krpuch 2
27.06.14,18:13
dobry den, pisem ohladom exekutora. priatelovi neprislo ziadne upozornenie ani nic, len zrazu cez internet banking sme zistili, ze exekutor si vzal 20 eur za spracovanie exekucie a uz caka na dalsiu platbu v hodnote cca 137 eur..je to normalne, ze bez upozornenia, bez listu len tak...a nevieme vobec o co ide..mate s tym niekto skusenost? aky by mal byt postup? nemal by byt exekutor az na konci? dakujem
avalik
27.06.14,16:20
a ako viete, ze "caka na dalsiu platbu v hodnote cca 137 eur", ked nic neprislo?

banke da info o exekutorovi, cakajte dorucenie zasielky v najblizsich dnoch, odporucam komunikovat s exekutorom a dlh okamzite uhradit

ak si priatel nie je vedomy dlhov, moze ist o vymahanie pokuty, dani alebo poistneho ci uz zo SP alebo ZP
krpuch 2
27.06.14,16:33
cez internet banking v kolonke cakajuce platby
buchač
27.06.14,16:33
...a predpokladám , že priateľ poslal oprávnenemu u pozorňujúci list , mail , sms alebo dokonca mu zatelefonoval a dal na vedomie informáciu - ten fakt , že neuskutoční platbu ....

...a oprávnený nech sa stará ...

Aký by mal ( je ) byť ten postup ?
Nuž podľa zákona :
1. Oprávnený dá na súd o vydanie platobného rozkazu .
2. Po jeho právoplatnosti posunie exekútorovi .
3. Ten koná .

Ja dodávam :

4. Dlžník nie je schopný vyrovnať dlžobu ?
5. Dlžník by mal ísť okamžite za mreže .
6. Dlžník by bol prepustený až vtedy , keď bude dlžoba vyrovnaná .

Body 4 - 6 prakticky reálne fungujú a sú aj uplatňované vo Veľkej Británii , kde je v platnosti zákon o dlžníkoch ešte z roku cca 1500 ( alebo iný - to je jedno ) ...
krpuch 2
27.06.14,16:36
nikomu nepisal ani nevolal...pisem, ze nevieme vobec o co ide a bez upovedomenia o zacati ex. procesu ... no je to na hlavu
avalik
27.06.14,16:50
doplnila som odpoved
Slayer666
27.06.14,17:22
Juraj, nedristaj, prosim ta. Ten zakon sa neuplatnil uz poriadne vela desatroci.
buchač
27.06.14,17:39
No dobre , máš pravdu ...;)

Zákon je v Engliš zrušený ...ale aspoň vetry narobím ...:D :D :D

Na druhej strane by som takýto zákon uviedol do platnosti na Slovensku ...

Kua , veľmi rýchlo by bola tá basa plná ...
draik
28.06.14,05:52
Exekútor najskôr blokuje majetok povinného, až potom posiela upovedomenie o začatí exekúcie. K strhnutiu čiastky môže nastať až po uplynutí lehoty na podanie námietok voči exekúcii.