Janek Hladny
26.06.14,11:16
mam zaplatene alimenty, aj ked osm ich neplatil pravidelne, ale poslal som, co som mohol, ako som mohol.. teraz uz ma dcera 18 a ex manzelka podala na mna trestne oznamenie a ziada od mna sumu 1950 euro, ze nemam zapltene, ale ja to zaplatene mam a mam o tom aj vypisy z banky a zrejme mi da exekutorom zobrat aj vodicky.. pytam sa, ako mam postupovat, kedze na policiu som este nebol predvolany? a dalsia vec, cakam kazdy den, ze u mna zazvoni policia a zoberie mi na prikaz exekutora vodicky, aj napriem tomu, ze mam zaplatene.. ako sa mozem proti tomu branit, aby sa tak nestalo, lebo potom budem sice dokazovat, co aj dokazem, ale tych par dni mi urobi problem v praci a dost velky.
dalsia vec, chodia mi sms o tom, ako ma da zavriet a ze poda na mna trestne a take iste iste posiela aj mojim rodicom, ktori su uz dost starsi ludia.... trva to dlhsie a dookola. opakujem, vyzivne mam zaplatene cele do konca juna a este som jej poslal aj naviac 400 euro.
misoft
26.06.14,09:32
Dcéra má 18 rokov - ex- už nemôže podávať TO. Dňom dosiahnutia plnoletosti dcéry skončil ex- "status" zákonného zástupcu.
Pokiaľ si zasielať výživné na účet ex- a máš doklady o platení - nech skúsi.... Maximálne ťa posexujú, že si neplatil včas a v plnej taxe - a nariadila doplatiť + úroky z omeškania (už to platí...).
Ale ex- nemôže po dosiahnutí plnoletosti dcéry niečo žiadať - bol by to neoprávnený prospech.
Za ďalšie - SMS si archivuj -v prípade súdu budeš mať voči nej páku - vyhrážanie (dokonca skupine osôb a chránených osôb) - a vtedy môžeš zase "zaútočiť" ty....
Janek Hladny
26.06.14,09:38
dcera ma 18 1.7. tvrdi, ze som jej este vsetko nedoplatil. ale ja som jej posledne doplatil pred dvomi tyzdnami a ked som si to dobre zratal, nie podla ex, preplatil som jej to o sumu 400 euro.
Janek Hladny
26.06.14,09:39
a ide o to, ze exekutor sa mna pytat nebude, zoberie papiere a potom to budem musiet ja dokazovat, ze mam vsetko vyplatene, aby mi vratili vodicky.... nejde prezit, ze som aj ja, aj dcera od nej odisli....
misoft
26.06.14,09:41
Dokladuj jej to a povedz jej, nech sa počítať naučí. A keď ťa i dá na súd - budeš to mať biele na čiernom :D
misoft
26.06.14,09:50
Exekútor môže konať jedine na základe súdneho rozhodnutia - ona si predstavuje asi, že "ty dlhuješ - ona dá exekútorovi a on bude brať" - takto to nefunguje. A okrem toho - podáš odpor voči exekúcii a už to i tak bude súd nútený riešiť....a ešte sa môže stať, že ona bude tebe platiť....
Janek Hladny
26.06.14,09:57
veru to sa stane, lebo dcera uz len na to caka, aby mala 18 a odisla d nej ku mne.
misoft
26.06.14,10:00
Takže už len 4 dni.......
buchač
26.06.14,10:04
CITUJEM :

..." chodia mi sms o tom, ako ma da zavriet a ze poda na mna trestne a take iste iste posiela aj mojim rodicom, ktori su uz dost starsi ludia.... trva to dlhsie a dookola...."


ODPOVEDÁM :

Ak si si istý , že máš všetko v poriadku , nič Ti nebráni spísať patričné dokumenty a podať ich na príslušný súd .

Podľa Zákona o priestupkoch :

§ 49
Priestupky proti občianskemu spolunažívaniu

(1) Priestupku sa dopustí ten, kto
a) inému ublíži na cti tým, že ho urazí alebo vydá na posmech,
b) inému z nedbanlivosti ublíži na zdraví,
c) úmyselne uvedie nesprávny alebo neúplný údaj pred štátnym orgánom, pred orgánom obce alebo pred organizáciou za účelom získania neoprávnenej výhody,
d) úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním,
e) od iného násilím sám alebo za pomoci ďalších osôb vymáha majetkové práva alebo práva z nich vyplývajúce, o ktorých sa domnieva, že mu patria bez vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu,
f) napomáha osobnou účasťou násilnému vymáhaniu majetkových práv alebo práv z nich vyplývajúcich, hoci na ich vymáhanie niet vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu.
(2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. a) možno uložiť pokutu do 33 eur, za priestupok podľa odseku 1 písm. b) až d) a písm. f) pokutu do 99 eur a za priestupok podľa odseku 1 písm. e) pokutu do 331 eur.

ALEBO

Podľa trestného zákona sa takémuto konaniu vraví " Hrubý nátlak " , kde sa vraví :

Hrubý nátlak

§ 190

(1) Kto iného násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy núti poskytnúť plnenie majetkovej alebo nemajetkovej povahy pre seba alebo pre tretiu osobu za služby vlastné alebo služby tretej osoby, ktoré mu za takéto plnenie proti jeho vôli vnucuje, a to aj vtedy, ak také služby predstiera, potrestá sa odňatím slobody na štyri roky až desať rokov.