anonymka123
27.06.14,22:38
Dobrý deň, ešte ako 2-ročnej mi očná lekárka zistila, že škúlim a tak som dostala okuliare, ktoré som nosila 5 rokov. Potom bolo potrebné zmeniť okuliare a nosiť ešte cca rok a dotiahnuť to do konca, ale neboli na to vtedy prostriedky a kvôli roku sa to neoplatilo. Keď som bola staršia, zopár ľudí si ale všimlo, že mi zabieha niekedy oko, no nejako som to neriešila, až teraz, keď som zistila, že neliečené to môže spôsobiť tupozrakosť. Možno sa to trošku zhoršilo, to neviem, niekedy cítim, že keď sa zameriam na nejaký predmet, tak akoby mi oči nešli tak ako mali. A takisto na skoro každej fotke to vidno - na niektorej viac, na niektorej menej, ale hlavne na tých s bleskom. Teraz mám už 17 rokov a našla som okuliare z detstva a keď som si ich nasadila, videla som akoby jasnejšie, no bez toho vidím aj tak dobre, nemám nejaký veľký problém prečítať menšie písmenká, len asi raz som neprečítala ten očný test tie najmenšie písmenká.
Potrebujem podľa vás okuliare? Mala by som ísť k očnému lekárovi? Nie je už neskoro na liečenie tohto problému? Alebo už rovno len operácia v dospelosti?
kukučka
27.06.14,20:42
Je také ťažké zájsť k očnému lekárovi? Nebolí to, ani sa zato neplatí. Čudujem sa tvojím rodičom.
panamaus
28.06.14,08:45
Síce nebolí, ale zas treba rozmýšľať :D (zdravo a zodpovedne)
arizona
28.06.14,08:56
To si naozaj myslis, ze ti niekto stanovi diagnozu a skontroluje zrak cez obrazovku PC?
Ani odborny ocny lekar to nedokaze bez vysetrenia. Takze namiesto vypisovania na nete radsej behni k obvodakovi pre vymenny listok a chod na ocne...
Ing. Ľubomír Janoška
28.06.14,09:35
"a keď som si ich nasadila, videla som akoby jasnejšie"
Áno, potrebujete okuliare. Také, aké Vám predpíše očný lekár.