Monika Šps
25.06.14,11:56
pozemok je v mojom vylučnom vlastníctve a 1/2 domu na ňom postavenom je moja a druhá 1/2 iného vlastníka s ktorým nie som v príbuzenskom pomere. Už som zúfalá neviem sa dostať k svojmu majetku nijakým spôsobom, ani užívať ho nemôžem lebo ma tam druhý vlastník nepustí a na finančné vyrovnanie chce pristupiť ale za smiešnu sumu. Čo by ste mi prosím poradili ?
arizona
25.06.14,10:06
napis viac podrobnosti...ako sa dostal ten druhy vlastnik na tvoj pozemok? Ako ti brani vyuzivat tvpj majetok? Ake kroky si uz podnikla? Atd
Mária27
25.06.14,10:17
Daj návrh na zrušenie a vyporiadanie spoluvlastníctva prikázaním domu tebe - samozrejme zaplatíš.
Inak môžeš žiadať od neho aj cez súd náhradu (ako nájomnéň za to, že využíva aj tvoju časť (aj 2-3 roky dozadu). Navrhni sumu, súd rozhodne.
Monika Šps
25.06.14,10:58
1/2 domu aj s pozemkom patrila môjmu bývalému, mal voči mne dlžoby a tak sme sa vyrovnali tým, že prepísal svoj majetok na mňa. Druhá polovica domu patrí jeho synovi. Ten syn v dome býva a ked tam prídem ja aj so svedkami tak ma nechce pustiť. Policajti mi radili podať predbežné opatrenie aby ho sud zaviazal strpieť moju prítomnosť ale sučasne musí byť podaná žaloba na súdne určenie, že moje právo spoluvlastníka bolo porušené, - len neviem si to predstavit čo tou žalobou dosiahnem ani ako má vyzerať. Jednoduch nemôžem vstupiť na pozemok ktorý je výlučne môj, dal naň velkeho psa a do domu ma nechce pustiť, čiže zatial som bola len u polície lebo stale sluboval že sa chce dohodnuť ale zrejme chcel iba čas natiahnuť. Už mi radili aj také veci, že dať tam do prenájmu nejakých neprispôsobivých občanov
bodliak
25.06.14,11:09
Hm, asi radikálne. Ak po mojom pozemku bude behať pes, ktorý nie je môj, ... tak dobehal. A potom pôjdem ďalej.
Monika Šps
25.06.14,11:11
aj na to som už myslela, ale ten pes nemôže za to že ho tam dal debil
denis_m6
25.06.14,12:10
spolieha sa na to, ze ta ukeca, ze nie si dost otrla, ist na policiu a sudit sa. A vysledok? On sa smeje, rehoce, byva a ty mas stress.

radikalne, sud a policia.
Ing. Ľubomír Janoška
25.06.14,13:31
Keby ma pes ohrozoval, začal by som trestným oznámením. To zvyčajne beží rýchlejšie než civilné súdy. A ešte pred trestným oznámením by som si zohnal svedkov a narobil fotky.