abrakadabraka
25.06.14,13:44
Dobry den, vodicsky preukaz vlastnim asi 2 mesiace a kupila som si aj nove (ojazdene) auto, na ktorom sa ucim jazdit. Avsak neviem, ci si nam zakupit a nalepit nan nalepku Z (zaciatocnik). Chcela by som poradit a podelit sa o skusenosti a nazory, ci to ma vobec aj vyznam a splna to ucel, ci to trebars neznervoznuje vodicov za mnou, alebo ci to skuseni vodici akceptuju a toleruju a pod. Dakujem
lujza.j
25.06.14,11:55
Ja ked som zacinala /ba/ tak som si ju nalepila len kvoli mojej máti:) myslela si ze to bude lepsie...ja som vedela,ze nie.....aj som ju potom dala dole.....
Ked budes mat lepsi pocit nalep si ju:).... Ja so s nou nebola stotoznena hned od zaciatku.....tu nikto na nikoho ohlad neberie....
Drzim palce ....
denis_m6
25.06.14,11:56
ak sa citis v pohode, ze zvladas jazdu a mas uz zakladne navyky, tak by som hlavne v BA ani nedaval.
buchač
25.06.14,11:59
Podľa mňa ?

Skôr áno ako nie .
Ak by si nemala a šla opatrne , teda pomalšie ?
Vtedy by to znervózňovalo , skôr určite ako nie ( mňa teda aj hej ;) ) .

Ale ak je vylepené to " Z " , tak sa prispôsobím a neriešim .
Každý normálny vodič sa tak zachová .

Tí nenormálni ???
Tých sú plné cintoríny ...
denis_m6
25.06.14,12:07
strasne zalezi na tom, ci je clovek flegmatik alebo stresak, znama to mala, a povedala, ze v tej chvili ako si to nalepila, tak zacali vytrubovat po nej, mysickovat, lepit sa na nu, a vsetko prestalo v tej chvili, ako si dala tu nalepku dole. Nevie preco, ale posobilo to vraj ako plachta na byka. Pozitiva nespominala ziadne.
Žabinka
25.06.14,12:12
Po cestách jazdí veľmi málo vodičov, ktorí sú tolerantní, a veľa z nich už zabudlo, že tiež raz boli začiatočníci.. Ak ti to pomôže z psychologického hľadiska, tak si to nalep.. Možno sa budeš cítiť istejšie..A hlavne sa nenechaj znervózniť trúbiacimi blbcami, ktorí si myslia, že sú pánmi vozovky..;)
jslancik
25.06.14,12:16
neboj, na to prídu aj sami tí za tebou, že si Z :) Ak si to tam chceš nalepiť, tak si daj limit, dokedy budeš to tam mať. Napr. 1000, 2000, 5000 km. Lebo vidím na sídlisku parkovať už niekoľko rokov tie isté autá s tou nálepkou.

Mimochodom, nálepka ťa neoprávňuje robiť somariny a ohrozovať ostatných. Predpisy musíš dodržiavať tak či tak. Ak nevieš šoférovať, daj si kondičné jazdy alebo vráť vodičák.

Motivovať dobre jazdiť ťa bude skôr to, že tam nemáš Z. Hlavne v podvedomej rovine.

Ak budeš mať Z, tak sa tak musíš aj správať. Nevyplývajú z toho iba práva (na toleranciu), ale aj povinnosti - uvedomovať si svoj "hendikep". Najlepší sú Z vodiči (väčšinou bez nálepky), čo si myslia, že sú králi, a všetci sa im musia prispôsobiť. Takže Z by mali napr. byť ohľaduplní voči ostatným - ak je za nimi kolóna, tak sa niekde slušne uhnúť. Či už bližšie ku krajnici, alebo na "odpočívadlo", ktorých je dosť.
buchač
25.06.14,12:35
CITUJEM :

" ...tak by som hlavne v BA ani nedaval..."

ODPOVEDÁM :

BA nie je Slovensko !!!!

Príde blavák mimo BA a myslí si , že je kráľ .
Následne si uvedomí , že to až tak nie je .
Ide o to , že aj iní vedia znepríjemniť život za volantom .
Ja tak občas aj robím ... neznesiem , ak na mňa začne nejaký debil vytrubovať , vyblikovať , lepiť sa na mňa a podobné serepetičky .
Vtedy príde overovanie bŕzd ... ja ich mám v poriadku - nové kotúče , aj doštičky .
Dilino rýchlo zistí , že odkiaľ vietor fúka .
denis_m6
25.06.14,12:48
mas pravdu, mozno treba este rozsirit.... lebo povedat ze ked sa na teba niekto lepi a vytrubuje, sak zabrzdim, nech do mna nabura. tak neviem, potrebuje to dalsi komentar?
bodliak
25.06.14,13:12
Nalep si.
Chobot
25.06.14,13:28
Nepíšeš, odkiaľ si, ale to je v podstate jedno. Ja by som si to na tvojom mieste určite dal. Ak vodič za tebou uvidí Z, tak bude vedieť, že má byť opatrnejší (napr. zväčšiť vzdialenosť za tebou, pri predchádzaní ťa sledovať, či náhodou nezačneš aj ty predchádzať a pod.). Ak aj spravíš nejaký kiks, skôr ti to (normálni vodiči) odpustia. Pre tupcov je jedno, či to tam máš alebo nie, tí budú trúbiť tak či tak.

A hlavne v BA by som si to nalepil.
lujza.j
25.06.14,13:29
neviem si predstaviť, že by som teraz začínala....asi nie...teda nie v mojej dedine....a to jazdím iba 5rokov...a mám toho plný dekel....
Žabinka
25.06.14,13:36
ja musím môjho muža koľkokrát krotiť, keď ho "obmedzuje" napr. autoškola.. predbehne ju, posunie sa o jedno miesto, lebo veď je zápcha, a potom ho neskutočne podráždim poznámkou: ale si im to ukázal.. vtedy sa aj trošku zahanbí..
Žabinka
25.06.14,13:40
ja toho síce veľa nenajazdím, ale mne sa lepšie jazdí v zahraničí.. mám pocit, že tam sú vodiči disciplinovanejší, tolerantnejší, s výnimkou Talianska, samozrejme, to sú blázni (ale v dobrom slova zmysle, mám rada ich temperament :)), tam by som si netrúfla..
willma
25.06.14,13:48
Idem trošku mimo témy :) prišla som na originálny spôsob, ako si udržia vodiči bezpečnú vzdialenosť od môjho kufra - mimochodom EČ LV ale autoškola aj dlhé roky jazdenia BA, čiže mnohí nechápu :D- ale aby som sa vrátila - stačí jedno prudšie zabrzdenie, nevhodne otočený veľký práškový hasiaci, zlomená poistka a vyfučanie hasiaceho v kufri - to ste mali vidieť, akú bezpečnú vzdialenosť mali zrazu ostatní za mnou, no ale budem im vysvetľovať, že ja nehorím, ale hasím :D
A k téme, ak máš lepší pocit, tak si tam tú nálepku daj - normálni budú brať na vedomie a budú na pozore a tí ostatní - tým je šumafuk či tam tú nálepku budeš, alebo nebudeš mať. A inak veľa šťastných kilometrov :)
expeeert
25.06.14,14:55
Jeden známy geodet to má nalepené a to má pritom najazdené min 500 000km. Pýtam sa ho čo to a on nato - "však Zememerač, nie?" :)
A inak lepšie ako obyčajnú nálepku sú tie magnetické nálepky, čo si dávajú taxikári na autá - dá sa dať kedykoľvek dole :)
Ale inak myslím že to je z väčšej miery jedno, blbec na ceste je blbec voči všetkým, bez ohľadu či máš nejaké nálepky a normálny je tiež normálny voči všetkým....
KoxXxo
25.06.14,17:32
Nalepiť.
arizona
25.06.14,18:39
Niektori vodici by to Z-ko mali mat povinne nalepene nastalo,az do smrti, hmmm
/to samozrejme nemyslim teba/


Zalezi na tebe,ako sa citis, ci jazdis suverenne,plynilo,alebo este zmatkujes. Ak este nie si si ista svojou plynulou jazdou, tak si radsej tu nalepku daj, vacsina vodicov je potom tolerantnejsia...
miruka
25.06.14,19:00
Ja som mala tiež Z-ko na aute, mala som ho 1 rok. Potom mi kolegyňa povedala, aby som ho už dala dole. Ja si myslím, že tým upozorníme vodičov, že sme začiatočníci, aby to rešpektovali. Nevidím na tom nič zlého, nemala som s tým žiadny problém.