na 1700 EUR bez DPH. Neviem, do akej miery idete rekonštruovať ten výťah - či kompletne, alebo len časť. My sme rekonštruovali kompletne - odstránilo a vymenilo sa všetko, kabína, dvierka, koľajnice, motor, ovládanie...

Navyše neviem, či si to môžete robiť svojpomocne, či to nie je podmienené odbornou firmou. Akú cenovú ponuku vám dali na demontáž?

Ak chceš bližšie podrobnosti, môžem ti ich uviesť - napr. cenovú ponuku, firmy, ktoré boli oslovené na zaslanie cenovej ponuky ako aj ich cenové ponuky.

Výberové konanie som zastrešoval ja, takže mám v tom čerstvé skúsenosti.
lapejko
27.06.14,02:40
raz som pri zákazke zažil výmenu výťahu a keďže to bolo na 8. poschodí, musel som s výťaharmi spolupracovať...Kabínu rozoberali postupne, kostru a podlahu si nechali aby mali pojazdné lešenie, na ktorom aj nám občas vyviezli materiál, takisto novú kabínu najprv spojazdnili funkčne až potom kompletovali dizajn a nakoniec vonkajšie dvere. Bola to firma Liftex z KE, na násstenke mali rozpísaný harmonogram prác aj s prípadnými sklzmi, oproti plánu boli s niektorými etapami dva dni pozadu ale začiatok rekonštrukcie bol o štyri dni neskôr, to ale nespokojným uniklo...