FiJajka
25.06.14,16:39
Dobry den, vo volnom case sa venujem vyrobe slanych tort. Su to torty na ktore pouzivam salamu,sunku,syr, zeleninu z obchodov. Na kazdej torte mam zisk od 5-10 EUR. Taketo torty vyrobim cca 3 za tyzden. Manzel ma s.r.o. a preto by som chcela k predmetu cinnosti zapisat aj tu, ktora by zodpovedala mojej vyrobe, aby vsetko prebiehalo podla zakona a aby na mna niekto nemohol poslat kontrolu za to, ze neodvadzam dane a ine poplatky. Viete mi prosim poradit, co vsetko vobec potrebujem aby som mohla taketo torty tvorit doma. Dakujem za kazdu radu a odpoved
jackiem
05.11.14,08:06
Dobrý deň,
predtým ako začleníte svoju činnosť pod manželovu s. r. o. existuje tu alternatíva. Podľa zákona o dani z príjmov sú od dane oslobodené príjmy z príležitostného predaja do výšky 500 EUR
(§8 ods.1 písm. a))

"a) príjmy z príležitostných činností vrátane príjmov z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva a z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí"
(§9 ods. 1 písm. g))
(1) Od dane je oslobodený príjem:
"g) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období 500 eur, pričom ak takto vymedzené príjmy presiahnu 500 eur, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,"

Ak teda ročne neprekročíte sumu 500 eur, nemusíte podnikať žiadne kroky.
ivka70
05.11.14,08:33
Vyroba slanych tort je potravinarska vyroba, na tu treba povolenia od hygieny a pod.
Dáša_
05.11.14,08:38
tu je skôr otátka, čim ked robí 3-5 kusov týždenne nejde o podnikanie. a k tomu potom hygiena a všetko ostatné