pavúčik
12.04.06,14:45
Ak je uzatvorená zmluva o sprostredkovaní (bez živnosti), je sprostredkovateľ povinný predložiť sociálnej poisťovni (príp. inej inštitúcii) výpis z daňového priznania ? Ak áno, v akom období ?
Za odpoveď vopred díky.
katkaj
12.04.06,12:51
Ak je uzatvorená zmluva o sprostredkovaní (bez živnosti), je sprostredkovateľ povinný predložiť sociálnej poisťovni (príp. inej inštitúcii) výpis z daňového priznania ? Ak áno, v akom období ?
Za odpoveď vopred díky.

Predpokladám,že sa bavíme o sprostredkovateľoch poistenia, ktorí sa mali zaregistrovať na Dú a aj keď nemajú živnosť, sú považovaný za SZČO. Výpis z DP takáto osoba odovzdá na sociálnu poisťovňu do 30.6.2006 a k tomuto termínu si tiež urobí ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a tam si vypočíta aj výšku preplatku,prípadne nedoplatku ZP.
pavúčik
12.04.06,12:57
Ďakujem, o zdravotke som vedela, ale pri sociálke som si nebola istá.
Prajem pekný deň.
katkaj
12.04.06,13:00
Ďakujem, o zdravotke som vedela, ale pri sociálke som si nebola istá.
Prajem pekný deň.

Aj tebe pekný deň:)
Marína
12.04.06,13:05
K výpisu z DP pre SP je potrebné doložiť aj fotokópiu zmluvy o ...(predložiť aj originál k nahliadnutiu-overeniu). Na základe predloženej SP posúdi, či sprostredkovateľ je povinný platiť odvody do SP. Ak je zmluva uzavretá podľa § 652 OZ a vyššie, povinnosť platenia odvodov vzniká. Ak je uzavretá podľa § 642 - 651, povinnosť nevzniká.
fipina
20.04.06,04:18
Výpis z DP si vypisuje daňovník sám alebo to robí daňový úrad ? Ak sám, treba ho nejako overiť na DÚ ? Ako presne postupovať ? Budem si ho robiť prvýkrát, prosím poraďte.
Veľká vďaka vopred.
lenkak
20.04.06,17:32
Výpis z DP je predpísané tlačivo, ktoré si daňovník vypisuje sám.
lenkak
20.04.06,17:32
Nájdeš ho aj prilepené na Porade, skús pohľadať.
Melnick
20.04.06,17:50
Výpis z DP si vypisuje daňovník sám alebo to robí daňový úrad ? Ak sám, treba ho nejako overiť na DÚ ? Ako presne postupovať ? Budem si ho robiť prvýkrát, prosím poraďte.
Veľká vďaka vopred.

http://www.porada.sk/showthread.php?p=229077#post229077

?????????????????????????????:eek: :eek:
busko
12.06.06,12:28
K výpisu z DP pre SP je potrebné doložiť aj fotokópiu zmluvy o ...(predložiť aj originál k nahliadnutiu-overeniu). Na základe predloženej SP posúdi, či sprostredkovateľ je povinný platiť odvody do SP. Ak je zmluva uzavretá podľa § 652 OZ a vyššie, povinnosť platenia odvodov vzniká. Ak je uzavretá podľa § 642 - 651, povinnosť nevzniká.

Pozerala som to tlačivo. Sú tam všetky možné kolónky z daňového priznania, ale nie je tam príjem zo závislej činnosti (príjem zametnanca).Mám tam uviesť len príjem zo spostredkovania ?
Melnick
12.06.06,12:58
Pozerala som to tlačivo. Sú tam všetky možné kolónky z daňového priznania, ale nie je tam príjem zo závislej činnosti (príjem zametnanca).Mám tam uviesť len príjem zo spostredkovania ?
Busko Tvoje povinnosti zo zamestnania máš splnené,pokiaľ si ich plní Tvoj zamestnávateľ.:cool: Do výpisu píšeš údaj z r.59 DPFO/2005,ktorý je iba príjmom podľa § 6. Takže preto vo výpise kolonka ktorú hľadáš by bola zbytočná,ale prilož svoju zmluvu zo sprostredkovania a možno budeš milo prekvapená,pretože niektoré zmluvy ,tak ako píše aj Marína neovplyvňujú VZ pre SP.;)
Zlata
27.10.06,11:30
Prosím o radu. Vie mi niekto poradiť aké tlačivo Výpis z daňového priznania sa vyplňovalo za r. 2000 a 2002 (pre zdravotnú a soc. poisťovňu). Prípadne mi ho sem prilepiť, nepodarilo sa mi tieto roky nájsť. Dííííííííík.
alušik
27.10.06,12:26