Veronika_27
25.06.14,17:57
Ahojte,
chcela by som poradiť ohľadne HPP. Práve som absolvovala prvý stupeň štúdia na EF UMB a už som aj prijatá na druhý stupeň a plánujem pokračovať v štúdiu. Momentálne som stratila status študenta, študentom budem až od septembra, takže nemôžem brigádovať na dohodu o brigádnickej práci študenta. Je možné pracovať na HPP? Nestratí mamina detské dávky?
Ďakujem za odpoveď :)
avalik
25.06.14,16:45
Absolventi VŠ I. stupňa - bakalári - a nárok na daňový bonus

V prípade absolventov VŠ I. stupňa (bakalárov) je nárok na prídavok na dieťa a na daňový bonus poslednýkrát za mesiac, v ktorom dieťa ukončí bakalárske štúdium.

Ale ak bakalár pokračuje v štúdiu na II. stupni VŠ a zápis na II. stupeň VŠ sa vykoná najneskôr v októbri, má rodič nárok na prídavok na dieťa a na daňový bonus aj za mesiace nasledujúce po skončení bakalárskeho štúdia až do októbra vrátane

Pozor - nárok má aj vtedy, ak by dieťa v tomto čase pracovalo v pracovnom pomere, podnikalo, prípadne bolo v evidencií na úrade práce. Nárok na prídavok na dieťa a na daňový bonus má samozrejme aj za nasledujúce mesiace, kedy bude dieťa študovať na II. stupni VŠ.

Ak bakalár bude pokračovať v štúdiu na II. stupni VŠ a zápis na II. stupeň VŠ sa vykoná neskôr, ako v októbri, rodič nemá nárok na prídavok na dieťa a na daňový bonus od mesiaca nasledujúcom po mesiaci, v ktorom dieťa ukončilo bakalárske štúdium. Nárok na prídavok na dieťa a na daňový bonus bude mať prvýkrát za mesiac, v ktorom sa vykoná zápis na II. stupeň VŠ.

ref: https://www.facebook.com/DanoveAOdvodoveTipyJozefaMihala