bambi11
12.04.06,11:25
Vie mi niekto poradiť, ako sa párujú doklady vo Win MRP? Ďakujem
sofiads
12.04.06,10:37
nikto to nerobí? V starom programe sme to museli robiť každý mesiac, ale tu to neviem nájsť. Robím s MRP len mesiac....
sofiads
12.04.06,10:38
chcem tým povedať, že by pomohlo , keby nám niekto poradil, mám ten istý problém
ayya
12.04.06,11:07
chcem tým povedať, že by pomohlo , keby nám niekto poradil, mám ten istý problém

Ak mozete - vydrzte do vecera, .... chodi sem lenkak ... to je majster nad majstrov - MRP ma v malicku - iste vam odpovie :-)
sofiads
12.04.06,11:23
Ďakujem, ja určite budem aj večer pri PC
ondrejvla
12.04.06,15:05
Ak mozete - vydrzte do vecera, .... chodi sem lenkak ... to je majster nad majstrov - MRP ma v malicku - iste vam odpovie :-)

Súhlasím a pridávam : ja robím v MRP DOS, tam si to párujem cez symbol, pri pohľadávkach P a číslo faktúry, pri záväzkoch Z a číslo faktúry.
ayya
12.04.06,15:14
Súhlasím a pridávam : ja robím v MRP DOS, tam si to párujem cez symbol, pri pohľadávkach P a číslo faktúry, pri záväzkoch Z a číslo faktúry.

eee... prepac, nemenovala som aj teba iba preto, lebo sa mi marilo, ze ty mas MRP DOS, ale viem na sto-pro :) ze Lenka robi s Wins
sofiads
12.04.06,15:19
ayya, čítala som "svokrinu kuchyňu", no to ti poveim, to je parádička. Úžas ako dokážeš účtovníctvo podať takou zrozumiteľnou formou. Perfektné!!! Mala by si porozmýšľať nad publikáciou - určite by si potešila širokú verejnosť a myslím že aj učiteľky na školách by sa mohli od teba učiť!!! Klobúk dolu.
ondrejvla
12.04.06,16:01
eee... prepac, nemenovala som aj teba iba preto, lebo sa mi marilo, ze ty mas MRP DOS, ale viem na sto-pro :) ze Lenka robi s Wins

Lenka v tomto a presvedčená som, že ani v inom nemá žiadnu chybu!
ondrejvla
12.04.06,17:29
Lenka, posúvam...
lenkak
12.04.06,17:38
Ja žasnem, koľko príspevkov okolo môjho mena.
lenkak
12.04.06,17:40
Párovať? Aký je to pojem?
Robiť úhrady?
lenkak
12.04.06,17:41
Lenka v tomto a presvedčená som, že ani v inom nemá žiadnu chybu!
Vlasta ďakujem aj Ayye.
lenkak
12.04.06,18:16
Úhrada (zaúčtovanie) faktúry

Na zaúčtovanie úhrady faktúry do peňažného alebo účtovného denníka - nasledujúci postup:

Nastav sa na faktúru (v knihe faktúr), ktorú požaduješ uhradiť.
Klikni na tlačítko Uhradiť, vyplň editačné riadky dialógového okna Úhrada.
V dialógovom okne Úhrada v rozbaľovacom zozname Zaradiť úhradu vybrať jednu z preddefinovaných možností. Ak vyberieš aj do peňažného (alebo účtovného) denníka, dôjde automaticky k zaúčtovaniu úhrady príslušným zápisom do denníka.

A už sa nezobrazí fa pokiaľ bude v celej sume uhradená v saldokonte.
sofiads
13.04.06,05:23
V programe ktorý som používala sa nedalo vyhľadať fa a urobiť úhradu tak ako v MRP Win. Takže si ma potešila Lenka. Tak ako píšeš tak to aj robím. Ak som to pochopila, tak tu vlastne tým že dám uhradiť fa - automaticky ju aj "spárujem" My sme to v starom programe robili tak: nahrali sme fa, potom napr. VPD - kde bolo uvedene číslo fa atd. Potom sme museli ísť do zložky "párovať doklady" kde sme vyhľadávali obe protistrany , aby sedeli podľa IČO, príp. iný identif. údaj, podľa ktorého sme vedeli že tie dva doklady patria k sebe.
Ďakujem za radu a všetkýcm prajem krásne sviatky jari.
lenkak
13.04.06,17:42
Každý program má svoje pre a proti.
V tomto má win verzia plus.
bilo
26.05.09,13:46
Ahojte, mám podobný problém avšak ja chcem spárovať doklady, ktoré už mám nahodené v pokladničnej knihe (platba za fa, alebo z banky).
Kedže nemám ABO výpisy - musím nahadzovať každy prevod v banke osobitne a chcem ho spárovať s fa za ktoprú bol uhradený, no nikde som takúto moýnosť nenašiel, dá sa to alebo nie?