pedic
26.06.14,21:08
mam problem so startovanim s daciou logan 1.4mpi ked stoji asi dva dni tak nejde nastartovat ale ked ma niekto roztlaci tak potom cely den startuje bez problemov prosim poradte niekdo.Ďakujem
avalik
26.06.14,19:13
vymen bateriu
buchač
26.06.14,19:14
Vyriešenie problému nájdeš skôr tu

https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=daciou+logan+forum&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl


Ale skús odpojiť batériu , počkať zo 10 minút a potom znova napojiť .
Zresetuje sa riadiaca jednotka a aj imobilizér .

Na mojom Renaulte to tak fungovalo , keď začal práve ten imobilizér štrajkovať .
pedic
26.06.14,19:25
bateriou si myslim ze to nebude lebo je tam nova bateria ma asi pol roka :D
avalik
26.06.14,19:33
to, ze ma pol roka neznamena, ze nemoze byt vadna - alebo je zle zapojena a nieco ti ju vybija
pedic
26.06.14,19:47
bateria je dobre lebo ona neni slaba ked toci lebo tocim s nu kolko chcem ale mam taky pocit ako keby tam nepridavalo benzin mozno cerpadlo alebo neviem no
Chobot
27.06.14,06:52
Otázne je, či to, že "neide naštartovať" znamená, že štartér vôbec nepretočí, alebo že štartér točí ako divý, ale motor nenaskočí.

Ak je to prvá možnosť, tak ti niečo vybíja batériu.

Ak tá druhá alternatíva, tak nerozumiem, ako môže auto naskočiť, ak ho roztlačia.

Treba skontrolovať:
1. sviečky (či sú OK a či dávajú iskru)
2. sviečkové káble (možno aj vymeniť, ak sviečka nedáva iskru)
3. rozdeľovač
4. palivový systém - najmä pozrieť, či nemáš zanesený palivový filter
5. skontrolovať, či v spaľovacom priestore po tých 2 dňoch nie je vlhko (ak áno, môže byť prasknutá hlava alebo blok motora a voda z chladiča preniká do valcov - mne sa to stalo na škodovke a príznaky boli rovnaké, ako u teba).
6. funkčnosť katalyzátora - ak ho máš riadený - skúsiť urobiť emisnú kontrolu.

Zvyšok prenechaj servisu.
vlado 33
27.06.14,07:43
Nechápem, prečo si sem dal takúto otázku. Zájdi na diagnostiku a za 20 min máš určenú závadu, cca 10-20€. V manuáli máš jasne napísané neroztláčať, použiť štartovacie káble, takto si odfajčíš katalizátor. Možno stačí len resetnúť riadiacu jednotku.
vlado 33
27.06.14,08:07
1/2 ročné automobily tieto závady nemajú, bude to nejaký snímač, ale aký?
Chobot
27.06.14,08:19
To si v zadaní nepísal.

1/2 ročné auto? A ty s ním neideš do servisu??? Si myslíš, že to opravíš sám? Načo máš záruku?
vlado 33
27.06.14,08:21
Prepáč, zle som pochopil ja, batéria má pol roka.
Chobot
27.06.14,08:35
A auto má koľko rokov?
sosak
27.06.14,08:44
Keď auto roztlačením štartuje a štartérom nie, chyba môže byť aj v nevysunutí pastorka štartéra. Odsleduj si zvuk, či štartér motor pretáča, alebo točí naprázdno, bez záťaže.
Chobot
27.06.14,08:51
TAk to by hádam rozpoznal, či sa štartér točí naprázdno, alebo či točí aj s motorom.

Ale máš pravdu, jeden nikdy nevie...
vlado 33
27.06.14,09:14
Pri štartovaní riadiaca jednotka dá pokyn ako sa má nastaviť vstrekovanie paliva, prívodu vzduchu atď. Potom sa prepne do iného režimu. Režim štartovania blbne.
sosak
27.06.14,09:26
pedic
27.06.14,09:48
ty kks chobot ty si iny pan auto nema pol roka ale 9 rokov pol roka ma akurat baterka a na diagnostike my nezistili nic takze tak to bude niaka chyba v riadiacej jednotke
buchač
27.06.14,09:54
Ani ja nechápem...

Diagnostika je predsa na tieto účely . Zháňať info kde tu na nete je síce pekná vec ( aj ja tak robím ) , ale odstránenie závady len tak z brucha je trochu aj riziko .

Tieto nové mašinky sú samá elektronika , to nie je nejaká Š 120 alebo Trabant , ktoré sa dali generálkovať aj niekde uprostred poľa za jeden deň ....
Chobot
27.06.14,10:03
Najlepšia rada zatiaľ je od sosaka - pozri si ten link, tam je riešenie. Je to asi nejaký snímač otáčok motora.

Poplietol ma príspevok od vlada 33 - on písal, že amá auto pol roka.