Zuzka2411
26.06.14,07:53
VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU :

Text Changes
-
Ahoj, neviem, či som v správnej porade, no mám problém v práci...šéf na mňa robí nátlaky - naposledy to bolo ohľadom vedenia služobného motorového vozidla..aj napriek tomu, že som to odmietla (so šoférovaním nemám bohvieaké skúsenosti, je to veľká zodpovednosť) poslal už požiadavku vyššie...ešte raz som za ním šla a povedala som mu, že tam jednoducho nepôjdem a on je teraz úplne odmeraný..čakám, že ako mi to dá pocítiť..len podotknem, že viesť motorové vozidlo nemám v náplni práce..čo mám robiť? Má na to PRÁVO???
jslancik
26.06.14,05:57
a ako znie tvoja náplň práce? nech sa máme od čoho odraziť... Normálne to odpíš zo zmluvy.
avalik
26.06.14,06:03
"povedala som mu, že tam jednoducho nepôjdem" - no po tomto by som asi reagovala uplne rovnako

ak nechces soferovat, mozes cestovat verejnou dopravou a plnit ulohy vyplyvajuce z pracovnej zmluvy ... ak bola podmienka pri prijimani vodicsky preukaz a ty si uviedla, ze ho mas tak je to tvoj problem, ze nesoferujes - zaplat si kondicne jazdy

alebo dalsia moznost je, najdi si inu pracu, kde VP nepozaduju

doplnenie:

ano, ma pravo byt odmerany ;)
arizona
26.06.14,06:08
Zuzka, dnes zamestnavatelia pozaduju,aby zamestnanec bol vsestranny a prisposobivy. To, ze odmietas vsetko, co nemas presne stanovene v zmluve ti moze akurat tak uskodit do buducna.

Preco by mal platit extra sofera, na rozvoz zamestnancov? To radsej zamestna cloveka, co si urobi svoju pracu a zaroven sa aj odvezie sam, ak je potrebne...
jslancik
26.06.14,06:14
a nemáš v zmluve bod v zmysle "ostatné činnosti súvisiace s výkonom povolania"? A ako správne píšeš, sú tam uvedené "najnáročnejšie". Ver tomu, že šoférovanie je najjednoduchšie. Neber to osobne, ale mám skúsenosti, že najtupší chlapi robia profi šoférov.

Odporúčam naučiť sa šoférovať. Predpokladám, že máš dobrú robotu, nie zle ohodnotenú. Šoférovanie je samozrejmosť v každej práci. S tým sa musíš zmieriť. A ver tomu, že na tvoje miesto čaká x ďalších, ktorí sú ochotní sa šoférovať naučiť, alebo to zvládajú ľavou zadnou.

Ak chceš, zaplať si kondičné jazdy (alebo popýtaj blízkeho, nech s tebou trocha pojazdí). Zoznámiš sa s mestom, a začneš si dôverovať.

Skúsenosť? V prvej robote sme dostali ako kancelária referenčné vozidlo. Na poštu, sociálnu, zdravotnú, a všetko ostatné zabezpečiť. Ešte som nemal ani vodičák, kolegyňa predtým vôbec nejazdila. Boli sme obaja vyklepaní, v strese. Cesta na obed bol stres. Pritom to bolo v malom meste, žiadna Blava. Ale vieš, koľko trval ten stres? asi tak týždeň. Zistíš, že sú to väčšinou tie isté trasy, zapamätáš si značky, kto má kde prednosť, kde čo nesmieš. Priemerne inteligentný človek to nemá problém zvládnuť (teda naučí sa to aj cvičená opica). Len sa netreba báť. Nás hodili do vody, a naučili sme sa plávať.
avalik
26.06.14,06:19
povinnostou sefa je viest dane pracovisko, zabezpecovat plnenie uloh a dosahovat vysledky - z tvojej strany je minimalne nevhodne pisat o povinnostiach sefa - aj keby sedel s nohami na stole cely den a vsetky ulohy rozdelil na podriadenych, teba je do toho nic
avalik
26.06.14,06:22
preco si teda nesla na pracovnu cestu verejnou dopravou?
avalik
26.06.14,06:31
Zuzka2411 (Dnes 09:24) avalik evidentne nerozumies mojej otazke..nevadi necham ta v tom...naco tu rozoberas povinnosti sefa..ja som o tomto probleme urcite nezacala pisat..pytala som sa jednoduchu otazku-ci ma na to pravo...to bolo cele

"aby sa on zbavil tejto povinnosti" .... to su tvoje slova ... a doplnila som odpoved
kopretinka
26.06.14,06:34
z tvojej otázky vôbec nerozumiem,čoj e náplňou tvojej práce a čo od teba šéf chce...........
kopretinka
26.06.14,06:43
že tam jednoducho nepôjdem...........veď vôbec nevieme,kam mala ísť........a prečo.....
avalik
26.06.14,06:47
a nie je to jedno kam ma ist? proste ak ma byt niekde o 10tej a nechce pouzit sluzobne auto, tak nech sadne na elektricku/autobus/vlak a v dany cas nech tam je
jslancik
26.06.14,06:49
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa prečooooooooooo? :D
arizona
26.06.14,07:01
KOPIA POVODNEHO ZADANIA, NAKOLKO ZADAVATELKA NEUSTALE VYMAZAVA : Ahoj, neviem, či som v správnej porade, no mám problém v práci...šéf na mňa robí nátlaky - naposledy to bolo ohľadom vedenia služobného motorového vozidla..aj napriek tomu, že som to odmietla (so šoférovaním nemám bohvieaké skúsenosti, je to veľká zodpovednosť) poslal už požiadavku vyššie...ešte raz som za ním šla a povedala som mu, že tam jednoducho nepôjdem a on je teraz úplne odmeraný..čakám, že ako mi to dá pocítiť..len podotknem, že viesť motorové vozidlo nemám v náplni práce..čo mám robiť? Má na to PRÁVO???
avalik
26.06.14,07:15
v komentoch pisala, ze je statny zamestnanec ... asi by to chcelo preposlat na urady, nech vidia ako travi svoju pracovnu dobu
jslancik
26.06.14,07:23
za svoju otázku sa nemusíš hanbiť. Ale na pováženie sú tvoje reakcie na naše odpovede. Ak si čakala, že ťa bez všetkého podporíme, tak si tu ani nemusela písať. Pýtala si sa na názor, rady, tak sa ti ich tu dostalo.