Daniela Nádaská
25.06.14,17:17
Dobry den potrebovala by som poradit pri podani vypovede resp o okamzitej vypovedi.

Moja situacia je nasledovna:

chcem zmenit zamestnanje,nakolko podmienky v sucastnom mi nevyhovuju zviacerych dovodov. Dostala som ponuku na novu pracu avsak musim prejst vyberovym konanim,na kt. nemam zarucene,ze bude uspesne.

Vyberove konania budu prebiehat po 1.7 a nastup do novej prace by bol potrebny od 1.8.

viete mi poradit nejake vhodne kroky ak situaciu vyriesit?

Ak by som podala vypoved do konca mesiaca,vacsinou v nasej firme uzatvaraju dohodu o ukonceni s mesacnou platnostou.Nakolko vsak neviem ci nove miesto dostanem neviem sa rozhodnut ci podat vypoved nakolko mozem zostat bez prace. Viete mi poradit ako by sa dala takato situacia riesit?
Jedine co ma napada,je ze ak nepodam vypoved a budem potrebovat odist k 1.8 budem sa musiet nechat vyhodit (tu vsak neviem ako to pripadne docielit).

Problemom je to,ze momentalne je nedostatok zamestnancov,1 clovek chyba a zacinaju taktiez dovolenky,take okamzite odist urcite nebudem vediet.

Da sa to riesit pripadne nejak cez PN alebo nejako inak?

dakujem
Zuzanka_ba
25.06.14,16:06
ZP § 62
(8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

Čo máš v pracovnej zmluve?

Nemáš dôvod dávať okamžitú výpoveď, to môžeš len v určitých presne vymedzených dôvodoch.

PNka? To sa chceš zároveň zamestnať u druhého zamestnávateľa a pracovať počas PN? Veľmi zlý nápad.

Buď to riskni alebo ostaň tam kde si.
Daniela Nádaská
25.06.14,17:37
Mam v zmluve :ak zamestnanec nezotrva pocas plynutia vypovednej doby u zamestnavatela,zamestnavatel ma pravo na penaznu nahradu v sume priemerneho mesacneho zarobku zamestnanca za jeden mesiac...podla coho sa to vypocita?priemer mesacny z celkovych zarobkov pocas doby zamestnania?
Zuzanka_ba
25.06.14,18:31
priemerná mzda sa počíta za rozhodujúce obdobie kalendárny štvrťok pred obdobím, v ktorom ju potrebuješ získať. takže ak by ju potrebovali vyrátať dajme tomu v júli, tak sa počíta za druhý kvartál 2014, t.j. apríl máj jún. údaj o priemerke by mohol byť aj na páske.
Daniela Nádaská
26.06.14,07:41
este by som sa rada poradila,aj ked podniknem takyto krok mam narok na preplatenie dovolenky,nt.mi zostala?
Llívia
26.06.14,08:06
Máš nárok na preplatenie dovolenky, ktorú si si nestihla vyčerpať z dôvodui skončenia prac. pomeru.
Chobot
26.06.14,10:29
No nemôžeš sľúbiť novej firme, že nastúpiš 1.8. Ak si ťa na výberovom konaní vyberú, tak normálne priznaj farbu, že si v pracovnom pomere a budeš musieť dať výpoveď s X mesačnou výpovednou lehotou, ak ťa neuvoľnia na dohodu. Nemôžeš im sľúbiť ,že nastúpiš 1.8., keď v tom čase ešte budeš v pracovnom pomere. Ak je to seriózna firma a budú ťa chcieť, tak počkajú. Musia aj oni počítať s tým, že ľudia nevisia na špagátoch zo stromov a sú k odtrhnutiu kedykoľvek. Ak to nepochopia a nebudú tolerovať neskorší nástup, tak sú takí istí, ako tvoja terajšia firma a možno o rok budeš mať ten istý problém, keď budeš chcieť zmeniť zamestnávateľa.

Alebo ukradni šéfovi zo stola počítač tak, aby zistili, že si to bola ty. Určite do 1.8. s tebou ukkončia pracovný pomer.
Chobot
26.06.14,10:30
No pochybujem, že ti zostane nejaká dovolenka. AK prestaneš chodiť do práce, tak ti budú písať absenciu a za každý deň absencie ti budú krátiť dovolenku o 2 dni. Takže po týždni absencie ti už žiadna dovolenka na preplatenie nezostane.

Takže - prídeš o dovolenku, zaplatíš pokutu vo výške mesačného priemerného platu a ešte možno skončíč PP z dôvodu hrubého porušenia prac. disciplíny. Stojí ti to za to?
Daniela Nádaská
26.06.14,10:42
To mi je jasne,len som to chcela uzavriet v dobrom a nerobit zbytocne zlo hadanim sa alebo podobne len aby ma vyhodili.idem dnes skusit dat dohodu k 31.7.,som zvedava ako to dopadne.