estotebened
27.06.14,12:41
Dobry den ,

pomozte mi prosim obzrejmit a pochopit nasledovne:

Ja a moj znamy sme sa rozhodli ze mame dobry napad a zacneme podnikat, prvy krok aby sme to mohli riesit je zalozenie sro

kedze nemame nic rozbehnute, ziadnu garanciu ze v najblizsom roku sa nam vsetko rozbehne ako mame osetrit konatela a spolocnika kedze si nemame z coho platit ani odmenu ani odvody? za rok bude situacia mozno ina, ale zatial to tak nieje.

moze sro nemat ziadne prijmy?
kedy sa podava dan. priznanie sro? (ak prijmy su take , ak zisk je taky, ale ako)

aky typ? B?

musi mat podvojne a ci i jednoduche uct.?

kedze na zaciatok musime vlozit peniaze na to aby sme aspon nejako zacali mozme to dat ako vklad podnikatela? a ked sa nieco zarobi mozme si to vybrat ci to uz bude musiet byt odmena?

Mili poradaci , ked budem mat v teme viac jasno urcite i lepsie otazky a zaujimavejsie pre vas budu.. Na zaciatok vsak este tomu nerozumiem...

Dakujem Vam za pomoc,

E.
jslancik
27.06.14,11:10
"Na zaciatok vsak este tomu nerozumiem..."

ešte pred začiatkom by si mohla preštudovať asi dvesto tém na porade venujúcich sa tejto problematike. Potom by si mala iba niektoré otázky, konkrétne, s ktorými by sa tu odborníci potrápili.
kn-alka
27.06.14,12:16
Ešte kým začnete podnikať, nájdite si účtovníčku, ktorá Vám vysvetlí aspoň základné veci!!!

http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/1264/category/sro/article/zalozenie-sro-2014.xhtml

- DP sa podáva za kalendárny rok - nezáleží či má-alebo nemá príjmy, DP sa MUSÍ podať VŽDY

- s.r.o. účtuje v podvojnom účtovníctve

- vložiť peniaze???? základný vklad s.r.o.-základné imanie sa MUSÍ vložiť na bankový účet

- spoločníci/konatelia nemusia byť zamestnaní v s.r.o., ani sa nemusia vyplácať zo zisku.

...... a stráááášne veľa a veľa vecí treba preštudovať !!!!

Takto všeobecne Vám porada neporadí, radšej použite google, alebo daňového poradcu - príp. účtovníka.
Ice dive
27.06.14,12:21
no ak je to takto, príde mi to skôr ako s bubnom na zajace... v prvom rade by som sa zamyslel nad prespektívou podnikania a začal možno ako živnostník resp. obaja ako živnostníci a neskôr keď sa spoločnému podnikaniu začne ako tak dariť, tak zakladal sro... nakoľko už len zo zadania otázok je zrejmé, že treba ešte veľa študovať... t.j. ten nápad na podnikanie nemusí byť až tak úspešný a následne sa zbavovať sro nie je žiadna sranda + netreba zabúdať na to, že či sro bude alebo nebude úspešná bude musieť platiť 480 € / paušálnu daň, čo v prípade živnosti nehrozí....
tictac7
27.06.14,14:34
na to, že si členom od roku 2010, SZČO minimálne od roku 2011 - fakt blbá otázka. Čo tak najskôr prelúskať poradu a potom sa pýtať?
estotebened
27.06.14,19:49
Súhlasím, bola to vsak teoreticka otazka a nerozumela som zmenam ktore nastaliod noveho roku, az som sa cudovala a myslela si ze to nieje mozne predsa aby sro co nema ziaden zisk platila dan :) a potm som si myslela, ze teda uz nerozumiem nicomu ak je to normalne. Po tomto zisteni teda sa nedam nahovorit na" dobry napad ":)
jardus
28.06.14,13:51
Veru Jarka má pravdu. Treba si zistiť veci, účtovníčka poradí dosť.
Založenie s.r.o. je drahšie ako živnosť. Lenže keď budete robiť na živnosť, prvý rok neplatíte odvody. Potom tiež budete musieť platiť minimálne odvody - všetky.
Treba veru zvážiť.
Ak v s.r.o. nebudete zamestnancami, odvody neplatíte. Iba zdravotné, čo musí platiť každý. A bohužiaľ tých 480,- eur ročne.