Martin Balaz
26.06.14,10:30
Dobrý deň.
Chcem s informovať je už pomali polka zdanovacieho obdobia a chcem si založiť firmu no ale teraz mám dilemu či isť do živnosťi do konca roka a potom na s.r.o. alebo isť rovno na s.r.o.... Prosím vás poradťe mi ako by sťe to vy riešili nebudem mať nárok na žiadny štátny prisprevok ani ho nechcem len sa mi jedna o to že by asi bolo najidealnejšie založiť firmu k 1.1.2015 ale dovtedy chcme podnikať.

Ešte jedna otázka pri zakladaní živnosťi ked si dám obchodný nazov živnosťí možem si ho bez probemou potom preniesť na s.r.o. ..

Ďakujem za radu .
Dáša_
26.06.14,08:52
v ideálnom prípade kombinácia oboch možností :) Treba povedať aspoň približne v čom budeš podnikať aké sú predpokladané obraty - potom ide radenie lepšie
Martin Balaz
26.06.14,09:07
Jedná sa o projektovanie a ralizáciu osvetlenia v bytových i nebytových priestoroch. plus Montáž, rekonštrukcie, údržba vyhradených elektrických zariadení a od budúceho roka i e-shop zameraný na osvetlovaciu techniku

predpokladaný obrat no tam by to možno tento rok bolo mesačne okolo 1000 eur
Dáša_
26.06.14,09:15
na tie vyhradené zariadenia nemusí byť živnosť? Ja by som to kombinovala. "Beznákladové" činnosti na živnosť, uplatniť si 40% paušálne náklady. ostatné na s.r.o. Ale stačí ju založiť až na budúci rok.