maja32
25.06.14,10:16
nastupila som do jednej spoločnosti pred tromi rokmi, robili nam danovu kontrolu za rok 2011 rok môjho nastupu,majiteľ prerabal a rozširoval svoju vlastnú predajnu, v účtovníctve mame faktury za prístavby, vymurovanie od dvoch firiem v hodnote 80.tis eur, kedže predajňa je dvojposchodová, z pôvodného rodinného domu sa komplet rozšírila ,prestavala,danový úrad uskutočnil kontrolu aj v druhej firme kontrolu dane z prijmu a momentálne prebieha i kontrola dph,zistil ,že firma ktorá môjmu zamestnávateľovi faktúrovala nepriznala dané faktúry do účta,neodviedla dan z nich, prúser jak mraky , dokonca je podozrenie,že ide o fitkívne faktúry, o čom som ja ako účtovník vôbec netušila,kedže predajňa je v inom meste, doklady k účtovaniu mi nosí majiteľ,ktoý mi ku každej faktúre doloží i zmluvy,čo bolo i v tomto prípade, som psychicky úplne na dne, zažil niekedy niekto niečo podobné? najhoršie je,že nie vlastnou vinou sa dostávam do problémov
Katy a R
25.06.14,09:02
a čo sa ty obávaš - keď si tie faktúry nevystavila? Z tvojho pohľadu bolo všetko OK - zodpovedný je majiteľ - on ich predsa podpísal, on uzatváral zmluvy. alebo to bolo inak? ;)
Llívia
25.06.14,09:03
Do akých problémov si sa dostala?
jslancik
25.06.14,09:08
len ona si to teraz musí od****.
Dáša_
25.06.14,09:11
a prečo si ty v problémoch, keď ty si len účtovala to, čo ti majiteľ aj so zmluvami predložil? Ty predsa nie si daňový kontrolór, aby si overovala správnosť každej jednej položky
bodliak
25.06.14,09:19
Nie si zodpovedná za to, že na druhej strane faktúry nezaúčtovali.
maja32
25.06.14,09:52
dufam,že to tak aj bude,len je to pre mňa šok zistenie daňového úradu,zmluvy podpisoval majiteľ i faktúry, aj stak kvôli tomu nespávam čo pri mojom vysokom tlaku nie je dobre...
Braňo
25.06.14,09:59
myslím, že Tebe nehrozí nijaké riziko ani keby si ich zaradila a ani keby si ich nezaradila. Odviesť dph je povinnosť, ale uplatniť iba právo.
Llívia
25.06.14,10:25
Zbytočne sa dopredu trápiš. Tiež si myslím, že ty za toto nemôžeš byť postihovaná.
Llívia
25.06.14,10:26
Spýtaj sa šéfa, či sú to skutočne falošné faktúry :D
maja32
25.06.14,10:40
ja som sa ho to včera spytala a on zostal ticho a povedal,že to je jeho problem nie moj ale dokiaľ sa to nevyrieši,tak budem pod stresom.... dakujem za všetky reakcie
Katy a R
25.06.14,10:42
tak do toho nevŕtaj ... a večer daj pivo - lepšie zaspíš;) (ľahko sa nám radí - tiež by som na tvojom mieste hysáčila!)
misoft
28.06.14,15:43
@maja32 - len dve slová: Daňová kobra!


P.S. asi si domyslíš, čo tým myslím - ty si na ťahu......
promont maja
28.06.14,15:55
Vecnú a formálnu správnosť účtovných dokladov je objednávateľ povinný potvrdiť podpisom zodpovednej osoby za účtovný prípad, t j. zhotoviteľ týmto neposudzuje a nezodpovedá za vecnú a formálnu správnosť účtovných dokladov predložených objednávateľom. Za úplnosť a trvalosť predložených dokladov zodpovedá objednávateľ.

... možnože sa niekomu zíde ... toť dávam svojim klientom do zmluvky ...