Retuska
24.06.14,18:07
Ahojte,
chcela by som sa opytat co sa zvykne davat chlapcom za statnice.
Bratranec zostatnicoval a my (ani jeho rodicia) netusime co by sme mu dali,peniaze mu len tak dat nechceme,skor nejaku vec.retiazky nenosi.
Vdaka
avalik
24.06.14,16:11
tom_i
24.06.14,16:55
A v akom odbore promoval? A v akej cenovej kategórii by to malo byť? Ťažko takto poradiť. Hodinky, mobil, notebook, tablet, ...
kopretinka
24.06.14,17:17
Peggynka
24.06.14,20:25
My sme synovi na 18-tku darovali pečatný prsteň (zlatý s onyxom a monogramom).Tiež nie je ten typ,ale párkrát už si ho vzal a má to pamiatku na rodičov.Od krstnej mamy dostal zlatú retiazku s monogramom a po tridsiatke ju začal nosiť.Takže nikdy nevieš...
Chobot
24.06.14,21:53
Dnešní mladí nemajú vzťah k zlatu, ako k cennosti, na rozdiel od staršej generácie, ktorá v zlate videla istú rezervu v prípade, že iné cennosti stratili na hodnote (nehnuteľnosti, peniaze). Dnešná mládež úplne inak pozerá na zlato. Ak ten prsteň nesktritizoval a neofrfľal, tak som presvedčený, že len preto, aby vás neurazil. Aj to, že ho ností, nie je preto, že by sa mu páčil, ale zo slušnosti. (teraz vidím, že už má po tridsiatke, takže tam je to trochu pochopiteľné...)

Preto si myslím, že zlato (najmä tie "rodinné" šperky a pečatné prstene) nie je vhodný darček pre súčasných mladých. To si myslia len rodičia a starí rodičia.
Chobot
24.06.14,21:54
Najlepšie by bolo, keby ste sa ho spýtali, čo by si prial. Potom podľa limitu prispôsobiť darček. Možno bude chcieť nejaký jazykový pobyt v zahraničí, tak mu na to prispejete.
alaya1
25.06.14,05:57
ak mu nechcete dat peniaze zalozte mu v banke terminovany vklad.
jslancik
25.06.14,06:10
neuviedla si, čo už má, aký má vkus, čo ho zaujíma, a v neposlednom rade aké máte finančné možnosti. Keď uvedieš limit - napr. do 500€, a že fičí na adrenalínových športoch, tak ťa odpoveď napadne sama. Alebo 300€ a mení každý rok mobil, tak detto.

A darček (od rodičov) by si zaslúžil až potom, keď si nájde robotu a odsťahuje sa z domu. Samozrejme, ak štúdiom vôbec nezaťažoval rodičov, tak je to iný prípad.
buchač
25.06.14,06:11
Alaya neblázni .

Dospelému človeku založiť termiňák ?
Ten by už chcel radšej hotové peniaze .
Odhliadnuc od toho , že je to " iba " bratranec ...Účet zakladá skôr bližšia rodina a aj to v tom mladšom veku .
alaya1
25.06.14,06:13
Reagovala som len na zadanie otazky. tam pisu, ze mu peniaze v hotovosti dat nechcu. Vklady su roznej vysky.
Terezia13
25.06.14,06:48
najistejšie je dohodnúť sa s ním, možno mu viac pomôžu peniaze, alebo ísť darček vybrať s ním podľa jeho predstáv
arizona
25.06.14,08:58
Si to vystihol Chobot. Aj moj mangel ma od rodicov nejaky prsten s monogramom. Povaluje sa v skrine cele roky, muz si ho dal asi 2x,len ked sa konala nejaka rodinna oslava,aby rodicia videli, ze ho ma na ruke. No, vsetci su spokojni. Mamicka vidi, ze syn ho nosi, syn je spokojny, ze mamicka ho vidi,chi...a sup s nim hned naspat do krabicky :-D
Chobot
25.06.14,09:22
Ja to viem. Tiež mi mama s hrdosťou dala pečatný prsteň, že aby som ho nosil. No... vieš kde ho nosím? V šuflíku... Však vyzerá ako od cigánskeho vajdu (ten prsteň).
luja5
25.06.14,11:30
Ťažko radiť, ak nepoznám chlapca, ani Vaše finančné možnosti.
My by sme synovi kúpili darčekovú poukážku CK a k tomu dobrý foťák. Rád cestuje a fotí, ale je pri tom finančne obmedzený. Tak nech môže ísť s dobrou CK a fotiť s lepším foťákom aj tam, kam si to sám z finančných dôvodov nemôže dovoliť. Darčekové poukážky zvyknú mať platnosť rok od zakúpenia, mohol by si teda vybrať termín, aký by mu vyhovoval, aj spôsob cestovania, destináciu... Zážitky by mu nikto nikdy nezobral, nestratil by ich, nepokazili by sa, nezostali by v zásuvke...
Retuska
27.06.14,13:40
bratranec cestuje dost,bol aj v amerik,fotakov maju doma az az,na profesionalnej urovni,skor som myslela nieco vecne ale netusime co :/
misoft
27.06.14,16:56
Tašku na foťáky...... :D
luja5
27.06.14,17:06
Retuska, tak to zostáva aspoň ako inšpirácia možno pre niekoho iného ;). Však aj foťák či kamerka sú vecné, ale aspoň vieme, že u Vás okrem peňazí a retiazky ani foťák nie, ani kamerka nie, ani nič k tomu a okolo toho. Len stále sme sa nedozvedeli, aký máte finančný limit, možno to by viac pomohlo :).
luja5
27.06.14,17:09
Misoft, to sa Ti podarilo, som sa schuti zasmiala :D:D
buchač
27.06.14,17:17
No ak toto som prečítal , tak mi iba jedno napadlo...;)

Retuska (Dnes 16:40) bratranec cestuje dost,bol aj v amerik,fotakov maju doma az az,na profesionalnej urovni,skor som myslela nieco vecne ale netusime co :



Zaobstarajte mu psa ....:D :D :D :D :D
misoft
27.06.14,17:33
Náááá ..... šak je to VECné :D......;)
korela
27.06.14,17:51
Dcéra vzala syna do jednej jej dôvernej EU metropole do špecializovaného kníhkupectva, odkiaľ mi napísal SMS, mama potreboval by som 100 tis. Bol uchvátený titulmi. To bolo ešte v Sk.
Niektoré knihy sú hriešne drahé a keď obdarovanému téma vyhovuje, väčšinou ide o knihy umenovedné, foto a pod., pokladala by som to za vhodný dar aj s venovaním.
Niektorí by možno prijali i obraz.
Ja som tiež dostala knihu, podnes si ju veľmi vážim, bola z encyklopedického radu (nie Pijoan) a dali sa diely dokupovať.