wearenotthesame
26.06.14,09:21
Moze si firma pre ktoru vykonavam cinnost ako SZCO narokovat na vypovednu lehotu 3 mesiacov?
Tweety
26.06.14,07:21
Pozri sa do zmluvy. Mali by ste to mať tam ošetrené.
avalik
26.06.14,07:23
ako SZCO nie si pre svojho odberatela zamestnanec a teda nemozes sa drzat ustanoveni o vypovednej lehote uvedenej v Zakonniku prace ....plati vypovedna lehota ako ste si dohodli v zmluve
wearenotthesame
26.06.14,07:25
dakujem za koment!
ved prave, v zmluve mam 3 mesiace. teraz chcem prestat dodavat moje sluzby danej firme. 3 mesiace mi vsak pridu nezmyselne...
Tweety
26.06.14,07:27
Ty máš pracovnú zmluvu? AK pre firmu pracuješ ako živnostník, tak PZ nie je možná.
avalik
26.06.14,07:28
no ak chces dat vypoved tak lehotu musis dodrzat ... este je moznost dohody o ukonceni zmluvy v kratsej lehote - ak bude druha strana suhlasit, tak skoncis skor inac musis plnit svoje zavazky podla zmluvy
wearenotthesame
26.06.14,07:37
mam zmluvu o dodavani sluzieb s 3- mesacnou vypovednou dobou, ktoru som podpisala s vedomim ze je to tak. Dufam v dohodu s firmou o ukonceni v kratsom case, viem vsak, ze v pripade zamestnancov su v tomto velmi striktni...
Tweety
26.06.14,07:40
Nemáš PZ, nie si zamestnancom, pre Teba neplatí ZP ale zmluva, v ktorej ste dohodli spoluprácu. Ak chceš teda ukončiť ju skôr, musíte obaja súhlasiť.
jslancik
26.06.14,07:42
keďže to máš v zmluve, nemajú sa žiaľ s tebou o čom baviť. Očividne ťa potrebujú, takže žiadna "dohoda" nepripadá do úvahy.

Do budúcna - nepodpisovať zmluvy, s ktorými nesúhlasíš. Alebo počítať s tým, že ustanovenia zmluvy treba dodržať. Alebo zaplatiť zmluvnú pokutu.