Vladimír Ozimý
12.04.06,15:21
noo, mam taky problemik, kamarat platil ako murovaty na socialku aj z uctu aj v hotovosti. Bol dobrovolne poisteny ako zivnostnik. No v januari sa zamestnal a ked som mu povedal aby sa odhlasil lebo ho tam budu stale evidovat tak sa bol odhlasit ale samozrejme neplatil posledne dva mesiace...ale preplatok mal podla mna ovela vacsi. No ona mu povedala ze preplatok mu nevratia ze ten sa mu zarata do dochodku a za dva mesiace si musi doplatit. a to ma fakt ale nahnevalo, to uz nemame sudnost na tych uradoch alebo ako to je podla mna ma narok na vratenie preplatku a zapocitat si ho s tymi mesiacmi co neodvadzal ako najlepsie ich k tomu donutit? dakujem
Dadena
12.04.06,13:33
Na jeho mieste, by som fotokópie všetkých platieb (ako dokladom o zaplatení) zaslala do Sociálnej poisťovni, a to s listom so žiadosťou o vrátenie preplatku na podnikateľské číslo účtu. Presne by som im uviedla, že za mesiac xx/xx bola úhrada yy, malo byť odvedené yy, + - a týmto postupom by som sa za obodbie kedy platil viac a kedy neplatil, dostala k výslednej sume. Nemá sa mu čo zarátať do dôchodku, pretože išlo o dvojitú platbu a nie o odvody z dvoch závislých činností. A samozrejme by som žiadala o písomné vyrozumenie k predloženej žiadosti.
Melnick
12.04.06,13:36
[quote=Vladimír Ozimý]noo, mam taky problemik, kamarat platil ako
murovatý.

Dajte dohromady všetky potvrdenia v hotovosti.Porátajte
koľko uhradil z účtu. Vyrátaj akú mal povinnosť. Pre istotu
si dobre pozri s akým dátumom sa odhlásil z poistenia
a ak Ti vyjde preplatok daj si žiadosť o vrátenie. Peniaze,
ktoré kamarát uhrádzal navyše po odhlásení , mu SP
musí vrátiť.