fof
26.06.14,22:19
Dobrý vecer,
prosím o radu ako uctovat:
1. mali sme reklamaciu tovaru od odberatela, tu mi je uctovanie jasne...my sme tovar reklamovali u nasho dodavatela, ten navrhol majitelovi ze mu da nový tovar v tej istej cene, jednotkova cena ta ista len je to uplne ina skladová karta..ako to preuctovat z jednej karty na druhu?
2. ako je to s cenou pri reklamaciii, ja nakupim tovar za 30€, naklady 2€, cize skladová cena 32€, dodávatel vystavi pri reklamacii dobropis na 30€, co s tymi 2€ ktoré mi zostanu na ucte 131?
dakujem velmi pekne, velmi mi pomahate
a_je_to
29.06.14,20:17
Neviem, aký softvér a spôsob /A,B/ používaš /nezáleží/ ale reklamovaný tovar sa vráti na sklad. v pôvodnej skladovej cene, ako 132/504. Vydáš ho na reklamáciu dodávateľovi, buď na pohľadávkový účet, alebo obratový 315,395/132 v skladovej cene a dostaneš náhradný zdarma, ale príjmeš ho v skladovej cene pôvodného tovaru 132/ 315,395. No a vydáš ho znova na 504/132 v rovnakej skladovej cene. Nechápem, načo dodávateľ vystavuje dobropis na 30, keď nevracia peniaze, ale náhradný tovar. Potom na náhradný tovar musí prísť faktúra. Vtedy ho príjmeš aj vydáš v novej cene, všetko je vyrovnané.