korela
27.06.14,22:54
V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.
Prieči sa to aj etikete Porady, ale zdá sa, že to nikomu už vôbec neprekáža. Ide najmä o vulgarizmy najväčšieho rangu, slušnosť sa vytráca a už sa ani tí, ktorí sa takto vyjadrujú, nehľadia na fakt, že sa takto vyjadrujú aj pred ženami členkami.
Nebudem hodnotiť zadanie otázky ani zadávateľku, tá už bola vyobracaná zo všetkých strán, ide mi v tomto prípade o jednu z mnohých nevhodných odpovedí.
.
http://www.porada.sk/t246304-dobry-den-mate-nejake-kontakty-na-zahranicnych-vyrobcov-oblecenia-cina-turecko-atd-a-keby-vedeli-aj-po-slovensky-to-by-bolo-super-d.html#post2568974

Natálka0101 (Včera 15:05) Určite... Neviem na čo komentujete niečo, čo absolútne nie je k téme... Videla som tu veľa príspevkov, kde ľudia radia a aj sprostredkúvajú, ba dokonca sa aj sami ponúkajú...


buchač (Dnes 08:01) Ponúkajú ...???

Hm , tak to sú poväčšinou šmelinári , podvodníci ...alebo šľapky ...


Jedným slovom - Kurvy ....

Pomerne ma to osobne o.i. aj pobavilo, pretože tovar sa tu začal medzi členmi verejne ponúkať (ani nie cez SS) a nejde pritom o záhradkársku burzu poraďákov. To Natálka0101 výborne vystihla, ale určite mala na mysli aj iné prípady, ale v tomto prípade k nim zahrnul paradoxne i ľudí zo svojej poraďáckej priateľskej partie.
Tak sa pýtam, dokedy budú admini zatvárať oči nad nedôstojnými vyjadreniami niektorých zaregistrovaných dlhoročných členov, ktorí dlhodobo nerešpektujú etiketu Porady a dúfam, že okrem mňa znechucujú aj iných ľudí. Keď niekto má vžité v krvi vulgarizmy, nech sa doma medzi vlastnými, ak im to neprekáža, vyjadruje ako kočiš (expr. ▶ neslušný, nekultúrny, nevychovaný človek, neokrôchanec) a nevnucuje iným svoj chrapúnsky slovník.
Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?
Gapo
28.06.14,04:43
Je to fakt a z toho dôvodu sa tiež už neangažujem tak ako voľakedy. Bohužiaľ je to asi aj celkovou spoločenskou klímou. Avšak slušný človek by nemal stratiť tvár ani keď je okolie neslušné. Lenže niekedy sa hulvátstvo nedá ignorovať.
allgreen
28.06.14,05:27
asi tak, niekedy sa mi až rozum zastavý pri čítaní príspevkov od "známich" nickov. Ked neradia, urazia alebo sa vysmeju. Nuž ale sme na internete kde je každý druhý INTERNET HERO čiže internetový hrdina.
buchač
28.06.14,05:37
V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.
Prieči sa to aj etikete Porady, ale zdá sa, že to nikomu už vôbec neprekáža. Ide najmä o vulgarizmy najväčšieho rangu, slušnosť sa vytráca a už sa ani tí, ktorí sa takto vyjadrujú, nehľadia na fakt, že sa takto vyjadrujú aj pred ženami členkami.
Nebudem hodnotiť zadanie otázky ani zadávateľku, tá už bola vyobracaná zo všetkých strán, ide mi v tomto prípade o jednu z mnohých nevhodných odpovedí.
.
http://www.porada.sk/t246304-dobry-den-mate-nejake-kontakty-na-zahranicnych-vyrobcov-oblecenia-cina-turecko-atd-a-keby-vedeli-aj-po-slovensky-to-by-bolo-super-d.html#post2568974

Natálka0101 (Včera 15:05) Určite... Neviem na čo komentujete niečo, čo absolútne nie je k téme... Videla som tu veľa príspevkov, kde ľudia radia a aj sprostredkúvajú, ba dokonca sa aj sami ponúkajú...


buchač (Dnes 08:01) Ponúkajú ...???

Hm , tak to sú poväčšinou šmelinári , podvodníci ...alebo šľapky ...


Jedným slovom - Kurvy ....

Pomerne ma to osobne o.i. aj pobavilo, pretože tovar sa tu začal medzi členmi verejne ponúkať (ani nie cez SS) a nejde pritom o záhradkársku burzu poraďákov. To Natálka0101 výborne vystihla, ale určite mala na mysli aj iné prípady, ale v tomto prípade k nim zahrnul paradoxne i ľudí zo svojej poraďáckej priateľskej partie.
Tak sa pýtam, dokedy budú admini zatvárať oči nad nedôstojnými vyjadreniami niektorých zaregistrovaných dlhoročných členov, ktorí dlhodobo nerešpektujú etiketu Porady a dúfam, že okrem mňa znechucujú aj iných ľudí. Keď niekto má vžité v krvi vulgarizmy, nech sa doma medzi vlastnými, ak im to neprekáža, vyjadruje ako kočiš (expr. ▶ neslušný, nekultúrny, nevychovaný človek, neokrôchanec) a nevnucuje iným svoj chrapúnsky slovník.
Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?

Na toto sa nedá nereagovať !!!

TY , taká inteligentná osoba , si nie schopná prečítať a pochopiť význam tej odpovede ???
Ty vidíš do mojej hlavy , že ako to bolo myslené ???
Nuž , ak to vedia pochopiť iní , tak potom čo ?
Ide ( išlo ) totiž o to a tú skutočnosť , že na Porade sa predsa rozmohli tie " príspevky " kde sa jedná len o reklamu a tudíž aj o biznis ...
A nehnevaj sa , ak niekto je schopný pomaly do každej témy o Zdraví položiť príspevok , kde chváli Wobenzyn alebo tie zázračné kvapky SMS s príslušnými odkazmi , tak čo je to za jedinca ?
Biznis je biznis .... a trebárs aj na úkor zdravia neznalých , neskúsených , tých , ktorí hľadajú záchranu Krista krážom od Šavla ku Pavlovi ...
Ako nazveš , akým výrazom by si počastovala takéhoto jedinca ???
Podľa mňa to bude vždy kurva ...ba dokonca kurva skurvená , ktorá nesiaha ani tej poslednej šľapke po členky .
...a vieš prečo , lebo tá šľapka má aspoň charakter ...

Čo sa týka tých expresív ?
Niekedy jeden patrične položený výraz , aj expresívny , vydá za viac ako celý elaborát ...

Ja si zasa pri Tvojich príspevkoch , milá korela , všímam aj ten čas ich písania . Tých , povedzme 80 % sú písané zásadne po polnoci a nad ránom . Nie , nejdem hodnotiť Tvoje pôsobenie cez deň , máš asi aj iné povinnosti a preto tak neskorá a či skorá činnosť má potom niečo do seba . Si unavená a nečítaš , nechápeš potom podstatu poniektorých ( nie iba mojich ) príspevkov . Občas píšeš akoby sama pre seba ( viď šuťák ) , to sa nedá prehliadnuť ...

Tie Tvoje psychologické pitvania a iné neriešim , je to o názore ... a ten má každý svoj .


Len tak , na záver dodám :
Mňa je potrebné nie iba čítať , mňa je niekedy potrebné aj čítať , občas aj medzi riadkami .
buchač
28.06.14,06:12
asi tak, niekedy sa mi až rozum zastavý pri čítaní príspevkov od "známich" nickov. Ked neradia, urazia alebo sa vysmeju. Nuž ale sme na internete kde je každý druhý INTERNET HERO čiže internetový hrdina.
Aj mne ...
Ale môžem kľudne teraz aj Teba uraziť , alebo aj vysmiať ...
Napríklad poznámkou , že by bolo vhodné popracovať na pravopise .;)
labutienka
28.06.14,06:28
Ja všetko vnímam rovnako ako korela... Príde mi smutné, že sa to tu hemží odpoveďami, ktoré nesúvisia s otázkou a v tom lepšom prípade iba poúčajú, ale hlavne mrhajú časom nás ostatných...
Asi je to nákazlivé (to je aj vysvetlenie, prečo tu toho toľko je), pretože sama som sa pristihla pri tom, že som v jednom okamihu do toho vkĺzla. Snáď včas som si to uvedomila a preto mnohé otázky s ktorými nesúhlasím, jednoducho nekomentujem... Menej je niekedy viac.
alaya1
28.06.14,07:09
Mam rozdielne nazory s korelou v urciitych temach, s tym , co napisala na 100% suhlasim.
Tiez mi prekaza pouzivanie vulgarizmov v prispevkoch, a to nemusia byt ani tak hrubeho vyznamu. Pozastavovala som sa aj nad tym, ked som to citala z "pera" zenskych nickov, aj ked, kto vie, kto sa za nimi skryva. Dotykaju sa ma aj urazky a vulgarme pomenovania zien na Porade, aj ked maju diametralne odlisny nazor na danu vec, ci iny politicky nazor.
Hodnotit tych ludi mne neprislucha. Vzdy tvrdim, ze kazdy sa bavi a prezentuje na inej urovni, na tej svojej.
Je to vsak pre cloveka, ktory sa takto nevyjadruje velmi neprijemne, citat to a cudujem sa naozaj Richardovi, ze to na stranke toleruje. Vyhadzoval ludi pre ine veci a toto toleruje, alebo to mozno sluzi strategii jeho stranky? Viackrat som nahlasila vulgarny alebo urazajuci prispevok, ktory sa netykal ani mojej osoby a nikdy sa takyto prispevok nevymazal.

Tento prispevok nie je adresovany ziadnemu nicku, je to len vseobecbne konstatovanie a vyslovenie nazpru.

P.S. Buchy- casto pises, ze teba treba vediet citat....., ale vies, vela ludi tu nechodi casto, nepoznaju styl a sposob vyjadrovania a tiez myslienkove pochody toho, co to pise. Pre tych ludi to moze vyzniet velmi neprijemne az....ale to ty predsa vies. Tiez vies byt velmi vtipny a pisat aj prijemne. Ja osobne nemam rada taketo vulgarne vyrazy v ziadnom kontexte, niekomu to pride bezne a normalne vyjadrovanie. je to vsak uhol pohladu ludi. Mne osobne to prekaza.
buchač
28.06.14,07:42
Len na okraj ...a ťahám čáru aj ja ...


V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.

Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?

Šak pozvi poniektoré osoby , daj im na vedomie , že nemá kto kávičku navariť , boliestky pofúkať ... že Ti chýba info , ktorý pes sa kedy a koľko krát vykadil tam a tam ...
To boli teda , kua , zdravé príspevky ... na šranek niekedy ...



P.S. Buchy- casto pises, ze teba treba vediet citat....., ale vies, vela ludi tu nechodi casto, nepoznaju styl a sposob vyjadrovania a tiez myslienkove pochody toho, co to pise. Pre tych ludi to moze vyzniet velmi neprijemne az....ale to ty predsa vies. Tiez vies byt velmi vtipny a pisat aj prijemne. Ja osobne nemam rada taketo vulgarne vyrazy v ziadnom kontexte, niekomu to pride bezne a normalne vyjadrovanie. je to vsak uhol pohladu ludi. Mne osobne to prekaza.

Veľa ľudí je čo ???
Tých príduvších a odtiahnuvších neriešim ...
Tým stáliciam sa čudujem , lebo za X rokov by už mohli poznať štýl jednotlivých prispievateľov . Ja ich poznám , aj bez smajlíkov viem rozlíšiť srandu alebo vážnosť textu .
--------------------------------------------------------------
Ale budiž , nezvyknem veľmi , ale keď už nie je iná možnosť ?

Tu , v tejto téme totiž nejde o to expresívne , vulgárne , neetické slovíčko ...
Tu ide o viac ... a to je smutné na tom , najhoršie , čo môže byť .
Táto téma nie je o tom pohoršení , táto téma je skôr o tej pomste , ktorá sa zbierala už dlhšiu dobu a čakala na patričnú príležitosť a podnet .
...a toto mi nikto nevyhovorí .

Ide o to , že ja čítam a aj čítam príspevky ...a aj tie na ktoré nereagujem .
Jeden útok na moju osobu tu už bol ....a oveľa horší ako je ten môj výraz . Vtedy som nechal tak . Teraz už ale nie , nie vždy si nechávam kydať na hlavu .
Korela zacitovala , nuž zacitujem aj ja :


korela
Škoda, že učitelia ainí zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiťaj na úkor ŠTBákov, ktorí národu strpčovali život. Nikto ich nenútil tampracovať, išli tam iba pre byty a podstatne vyšší plat.
Trochu by si sa malnad svojimi odpoveďami zamyslieť, ja som si na teba tiež dlho zvykala, terazviem, s kým mám do činenia, ale pomaly niet jedného dňa, aby ti niekto niečoporiadne ostré nenapísal ako reakciu na teba. Asi máš ešte stále návyk z práce,ale doba sa zmenila, mohol by si vo svojom záujme trochu zmierniť odpovede.Siahajú totiž za hranice základnej etiky.



Takže teraz ako ???
Ja som akože vulgárny ? Dobre , beriem ...
Lenže potom ako by som mal nazvať korelu za tento príspevok , kde ma doslova osočuje za príslušníka ŠTB ???

Kto je ten slušnejší ... či ja vulgárny , alebo pokrytec schovávajúci sa za etiku ???

Nech si odpovie každý sám ...
alaya1
28.06.14,07:49
Buchy, vies co? Povznes sa nad to. Ona ta osobne pozna? Myslim, ze islo len o provokaciu a podarilo sa. Na moju adresu som si od nej tiez vypocula, aj o mojej praci, ze klienti odomna musia koncit v klietkac, ze mam od psychosky daleko a to "prd" o mne vie. O mojej robote a pod. Tiez sa ma to dotklo, ale neriesila som. Ludia tohto typu, ktori sa zial mozu realizovat len takto na nete si nezasluzia vobec moju pozornost. Nemenovala ta, ber to tak, ze to tebe nepatrilo :).

Ja nesledujem zakulisie, kto co s kym na Porade. Moj 1. prispevok bol vseobecny o pouzivani vulgarizmov na nete. S tym nesuhlasim a vadi mi to, ak niekto uraza zenu a vadia mi aj vulgarme vyrazy. Mam narok na svoj nazor, inym ich neupieram.
Žabinka
28.06.14,12:36
nemala som v pláne zapájať sa, ale nedá mi to.. len trošku zafilozofujem nad názvom kam kráča nová porada.. presne o tom som písala v dávnejšej téme o vrátení starej porady.. ak sa nemýlim pôvodne to bolo fórum zamerané na účtovné a daňové záležitosti, a bolo to aj vidno pri otvorení stránky, a otázky typu "mám zdravotný problém", "potrebujem okuliare", hľadám číňana ktorý vie po slovensky", "prechod", apd. boli veľmi, veľmi zriedkavé.. teraz je to tu zahumusené úplnými stupídnosťami, na ktoré niekedy ani nie je možné seriózne odpovedať.. tak sa vôbec nečudujem, že niekedy nie je odpoveď v slušnom tóne, alebo je pýtajúci sa obrátený na posmech.. v reálnom živote aj mne vadí vulgárne vyjadrovanie (a ja tak samozrejme nerozprávam) a môj muž si za to dáva po ústach..;):).. ale tu by som povedala, že sme na internete, tak trochu nadhľadu, a nebrať všetko príliš vážne by nebolo od veci..
korela
28.06.14,12:39
Len na okraj ...a ťahám čáru aj ja ...


V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.

Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?

Šak pozvi poniektoré osoby , daj im na vedomie , že nemá kto kávičku navariť , boliestky pofúkať ... že Ti chýba info , ktorý pes sa kedy a koľko krát vykadil tam a tam ...
To boli teda , kua , zdravé príspevky ... na šranek niekedy ...



P.S. Buchy- casto pises, ze teba treba vediet citat....., ale vies, vela ludi tu nechodi casto, nepoznaju styl a sposob vyjadrovania a tiez myslienkove pochody toho, co to pise. Pre tych ludi to moze vyzniet velmi neprijemne az....ale to ty predsa vies. Tiez vies byt velmi vtipny a pisat aj prijemne. Ja osobne nemam rada taketo vulgarne vyrazy v ziadnom kontexte, niekomu to pride bezne a normalne vyjadrovanie. je to vsak uhol pohladu ludi. Mne osobne to prekaza.

Veľa ľudí je čo ???
Tých príduvších a odtiahnuvších neriešim ...
Tým stáliciam sa čudujem , lebo za X rokov by už mohli poznať štýl jednotlivých prispievateľov . Ja ich poznám , aj bez smajlíkov viem rozlíšiť srandu alebo vážnosť textu .
--------------------------------------------------------------
Ale budiž , nezvyknem veľmi , ale keď už nie je iná možnosť ?

Tu , v tejto téme totiž nejde o to expresívne , vulgárne , neetické slovíčko ...
Tu ide o viac ... a to je smutné na tom , najhoršie , čo môže byť .
Táto téma nie je o tom pohoršení , táto téma je skôr o tej pomste , ktorá sa zbierala už dlhšiu dobu a čakala na patričnú príležitosť a podnet .
...a toto mi nikto nevyhovorí .

Ide o to , že ja čítam a aj čítam príspevky ...a aj tie na ktoré nereagujem .
Jeden útok na moju osobu tu už bol ....a oveľa horší ako je ten môj výraz . Vtedy som nechal tak . Teraz už ale nie , nie vždy si nechávam kydať na hlavu .
Korela zacitovala , nuž zacitujem aj ja :


korela
Škoda, že učitelia ainí zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiťaj na úkor ŠTBákov, ktorí národu strpčovali život. Nikto ich nenútil tampracovať, išli tam iba pre byty a podstatne vyšší plat.
Trochu by si sa malnad svojimi odpoveďami zamyslieť, ja som si na teba tiež dlho zvykala, terazviem, s kým mám do činenia, ale pomaly niet jedného dňa, aby ti niekto niečoporiadne ostré nenapísal ako reakciu na teba. Asi máš ešte stále návyk z práce,ale doba sa zmenila, mohol by si vo svojom záujme trochu zmierniť odpovede.Siahajú totiž za hranice základnej etiky.



Takže teraz ako ???
Ja som akože vulgárny ? Dobre , beriem ...
Lenže potom ako by som mal nazvať korelu za tento príspevok , kde ma doslova osočuje za príslušníka ŠTB ???

Kto je ten slušnejší ... či ja vulgárny , alebo pokrytec schovávajúci sa za etiku ???

Nech si odpovie každý sám ...

Len na okraj ...a ťahám čáru aj ja ...


V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.

Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?

Šak pozvi poniektoré osoby , daj im na vedomie , že nemá kto kávičku navariť , boliestky pofúkať ... že Ti chýba info , ktorý pes sa kedy a koľko krát vykadil tam a tam ...
To boli teda , kua , zdravé príspevky ... na šranek niekedy ...



P.S. Buchy- casto pises, ze teba treba vediet citat....., ale vies, vela ludi tu nechodi casto, nepoznaju styl a sposob vyjadrovania a tiez myslienkove pochody toho, co to pise. Pre tych ludi to moze vyzniet velmi neprijemne az....ale to ty predsa vies. Tiez vies byt velmi vtipny a pisat aj prijemne. Ja osobne nemam rada taketo vulgarne vyrazy v ziadnom kontexte, niekomu to pride bezne a normalne vyjadrovanie. je to vsak uhol pohladu ludi. Mne osobne to prekaza.

Veľa ľudí je čo ???
Tých príduvších a odtiahnuvších neriešim ...
Tým stáliciam sa čudujem , lebo za X rokov by už mohli poznať štýl jednotlivých prispievateľov . Ja ich poznám , aj bez smajlíkov viem rozlíšiť srandu alebo vážnosť textu .
--------------------------------------------------------------
Ale budiž , nezvyknem veľmi , ale keď už nie je iná možnosť ?

Tu , v tejto téme totiž nejde o to expresívne , vulgárne , neetické slovíčko ...
Tu ide o viac ... a to je smutné na tom , najhoršie , čo môže byť .
Táto téma nie je o tom pohoršení , táto téma je skôr o tej pomste , ktorá sa zbierala už dlhšiu dobu a čakala na patričnú príležitosť a podnet .
...a toto mi nikto nevyhovorí .

Ide o to , že ja čítam a aj čítam príspevky ...a aj tie na ktoré nereagujem .
Jeden útok na moju osobu tu už bol ....a oveľa horší ako je ten môj výraz . Vtedy som nechal tak . Teraz už ale nie , nie vždy si nechávam kydať na hlavu .
Korela zacitovala , nuž zacitujem aj ja :


korela
Škoda, že učitelia ainí zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiťaj na úkor ŠTBákov, ktorí národu strpčovali život. Nikto ich nenútil tampracovať, išli tam iba pre byty a podstatne vyšší plat.
Trochu by si sa malnad svojimi odpoveďami zamyslieť, ja som si na teba tiež dlho zvykala, terazviem, s kým mám do činenia, ale pomaly niet jedného dňa, aby ti niekto niečoporiadne ostré nenapísal ako reakciu na teba. Asi máš ešte stále návyk z práce,ale doba sa zmenila, mohol by si vo svojom záujme trochu zmierniť odpovede.Siahajú totiž za hranice základnej etiky.



Takže teraz ako ???
Ja som akože vulgárny ? Dobre , beriem ...
Lenže potom ako by som mal nazvať korelu za tento príspevok , kde ma doslova osočuje za príslušníka ŠTB ???

Kto je ten slušnejší ... či ja vulgárny , alebo pokrytec schovávajúci sa za etiku ???

Nech si odpovie každý sám ...
Kvaka
28.06.14,14:04
Korela, aj ja s tebou súhlasím, čo sa týka tých expresívnych spôsobov vyjadrovania na porade. Ešte pred 5 mesiacmi som vyjadrila svoj názor adresovaný Richardovi tu http://www.porada.sk/t234229-tajne-pomstychtive-minuskovanie.html#post2483795, v poslednom odseku, citujem:
Mne však prekáža ešte niečo iné, je to v poslednom čase dosť rozšírený zvyk, že sa tu veľa skalných poraďákov vrhne na nováčika ako na nejakú korisť, namiesto odpovede ho kritizujú za otázku, za gramatiku, za spôsob, akým sa pýta, čo samozrejme vyústi do sporov, kto z koho. Ty si niekoho poveril, aby tu robil nejakého cenzora? Asi nie. Preto by som navrhovala, aby sa dalo používať tlačidlo nahlás aj pri komentároch, hneď to tam bude slušnejšie vyzerať.
Myslím si, že komentáre sa už dajú nahlasovať, neskúšala som to.
Nemyslím si, že je to z korelinej strany akási pomsta, ale si myslím, že pohár trpezlivosti pretiekol, a to nielen korele. Ako čítam, aj iným to vadí. Veľakrát som mala ruku na klávesnici a chcela som sa ozvať, no niekedy pomôžu aj príklady, preto som sa snažila to riešiť tak, že som nekomentovala to, čo mi vadilo, naopak, som dávala bod za slušnú odpoveď.
Ale stále si myslím, že nám neprináleží hodnotiť ani zadávateľa, ani jeho otázku, pokiaľ on osobne nikoho neuráža. To, že sa otázky na porade zmenili na obraz "všehochuť", je tiež pravda, neboli sme na to zvyknutí, ale stačí si kliknúť na hlavnú stránku ako neprihlásený a vidno to. Stará dobrá porada sa schovala pod dve až tri rubriky a niekedy je veľmi ťažké priradiť odbornú otázku. To ale neznamená, že ak sa niekto opýta na niečo, na čo sme neboli zvyknutí, že ho hneď ubijeme. Výsmechy a urážky na poradu nepatria.
korela
28.06.14,14:38
Zoberieme si to pre poriadok všetko po poradí, najprv odpoveď k zelenému.

"Veľa ľudí je čo ???
Tých príduvších a odtiahnuvších neriešim ...
Tým stáliciam sa čudujem , lebo za X rokov by už mohli poznať štýl jednotlivých prispievateľov . Ja ich poznám , aj bez smajlíkov viem rozlíšiť srandu alebo vážnosť textu ."

Ty nemáš čo riešiť nových a starých prispievateľov. Hosť do domu, Boh do domu. Ak prichádza ku mne človek, prichádza ku mne život.

Ty doslova vedome odstrašuješ a vyháňaš odtiaľto ľudí, ktorí si sem prídu po radu. Ako zoštylizujú svoju otázku a ev. aj s gramatickými chybami, na ktoré majú poniektorí aj nárok, nemusím dúfam vysvetľovať, ale treba brať do úvahy, že tu prídu hľadať pomoc. Všetci vieme aká je životná úroveň na Slovensku, tak pre takmer tu spytujúcich sa je to posledná možnosť, ako sa postaviť nejako na vlastné nohy. A ty namiesto toho aby si buď kladne zareagoval, ak vieš odpoveď, alebo radšej mlčal, ak nemáš čo rozumné povedať, tak si si tu urobil doslova strelnicu, bavkáš sa, vytiahneš pomyselnú zbraň a jednoducho ho odbachneš s tým, že málokto sa po takejto skúsenosti má ešte chuť sa sem vrátiť.
Neviem, či ťa za to niekto platí.
korela
28.06.14,14:40
Podruhé, riešim červené.
Tu , v tejto téme totiž nejde o to expresívne , vulgárne , neetické slovíčko ...
Tu ide o viac ... a to je smutné na tom , najhoršie , čo môže byť .
Táto téma nie je o tom pohoršení , táto téma je skôr o tej pomste , ktorá sa zbierala už dlhšiu dobu a čakala na patričnú príležitosť a podnet .
...a toto mi nikto nevyhovorí .

Ide o to , že ja čítam a aj čítam príspevky ...a aj tie na ktoré nereagujem .
Jeden útok na moju osobu tu už bol ....a oveľa horší ako je ten môj výraz . Vtedy som nechal tak . Teraz už ale nie , nie vždy si nechávam kydať na hlavu .
Korela zacitovala , nuž zacitujem aj ja :

korela
Škoda, že učitelia ainí zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiťaj na úkor ŠTBákov, ktorí národu strpčovali život. Nikto ich nenútil tampracovať, išli tam iba pre byty a podstatne vyšší plat.
Trochu by si sa malnad svojimi odpoveďami zamyslieť, ja som si na teba tiež dlho zvykala, terazviem, s kým mám do činenia, ale pomaly niet jedného dňa, aby ti niekto niečoporiadne ostré nenapísal ako reakciu na teba. Asi máš ešte stále návyk z práce,ale doba sa zmenila, mohol by si vo svojom záujme trochu zmierniť odpovede.Siahajú totiž za hranice základnej etiky.



Takže teraz ako ???
Ja som akože vulgárny ? Dobre , beriem ...
Lenže potom ako by som mal nazvať korelu za tento príspevok , kde ma doslova osočuje za príslušníka ŠTB ???

Kto je ten slušnejší ... či ja vulgárny , alebo pokrytec schovávajúci sa za etiku ???

Nech si odpovie každý sám ...

.
Nie iba ty aj ja a aj mnoho iných tu z nás číta rôzne príspevky a nevyjadruje sa k nim, nakoľko sa už vyjadrili iní, kupodivu hlavne muži, ktorým prekáža tvoj charakter príspevkov.
Čo si samozvaný Boh na tomto fóre, aby si ostatní zvykali na tvoj štýl vyjadrovania a lúštili, čo tým chceš povedať? Keby v tomto zmysle vychádzali články v novinách a čitatelia by mali lúskať, čo tým chcel autor článku povedať, tak by skrachovali všetky. Novinári sa slovníkom prispôsobujú čitateľom a nie naopak a môžu, pokiaľ nejde o odborné periodiká, používať rozsah slovnej zásoby na úrovni stredoškolského učiva. Z dôvodu, aby bol obsah textu zrozumiteľný pre všetkých. Rovnako neukončujú vety s tromi bodkami, to by vznikol dobrý informačný zmätok.
.
A teraz k údajnému osobnému útoku na tvoju osobu z pomsty, zakrývajúc sa za rúško etiky.
Ak považuješ môj názor k výške určovania výšky dôchodkov na tvoj majestát, tak zbohom. Tu už ide, zdá sa o inú realitu.
Osobne o tebe neviem nič, iba že si po celom Československu kontroloval mosty, tak netuším či si pracoval u železníc, cestných stavieb, na projekcii sotva, alebo žeby si 40 rokov po vojne kontroloval možnosti nakladania záškodníckych mín počas socializmu pod mosty? Vidíš sám, aké nezmysly môžu vzniknúť z domnienok.
Keď si ma už citoval, nemal si to hnusne vytrhnúť z kontextu, ja sama už neviem na čo som priamo reagovala, ale najskôr to bolo v téme Čo sa mi dnes stalo, ...a zrejme k penziám. Pretože hlavne si všetci my hlavne starší pamätáme, aké vysoké zárobky mali ŠTBáci, ako hneď podostávali byty a ktovie aké mali i iné výhody v bývalom režime. Ako mnohým zničili životy, životy rodí, zasahovanie do práce, do postupu v zamestnaní a mnohých iných zničujúcich faktorov pre ľudské bytosti.
Teraz žijú na dôchodku rádovo z oveľa väčších prostriedkov v porovnaní s ľuďmi, čo si odpracovali aj viac ako 40 rokov a žijú z 200 eur. To som tým chcela vyjadriť, ty múdra hlava, niekto ťa tu už nazval aj Vasilicou premúdrou, ja som to nebola. Ty všetko vieš, stále sa domnievaš. Doteraz si myslíš, že môj manžel má humanitné vzdelanie, hoci nemá, a že brúsil s deťmi po Slovensku kvôli svojej diplomovke. Na to som už radšej nereagovala. Nechávam ťa žiť v tvojich ilúziách. Mne to neprekáža.

K vulgarite. V poslednej dobe najmä na šuťáku, kam som vkročila po prvýkrát asi po ôsmich rokoch, ja tam nepatrím, nie sme jedna krvná skupina (až možno na dve osoby), čítam čoraz častejšie tvoje slová o poddžubávaní, pooo..ebávaní. a pod. Píšeš sám o sebe, a tu sa obhajuješs nevinnosťou anjela.To je už na poriadne zamyslenie. Aj nás, aj teba. Tvoje vyjadrenia sú vulgárne, neokrôchané, samoľúbe, neempatické, nevychované. Ak si myslíš, že práve týmto zvýšiš kvalitu Porady, nuž neviem. Čas ukáže.

Ak ti to ešte nedošlo, na tvoj humor som si zvykala roky, v tom spočíva moja myšlienka - terazviem, s kým mám do činenia, (ale nie v zmysle s ŠTBákom, uprac si to v hlave, bude sa ti ľahšie žiť).

A teraz mi, prosím ťa, odpíš, kde ťa pasujem za ŠTBáka. Pretože nikde. Iba žeby trafený gunár zagágal sám.
Je to už jasné hlavne tebe?


.
[FONT=Verdana, Geneva CE, lucida, sans-serif][COLOR=#555555][B][I]
korela
28.06.14,15:07
V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.
Prieči sa to aj etikete Porady, ale zdá sa, že to nikomu už vôbec neprekáža. Ide najmä o vulgarizmy najväčšieho rangu, slušnosť sa vytráca a už sa ani tí, ktorí sa takto vyjadrujú, nehľadia na fakt, že sa takto vyjadrujú aj pred ženami členkami.
Nebudem hodnotiť zadanie otázky ani zadávateľku, tá už bola vyobracaná zo všetkých strán, ide mi v tomto prípade o jednu z mnohých nevhodných odpovedí.
.
http://www.porada.sk/t246304-dobry-den-mate-nejake-kontakty-na-zahranicnych-vyrobcov-oblecenia-cina-turecko-atd-a-keby-vedeli-aj-po-slovensky-to-by-bolo-super-d.html#post2568974

Natálka0101 (Včera 15:05) Určite... Neviem na čo komentujete niečo, čo absolútne nie je k téme... Videla som tu veľa príspevkov, kde ľudia radia a aj sprostredkúvajú, ba dokonca sa aj sami ponúkajú...


buchač (Dnes 08:01) Ponúkajú ...???

Hm , tak to sú poväčšinou šmelinári , podvodníci ...alebo šľapky ...


Jedným slovom - Kurvy ....

Pomerne ma to osobne o.i. aj pobavilo, pretože tovar sa tu začal medzi členmi verejne ponúkať (ani nie cez SS) a nejde pritom o záhradkársku burzu poraďákov. To Natálka0101 výborne vystihla, ale určite mala na mysli aj iné prípady, ale v tomto prípade k nim zahrnul paradoxne i ľudí zo svojej poraďáckej priateľskej partie.
Tak sa pýtam, dokedy budú admini zatvárať oči nad nedôstojnými vyjadreniami niektorých zaregistrovaných dlhoročných členov, ktorí dlhodobo nerešpektujú etiketu Porady a dúfam, že okrem mňa znechucujú aj iných ľudí. Keď niekto má vžité v krvi vulgarizmy, nech sa doma medzi vlastnými, ak im to neprekáža, vyjadruje ako kočiš (expr. ▶ neslušný, nekultúrny, nevychovaný človek, neokrôchanec) a nevnucuje iným svoj chrapúnsky slovník.
Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?

6 minút pred "hodinou duchov" = logicky , že ti po rozume chodia takéto strašidelné vízie

A ty si sem, prosím ťa, čo prišiel riešiť? Čas písania väčšiny mojich príspevkov?
Ešte si nepočul, že aj deti sa rodia o tomto čase, že sa operuje, cestuje, letecká preprava tiež nie je odstavená, ľudia sedia v dispečingoch, operátori vo výrobe, polícia si robí svoje, v obchodoch sa dokladá tovar, pečie sa chlieb, ošetrujú sa chorí, noviny sa tlačia, bary plné, rozhlas vysiela naživo a pod.
Nadránom sa vstáva do kravína a k ostatným zvieratám. Prirodzený cyklus prírody funguje.

Aj môj. Ešte máš otázku, čo by ťa trápila?
misoft
28.06.14,15:23
Čítam, čítam, čítam......
Každý má i nemá pravdu.
Je síce pravda, že Porada už nie je tá stará dobrá Porada. Že kedysi sa tu besedovalo na úrovni. Ale kedysi BOLI aj otázky a problémy na úrovni!

A dnes? Stačí si len prečítať názvy otázok a debát - niekedy sa i kolieska v gebuli zastavia! A čo na to potom písať? Najlepšia obrana je útok. Takže na stupidity sa odpovedá rovnakým metrom!
Na blbé otázky sa odpovedá blbými odpoveďami!
Na provokačné odpovede sa reaguje rovnako (prípadne sa pošle niekam......).

Kedysi - nie som tu na Porade dlho - som ešte len "dorastenec" :D - len 7 rokov i s vajgľom na zastávke - ale sledujem, akým smerom sa ubiera (Porada).
Veď dnes sa prihlási a zaregistruje do Porady kde-kto (dokonca i 10-roční!) a samozrejme aj tak potom vyzerajú otázky.
Ja sa ani nebudem čudovať, ak niekedy v budúcnosti sa objaví otázka "Ako ho mám do nej zasunúť?", prípadne "Ako mám použiť aplikátor na tampóny?" - pretože už to tu speje.
Drbnú otázku (a vraj počítačovo zdatní), pričom sú tak LENIVÍ, aby najskôr použili Google a tam hľadali, ale nie - rovno sem a ty - starý poraďák - hľadaj spratkovi linky a odpovede, ktoré mohol nájsť sám. Ak keď mu to nájdeš a poznamenáš, že to mohol aj sám, tak sa ti dostane "odmeny" - povláči ťa, zosmiešni ťa, pouráža ťa, lebo si si DOVOLIL poznamenať niečo o tom, aby používal hlavu....

Preto sa netreba čudovať tomu, že sme ironickí, podrývační, nepríjemní... je to obrana!
Tu na Porade sa nájdu aj "osoby", ktorým, keď poradíš, tak sa rozčúlia a trvajú na svojej mylnej pravde a nedajú si vyhovoriť, neprijímajú žiadne argumenty... sú to potom zadubenci.... a takých tu fakt nepotrebujeme - takže preto tie odpovede....

Ja niekedy upozorním na dodržiavanie základných pravidiel, ale ak to nepomáha - tak tiež pritvrdím - hneď po buchačovi (na to ho sa nechytám :D - alebo len čiastočne.....)
pmajap
28.06.14,15:23
Nemám rada vulgarizmy keď sú mierené na konkrétnu osobu, nemám ich rada v hovorovej reči, ale na nete je používanie takýchto výrazov dosť bežné, aj na iných fórach. Málokedy zasahuje administrátor keď sú vo všeobecnom texte, ale ak sa jedná o text, v tomto prípade príspevok, kde dochádza k vzájomnej konfrontácii názorov členov fóra, tak tam je to udusené v počiatočnom štádiu a admin žiada vzájomné ospravedlnenie ak nie dôjde k vylúčeniu.
Takto skončili na porade pestovatelia, už to neboli rady, len konfrontácie a urážky.Škoda. Porada je zaujímavá práve tým, že je rôznorodá. Korela aj buchač ste svojim spôsobom výnimoční , každý z vás má iný pohľad na život a je to zaujímavé čítať. Človek má možnosť výberu, či to príjme, alebo nie a ide to aj bez vzájomných urážok.
korela
28.06.14,16:53
Čítam, čítam, čítam......
Každý má i nemá pravdu.
Je síce pravda, že Porada už nie je tá stará dobrá Porada. Že kedysi sa tu besedovalo na úrovni. Ale kedysi BOLI aj otázky a problémy na úrovni!

A dnes? Stačí si len prečítať názvy otázok a debát - niekedy sa i kolieska v gebuli zastavia! A čo na to potom písať? Najlepšia obrana je útok. Takže na stupidity sa odpovedá rovnakým metrom!
Na blbé otázky sa odpovedá blbými odpoveďami!
Na provokačné odpovede sa reaguje rovnako (prípadne sa pošle niekam......).

Kedysi - nie som tu na Porade dlho - som ešte len "dorastenec" :D - len 7 rokov i s vajgľom na zastávke - ale sledujem, akým smerom sa ubiera (Porada).
Veď dnes sa prihlási a zaregistruje do Porady kde-kto (dokonca i 10-roční!) a samozrejme aj tak potom vyzerajú otázky.
Ja sa ani nebudem čudovať, ak niekedy v budúcnosti sa objaví otázka "Ako ho mám do nej zasunúť?", prípadne "Ako mám použiť aplikátor na tampóny?" - pretože už to tu speje.
Drbnú otázku (a vraj počítačovo zdatní), pričom sú tak LENIVÍ, aby najskôr použili Google a tam hľadali, ale nie - rovno sem a ty - starý poraďák - hľadaj spratkovi linky a odpovede, ktoré mohol nájsť sám. Ak keď mu to nájdeš a poznamenáš, že to mohol aj sám, tak sa ti dostane "odmeny" - povláči ťa, zosmiešni ťa, pouráža ťa, lebo si si DOVOLIL poznamenať niečo o tom, aby používal hlavu....

Preto sa netreba čudovať tomu, že sme ironickí, podrývační, nepríjemní... je to obrana!
Tu na Porade sa nájdu aj "osoby", ktorým, keď poradíš, tak sa rozčúlia a trvajú na svojej mylnej pravde a nedajú si vyhovoriť, neprijímajú žiadne argumenty... sú to potom zadubenci.... a takých tu fakt nepotrebujeme - takže preto tie odpovede....

Ja niekedy upozorním na dodržiavanie základných pravidiel, ale ak to nepomáha - tak tiež pritvrdím - hneď po buchačovi (na to ho sa nechytám :D - alebo len čiastočne.....)
Nedokážete ignorovať otázky, ktoré vyhodnotíte za "čudné"? Neviete sa udržať?
Ešte tu nikto nepočul, že zlo sa dobrom vymieta? Veď vy ich v tom otvorene podporujete. Potom sem budú chodiť čoraz častejšie už iba z recesie. Jednoducho stačí neodpovedať.
http://www.poradte.cz/ môžete porovnať úroveň.
alaya1
28.06.14,18:44
Čítam, čítam, čítam......
Každý má i nemá pravdu.
Je síce pravda, že Porada už nie je tá stará dobrá Porada. Že kedysi sa tu besedovalo na úrovni. Ale kedysi BOLI aj otázky a problémy na úrovni!

A dnes? Stačí si len prečítať názvy otázok a debát - niekedy sa i kolieska v gebuli zastavia! A čo na to potom písať? Najlepšia obrana je útok. Takže na stupidity sa odpovedá rovnakým metrom!
Na blbé otázky sa odpovedá blbými odpoveďami!
Na provokačné odpovede sa reaguje rovnako (prípadne sa pošle niekam......).

Kedysi - nie som tu na Porade dlho - som ešte len "dorastenec" :D - len 7 rokov i s vajgľom na zastávke - ale sledujem, akým smerom sa ubiera (Porada).
Veď dnes sa prihlási a zaregistruje do Porady kde-kto (dokonca i 10-roční!) a samozrejme aj tak potom vyzerajú otázky.
Ja sa ani nebudem čudovať, ak niekedy v budúcnosti sa objaví otázka "Ako ho mám do nej zasunúť?", prípadne "Ako mám použiť aplikátor na tampóny?" - pretože už to tu speje.
Drbnú otázku (a vraj počítačovo zdatní), pričom sú tak LENIVÍ, aby najskôr použili Google a tam hľadali, ale nie - rovno sem a ty - starý poraďák - hľadaj spratkovi linky a odpovede, ktoré mohol nájsť sám. Ak keď mu to nájdeš a poznamenáš, že to mohol aj sám, tak sa ti dostane "odmeny" - povláči ťa, zosmiešni ťa, pouráža ťa, lebo si si DOVOLIL poznamenať niečo o tom, aby používal hlavu....

Preto sa netreba čudovať tomu, že sme ironickí, podrývační, nepríjemní... je to obrana!
Tu na Porade sa nájdu aj "osoby", ktorým, keď poradíš, tak sa rozčúlia a trvajú na svojej mylnej pravde a nedajú si vyhovoriť, neprijímajú žiadne argumenty... sú to potom zadubenci.... a takých tu fakt nepotrebujeme - takže preto tie odpovede....

Ja niekedy upozorním na dodržiavanie základných pravidiel, ale ak to nepomáha - tak tiež pritvrdím - hneď po buchačovi (na to ho sa nechytám :D - alebo len čiastočne.....)
Nedokážete ignorovať otázky, ktoré vyhodnotíte za "čudné"? Neviete sa udržať?
Ešte tu nikto nepočul, že zlo sa dobrom vymieta? Veď vy ich v tom otvorene podporujete. Potom sem budú chodiť čoraz častejšie už iba z recesie. Jednoducho stačí neodpovedať.
http://www.poradte.cz/ môžete porovnať úroveň.



S oznacenym suhlasim. Niekomu to vadi, tak to komentuje, svojim zvycajnym sposobom, niekto vyhladava taketo prispevky, aby sa mohol aspon na nete realizovat. Ini, mavnu rukou a neriesia.
Vsetko je akceptovatelne, ale ja z mojho pohladu na zivot neakceptujem urazky na ludi, vulgarme nadavky navzajom, ci smerom k jednej osobe. neakceptujem to na nete a vyjadrenie na nete je to bezne neberiem.
Mala som tu osobne mnoho konfrontacii v teme o psoch, ale osobne som nikdy nikoho vulgarizmom neoslovila. A mnohokrat som mala na jazyku. Zda sa mi to aj v tomto anonymnom prostredi nizke, nezodpoveda to mojej mentalite, osobnosti. je mi to aj neprijemne to citat a stratavat sa s tym, dokonca aj zvyraznene farebnym.
Toto forum som si vazila pre tu jeho vynimocnu slusnost. Verim, ze take aj ostane.
kukučka
28.06.14,20:31
A ty nevieš čítať? Kde je tá tvoja povestná logika? Počítať hádam vieš, tak nám láskavo napíš, pod koľkými menami píšeš v tejto téme a pod koľkými mínuskuješ na Porade. Ty jediný spravodlivý a čestný.
Spotvorením korelinho mena si stratil posledné moje sympatie.
Korela aj o polnoci má viac rozumu a súdnosti ako ty, keď ráno otvoríš oči.
dariusko
28.06.14,20:31
Osobne o tebe neviem nič,

ja sama už neviem na čo som priamo reagovala

... hlavne si všetci my hlavne starší pamätáme, aké vysoké zárobky mali ŠTBáci, ako hneď podostávali byty a ktovie aké mali i iné výhody v bývalom režime.

Buchy je furťák

ty o ničom nevieš nič

ale o zárobkoch eštébákov si podozrivo dobre informované
ja napr ani netuším aké mali platy
dariusko
28.06.14,20:39
A ty nevieš čítať? Počítať hádam vieš, tak nám láskavo napíš, pod koľkými menami píšeš v tejto téme a pod koľkými mínuskuješ na Porade. Ty jediný spravodlivý a čestný.
Spotvorením korelinho mena si stratil posledné moje sympatie.
Korela aj o polnoci má viac rotumu a súdnosti ako ty, keď ráno otvoríš oči.

2-3 ?
8 ?
36 ?

PS1
Kukulka .
Prečítaj si toto ešte raz :
" tak pre takmer tu spytujúcich sa je to posledná možnosť, ako sa postaviť nejako na vlastné nohy "
nepripadá ti to ako strašná hovadina ????????

žeby sa niekto postavil na vlastné nohy 11 dní potom ako dostane na porade odpoveď :D

PS2
A z tohoto je pravda iba 1/3 = jediný

resp unikát :D :D



PS3

To bude tým, že sympatie a pravda sa nejako neznášajú
dariusko
28.06.14,20:45
A ty nevieš čítať? Kde je tá tvoja povestná logika? Počítať hádam vieš, tak nám láskavo napíš, pod koľkými menami píšeš v tejto téme a pod koľkými mínuskuješ na Porade. Ty jediný spravodlivý a čestný.
Spotvorením korelinho mena si stratil posledné moje sympatie.
Korela aj o polnoci má viac rozumu a súdnosti ako ty, keď ráno otvoríš oči.

Korela NIE JE meno

Je to nick :D



Keby som bol ako stádo, tak sa odvolávam na etiketu = nálepku na fľašu.
dariusko
28.06.14,20:46
A ty nevieš čítať? Kde je tá tvoja povestná logika? Počítať hádam vieš, tak nám láskavo napíš, pod koľkými menami píšeš v tejto téme a pod koľkými mínuskuješ na Porade. Ty jediný spravodlivý a čestný.
Spotvorením korelinho mena si stratil posledné moje sympatie.
Korela aj o polnoci má viac rozumu a súdnosti ako ty, keď ráno otvoríš oči.



Kedže som sa nezbesnel, nečítam citácie dlhšie ako pol strany.
korela
28.06.14,23:18
Osobne o tebe neviem nič,

ja sama už neviem na čo som priamo reagovala

... hlavne si všetci my hlavne starší pamätáme, aké vysoké zárobky mali ŠTBáci, ako hneď podostávali byty a ktovie aké mali i iné výhody v bývalom režime.

Buchy je furťák

ty o ničom nevieš nič

ale o zárobkoch eštébákov si podozrivo dobre informované
ja napr ani netuším aké mali platy
K posledným dvom riadkom - nie som tak naivná. Určite ich nemali nižšie ako zbytok národa.To snáď dáva logiku. Rovnako ako boli nadpriemerne honorovaní umelci za socíku. Potom si pár rokov zadiétovali, niektorí na tú dobu ponatáčali aj šteklivé scény pre vzdialenú cudzinu aby prežili a zasa sa dostávajú do starých koľají a znovu začínajú byť poplatní už nie režimu ako-takému, ale jednotlivým stranám a spolupodielajú sa bez osobnej hanby svojou prácou na degradovaní národa. Veď peniaze nesmrdia. A koľko kto bral za socíku, viem presne, samozrejme nie všetkých.

Ešte sa spýtam, prečo by som sa mala zaujímať, čím sa buchač živil? Dúfam, že niečím, čo ho bavilo. Je tu niekto taký, ktorý vehementne prahne po zamestnaniach alebo povolaniach jednotlivých nickov? Kto radí v témach odborne, tam je to logické, ale inak ja osobne nemám dôvod pátrať, čím sa kto živí, ak sa sám nepochváli. Ja ak poradím, tak iba preto, že som sa tomu venovala a mám osobné pracovné skúsenosti, alebo z rodiny, ev. som ich zažila na sebe. A rada by som ich posunula ďalej, aby sa ľudia netrápili, ak nemusia.
korela
28.06.14,23:21
Zoberieme si to pre poriadok všetko po poradí, najprv odpoveď k zelenému.

"Veľa ľudí je čo ???
Tých príduvších a odtiahnuvších neriešim ...
Tým stáliciam sa čudujem , lebo za X rokov by už mohli poznať štýl jednotlivých prispievateľov . Ja ich poznám , aj bez smajlíkov viem rozlíšiť srandu alebo vážnosť textu ."

Ty nemáš čo riešiť nových a starých prispievateľov. Hosť do domu, Boh do domu. Ak prichádza ku mne človek, prichádza ku mne život.

Ty doslova vedome odstrašuješ a vyháňaš odtiaľto ľudí, ktorí si sem prídu po radu. Ako zoštylizujú svoju otázku a ev. aj s gramatickými chybami, na ktoré majú poniektorí aj nárok, nemusím dúfam vysvetľovať, ale treba brať do úvahy, že tu prídu hľadať pomoc. Všetci vieme aká je životná úroveň na Slovensku, tak pre takmer tu spytujúcich sa je to posledná možnosť, ako sa postaviť nejako na vlastné nohy. A ty namiesto toho aby si buď kladne zareagoval, ak vieš odpoveď, alebo radšej mlčal, ak nemáš čo rozumné povedať, tak si si tu urobil doslova strelnicu, bavkáš sa, vytiahneš pomyselnú zbraň a jednoducho ho odbachneš s tým, že málokto sa po takejto skúsenosti má ešte chuť sa sem vrátiť.
Neviem, či ťa za to niekto platí.

Nerozumiem prečo splietaš hospodársku situáciu na Slovensku (a ekonomickú veľa ľudí) s blbcami
Ak svojej položenej otázke nerozumieš, môžeš sa tiež postaviť do radu.
korela
29.06.14,00:24
Nemám rada vulgarizmy keď sú mierené na konkrétnu osobu, nemám ich rada v hovorovej reči, ale na nete je používanie takýchto výrazov dosť bežné, aj na iných fórach. Málokedy zasahuje administrátor keď sú vo všeobecnom texte, ale ak sa jedná o text, v tomto prípade príspevok, kde dochádza k vzájomnej konfrontácii názorov členov fóra, tak tam je to udusené v počiatočnom štádiu a admin žiada vzájomné ospravedlnenie ak nie dôjde k vylúčeniu.
Takto skončili na porade pestovatelia, už to neboli rady, len konfrontácie a urážky.Škoda. Porada je zaujímavá práve tým, že je rôznorodá. Korela aj buchač ste svojim spôsobom výnimoční , každý z vás má iný pohľad na život a je to zaujímavé čítať. Človek má možnosť výberu, či to príjme, alebo nie a ide to aj bez vzájomných urážok.


Trochu si ma svojím príspevkom prekvapila. Toto nie je téma o mne a buchačovi, ak si niekto nevšimol podstatu témy, nech si ju ešte raz prečíta.

Kde som koho urazila za deväť rokov?
Po mne nenájdete jeden vulgarizmus, jednu nadávku na konkrétneho človeka ako z Porady, tak i na ľudí zvonku v príspevkoch, ako sa to tu stáva práve zvykom. A o to tu ide. Pomaly ale isto sa to tu zakoreňuje vďaka vzorom.
Viem prečo tu ležím niekomu v žalúdku a pritom úplne zbytočne podľa jeho vymyslených predstáv východ vs. západ (čo nie je ojedinelé ani v iných krajinách) - nejakej blaváčky, škriekajúceho blaváckeho papagája, ktorého sme mimochodom zachránili a bola to výborná životná skúsenosť a pod. Tieto invektívy sú hodné pousmiatia od dospelého zrelého človeka. Ak sa moje príspevky niekomu nepáčia, môže ich preskočiť. Ale deje sa pravý opak, okamžite sa na ne reaguje. Čomu síce ja rozumiem, ale neviem, či by to tu väčšina pochopila.
Toto vám dnes už vysvetlí každý psychológ.
Takže v podstate ani nie je zdravé sa veľmi poflakovať po takýchto diskusiách nikde, nielen tu, pretože doba nie je práve naklonená pre šťastný a úsmevný život pre značnú časť populácie.

Buchač sa chytil prvej možnej príležitosti, ktorá mu prišla "konečne" do cesty a rád by ju využil. Neviem prečo. Ja som ho za eštébáka neoznačila. Nebudem podporovať intrigy a klamstvá, tých máme okolo seba každodenne dosť.
Preto nevidím jediný dôvod, ako si napísala, že by som mala ja dôvod sa mu ospravedlňovať. Skôr on. Žiaľ, neviem ten príspevok nájsť, kedysi sa dali linky príspevku skopírovať na lište, a vložiť do textu. Dnes to nie je možné. Taktiež boli príspevky v každej téme očíslované. Malo to svoj význam.
V tom príspevku úplne nevhodne zareagoval, že eštebák bol môj otec a ten, kto vedľa mňa líhava. Voľne reprodukujem. Príspevok nebol hodný reakcie, bola to jeho vizitka, nie moja. Okrem toho, vedľa mňa leží každú noc môj pes. :-) Až zhasnem, svetlo mu prekáža. Mne prechádzali a prechádzajú rukami texty ešte i dnes a predpokladám, že iného rangu ako buchačove.
korela
29.06.14,01:36
Konečne som našla našu komunikáciu. http://www.porada.sk/t242990-mam-problem-vytvoril-sa-mi-hemeroid-vonkajsi-je-touz-asi-4-den-a-boli-to-mam-chut-ho-prasknut-a-vytlacit-zrazeninku-ma-s-tym-niekto-skusenosti-dakujem.html

Aby ste pochopili celý význam a neboli vytrhnuté príspevky z kontextu, bolo by vhodné si prečítať všetky príspevky. Buchač ich nielen vytrhol z línie, ale vedome ich skrátil, čím sa zmenil význam príspevku a jeden ešte aj zatajil. (Nie je toho veľa.)
.

buchač (http://www.porada.sk/member.php?u=105474) (02.05.14 16:50) Tak ja neviem ......

SI TY NORMÁL , ALEBO MNE JEBE V HLAVE ?????

Mne síce občas zahučí ( v dobrom slova zmysle - kto ma pozná , tak vie http://www.porada.sk/images/smilies/wink.gif ) ...ale Ty určite NIE SI NORMÁLNY ...

Viac sa nemienim rozpisovať , nebudem perly hádzať sviniam , hlavne nie tým ,ktoré si to nevedia vážiť .

Ale na záver dám poznámku .
Tí ,ktorí ma poznajú , tak vedia , že nie zo srandy som prudký v téme ohľadom zdravia .
Ide totiž aj o to , že aj hemák sa vie kurevsky zmutovať do toho onkologického ochorenia ...

Takže veľa zdaru do ďalšieho práskania jebákov v riti ...
Hlavne si ten obrovský jebák na krku práskni , nakoľko Ti ten hnis tlačí na mozog ... .
.
.
.


.
korela (http://www.porada.sk/member.php?u=4136) (02.05.14 23:16) Počúvaj ma, čo ty stále so mnou bojuješ. Ty máš svoje skúsenosti, ja svoje. A dosť nepríjemné s lekármi, dokonca veľmi. Tak som začala logicky hľadať inú cestu, netrvala krátko, ale našla som nakoniec. Už netrpím. Ani moje okolie.

Klucho mal prvú net poradňu, človek sa v nej dokázal dobre orientovať. Bola roky úplne zdarma. Na stránke som dlhšie nebola, o zmene som nevedela.
Ale neplatia všetci pacienti. Roky to robil zadarmo.

Iba preto, že môj odborný lekár nepracuje prvé dva dni v týždni (ešte som u neho nebola), tak dve iné ambulancie ma boli ochotné vyšetriť za 50 eur. Nad tým sa pohoršuj.
Škoda, že učitelia a iní zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiť aj na úkor ŠTBákov, ktorí národu strpčovali život. Nikto ich nenútil tam pracovať, išli tam iba pre byty a podstatne vyšší plat.
Trochu by si sa mal nad svojimi odpoveďami zamyslieť, ja som si na teba tiež dlho zvykala, teraz viem, s kým mám do činenia, ale pomaly niet jedného dňa, aby ti niekto niečo poriadne ostré nenapísal ako reakciu na teba. Asi máš ešte stále návyk z práce, ale doba sa zmenila, mohol by si vo svojom záujme trochu zmierniť odpovede. Siahajú totiž za hranice základnej etiky.
A štve ťa zbytočne ešte jedna vec, ale v tom ti pomôcť neviem. Musíš sám na to prísť a pochopiť.
Maj sa pekne.

buchač (http://www.porada.sk/member.php?u=105474) (02.05.14 23:25) Len k jednému sa vyjadrím ....

ŠTBák bol ten , kto vedľa Teba spáva ...alebo ten , kto Ťa splodil ......
Janiela
29.06.14,04:33
Konečne som našla našu komunikáciu. http://www.porada.sk/t242990-mam-problem-vytvoril-sa-mi-hemeroid-vonkajsi-je-touz-asi-4-den-a-boli-to-mam-chut-ho-prasknut-a-vytlacit-zrazeninku-ma-s-tym-niekto-skusenosti-dakujem.html

Aby ste pochopili celý význam a neboli vytrhnuté príspevky z kontextu, bolo by vhodné si prečítať všetky príspevky. Buchač ich nielen vytrhol z línie, ale vedome ich skrátil, čím sa zmenil význam príspevku a jeden ešte aj zatajil. (Nie je toho veľa.)
.

buchač (http://www.porada.sk/member.php?u=105474) (02.05.14 16:50) Tak ja neviem ......

SI TY NORMÁL , ALEBO MNE JEBE V HLAVE ?????

Mne síce občas zahučí ( v dobrom slova zmysle - kto ma pozná , tak vie http://www.porada.sk/images/smilies/wink.gif ) ...ale Ty určite NIE SI NORMÁLNY ...

Viac sa nemienim rozpisovať , nebudem perly hádzať sviniam , hlavne nie tým ,ktoré si to nevedia vážiť .

Ale na záver dám poznámku .
Tí ,ktorí ma poznajú , tak vedia , že nie zo srandy som prudký v téme ohľadom zdravia .
Ide totiž aj o to , že aj hemák sa vie kurevsky zmutovať do toho onkologického ochorenia ...

Takže veľa zdaru do ďalšieho práskania jebákov v riti ...
Hlavne si ten obrovský jebák na krku práskni , nakoľko Ti ten hnis tlačí na mozog ... .
.
.
.


.
korela (http://www.porada.sk/member.php?u=4136) (02.05.14 23:16) Počúvaj ma, čo ty stále so mnou bojuješ. Ty máš svoje skúsenosti, ja svoje. A dosť nepríjemné s lekármi, dokonca veľmi. Tak som začala logicky hľadať inú cestu, netrvala krátko, ale našla som nakoniec. Už netrpím. Ani moje okolie.

Klucho mal prvú net poradňu, človek sa v nej dokázal dobre orientovať. Bola roky úplne zdarma. Na stránke som dlhšie nebola, o zmene som nevedela.
Ale neplatia všetci pacienti. Roky to robil zadarmo.

Iba preto, že môj odborný lekár nepracuje prvé dva dni v týždni (ešte som u neho nebola), tak dve iné ambulancie ma boli ochotné vyšetriť za 50 eur. Nad tým sa pohoršuj.
Škoda, že učitelia a iní zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiť aj na úkor ŠTBákov, ktorí národu strpčovali život. Nikto ich nenútil tam pracovať, išli tam iba pre byty a podstatne vyšší plat.
Trochu by si sa mal nad svojimi odpoveďami zamyslieť, ja som si na teba tiež dlho zvykala, teraz viem, s kým mám do činenia, ale pomaly niet jedného dňa, aby ti niekto niečo poriadne ostré nenapísal ako reakciu na teba. Asi máš ešte stále návyk z práce, ale doba sa zmenila, mohol by si vo svojom záujme trochu zmierniť odpovede. Siahajú totiž za hranice základnej etiky.
A štve ťa zbytočne ešte jedna vec, ale v tom ti pomôcť neviem. Musíš sám na to prísť a pochopiť.
Maj sa pekne.

buchač (http://www.porada.sk/member.php?u=105474) (02.05.14 23:25) Len k jednému sa vyjadrím ....

ŠTBák bol ten , kto vedľa Teba spáva ...alebo ten , kto Ťa splodil ......



Toto je hrozné, príšerné
dariusko
29.06.14,04:39
Osobne o tebe neviem nič,

ja sama už neviem na čo som priamo reagovala

... hlavne si všetci my hlavne starší pamätáme, aké vysoké zárobky mali ŠTBáci, ako hneď podostávali byty a ktovie aké mali i iné výhody v bývalom režime.

Buchy je furťák

ty o ničom nevieš nič

ale o zárobkoch eštébákov si podozrivo dobre informované
ja napr ani netuším aké mali platy
K posledným dvom riadkom - nie som tak naivná. Určite ich nemali nižšie ako zbytok národa.To snáď dáva logiku. Rovnako ako boli nadpriemerne honorovaní umelci za socíku. Potom si pár rokov zadiétovali, niektorí na tú dobu ponatáčali aj šteklivé scény pre vzdialenú cudzinu aby prežili a zasa sa dostávajú do starých koľají a znovu začínajú byť poplatní už nie režimu ako-takému, ale jednotlivým stranám a spolupodielajú sa bez osobnej hanby svojou prácou na degradovaní národa. Veď peniaze nesmrdia. A koľko kto bral za socíku, viem presne, samozrejme nie všetkých.

Ešte sa spýtam, prečo by som sa mala zaujímať, čím sa buchač živil? Dúfam, že niečím, čo ho bavilo. Je tu niekto taký, ktorý vehementne prahne po zamestnaniach alebo povolaniach jednotlivých nickov? Kto radí v témach odborne, tam je to logické, ale inak ja osobne nemám dôvod pátrať, čím sa kto živí, ak sa sám nepochváli. Ja ak poradím, tak iba preto, že som sa tomu venovala a mám osobné pracovné skúsenosti, alebo z rodiny, ev. som ich zažila na sebe. A rada by som ich posunula ďalej, aby sa ľudia netrápili, ak nemusia.

Nemusíš sa zaujímať kto čo robil.

napísala si , že nevieš.
Dal som info, že bol furťák = vojak z povaľovania (povolania) - - preto má taký dochodok, že radšej ani nenapíše koľko (lebo by stádo bolo pobúrené, koľko sa vypláca za "zapredanie duše" :D )
dariusko
29.06.14,04:47
[QUOTE="korela"]Zoberieme si to pre poriadok všetko po poradí, najprv odpoveď k zelenému.

"Veľa ľudí je čo ???
Tých príduvších a odtiahnuvších neriešim ...
Tým stáliciam sa čudujem , lebo za X rokov by už mohli poznať štýl jednotlivých prispievateľov . Ja ich poznám , aj bez smajlíkov viem rozlíšiť srandu alebo vážnosť textu ."

Ty nemáš čo riešiť nových a starých prispievateľov. Hosť do domu, Boh do domu. Ak prichádza ku mne človek, prichádza ku mne život.

Ty doslova vedome odstrašuješ a vyháňaš odtiaľto ľudí, ktorí si sem prídu po radu. Ako zoštylizujú svoju otázku a ev. aj s gramatickými chybami, na ktoré majú poniektorí aj nárok, nemusím dúfam vysvetľovať, ale treba brať do úvahy, že tu prídu hľadať pomoc. Všetci vieme aká je životná úroveň na Slovensku, tak pre takmer tu spytujúcich sa je to posledná možnosť, ako sa postaviť nejako na vlastné nohy. A ty namiesto toho aby si buď kladne zareagoval, ak vieš odpoveď, alebo radšej mlčal, ak nemáš čo rozumné povedať, tak si si tu urobil doslova strelnicu, bavkáš sa, vytiahneš pomyselnú zbraň a jednoducho ho odbachneš s tým, že málokto sa po takejto skúsenosti má ešte chuť sa sem vrátiť.
Neviem, či ťa za to niekto platí.

Nerozumiem prečo splietaš hospodársku situáciu na Slovensku (a ekonomickú veľa ľudí) s blbcami


Ak svojej položenej otázke nerozumieš, môžeš sa tiež postaviť do radu.

Netuším na čo si teraz odpovedala !!!!!!!!!

NEDAL som otázku :D :D

PS
Vydýššššššš

V tomto je medzi nami rozdiel :
Ty prečítaš
nerozumieš prečítanému
odpovedáš na iné, ako je v texte

a potom sa divíš, že niektorí do teba rýpu



Podľa vašej prepytujem "etikety" NEMÁŠ

právo dirigovať niekoho čo a ako može / má

písať !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak , ak sa považuješ za slušnú, sa toho drž :D
dariusko
29.06.14,04:54
V tom príspevku úplne nevhodne zareagoval, že eštebák bol môj otec a ten, kto vedľa mňa líhava. Voľne reprodukujem.



Aby si nepovedala, že iba rýpem.



Ak máš pravdu, verejne to poviem.



A aby ti nebolo smutno, tak pred pár rokmi aj mňa Buchy označil za eštébaka



(hoci to bol nejaký moj menovec, ktorého tam v prdeli majú vyhodňare medzi sebou)



PS

Aj básničku mi zložil

aj svoju devinu do nej zakomponoval



skrátka : Čo možeš rozumného čakať od furťáka/zelenej gumy / vojaka z povaľovania :D :D
dariusko
29.06.14,05:02
Konečne som našla našu komunikáciu :


Škoda, že učitelia a iní zamestnanci si nemôžu pomôcť. Ľutujem ich, z akých dôchodkov raz budú žiť aj na úkor ŠTBákov, teraz viem, s kým mám do činenia,


A štve ťa zbytočne ešte jedna vec, ale v tom ti pomôcť neviem.


Maj sa pekne =

ŠTBák bol ten , kto vedľa Teba spáva ...alebo ten , kto Ťa splodil ......




Nemáš sa v tom onom rýpať :D



PS

A zapamataj :

Nemáš dosť chleba, aby si zapchala ústa všetkým ľuďom
dariusko
29.06.14,05:05
ŠTBák bol ten , kto Ťa splodil ......



Toto je hrozné, príšerné



Vydýšššššš

Ja som to vravel dávno, ale nikto mi neveril :



Príliš veľké právomoci sa v rukách nesprávnych ľudí zvrhnú
sito
29.06.14,07:16
Porada, ako stránka, vždy dopredu!

Jej užívatelia? Ktorým smerom, napredujú? Majú na to 360 °, že, či nie?
Darina1234
29.06.14,07:29
ano sito, vsetko zavisi od polohy, pod akym uhlom, ci ....
sito
29.06.14,07:48
od bodu, ak je stred, ta ich majú ...

Ale, aj ako píšeš, aj od polohy môže závisieť spokojnosť stránky ... Ide o to kto je stránka, že?

Od toho stredu, päť rokov, tam a päť rokov späť? Niektorí sa vrátili, a niektorí vytratili ....
misoft
29.06.14,08:26
....a niektorí pribudli....... teraz..... (i keď to žiadna sláva nie je....)
Slayer666
29.06.14,08:30
Kam kraca....
Do pekiel, ale mne to moze byt jedno. To nech si riesia admini. A ked oni su s tym vyvojom spokojni...
Tiez som tu byval aktivnejsi, teraz sa tu uz prilis neukazujem, kedysi tu vladla vyssia kultura a viaceri uzivatelia, ktori vedeli rozumne prispiet aj do vaznejsich a kontroverznych tem bez toho, aby pri strete nazorov citili potrebu zasypat oponenta urazkami (ako ta ''dama v rokoch'', od ktorej som si aj ja vysluzil asi pred 3 rokmi, nebudeme ju menovat), uz akosi vymizli.
Inak podla mna na tom nesie kus viny aj ten novy vzhlad porady. Porada je menej prehladna, menej sa vzhladom podoba na forum a viac sa podoba na diskusiu pod clankom alebo videom na youtube. A potom je prirodzene, ze aj obsah sa zacne tomu prisposobovat, lebo urcity druh diskusie potrebuje urcity druh formy. Zle sa tu teraz vedu vazne diskusie. A kedze ja sa napr. nechcem bavit iba o tom ''co ma potesilo a rozhnevalo'', tak sem pridem obcas vycapit nejaky ten recept a tym to hasne. A verim, ze u ostatnych odpadlikov je to podobne.
Na druhej strane, fora maju aj svoju zivotnost, takze mozno sa tomu upadku ani nedalo zabranit.
misoft
29.06.14,08:37
..................................................
Dal som info, že bol furťák = vojak z povaľovania (povolania) - - preto má taký dochodok, že radšej ani nenapíše koľko (lebo by stádo bolo pobúrené, koľko sa vypláca za "zapredanie duše" :D )
Vieš - stále si myslíš, aké dôchodky sú. Aby si vedel (mnohí to vedia) - i ja som "vyslúžilec" (nech sa páčí - do toho!).
Mnohí "vyslúžilci" majú dôchodky často na úrovni dôchodcov bežných - to len "veliteľstvo" sa hore vyšplhalo....
Ale keď si písal o dôchodkoch - prečo si už nepísal, v akých pracovných podmienkach "vyslúžilci" predtým pracovali? To by si inak písal.
Pracovná doba často od nevídím do nevidím, sobota, nedeľa = ako normál deň, pracovný čas = neurčený (ak to vyšlo - tak 8,5 hod., ak nie - tak 24-36-72 hod.). Neplatil zákonník práce! Neplatilo slobodné podnikanie! Neplatilo vlastnenie súkromnej firmy! Neplatilo zlučovanie sa v odboroch! Platilo sa plnou sumou i za starý a poškodený materiál - ako keby nový bol (i keď sa používal 5-10-50 rokov!) - žiadna amortizácia! Zodpovednosť za podriadených (ale nie taká, že odišiel mimo, už sa ťa to netýkalo) - stále! Zodpovednosť za pridelený materiál - a neboli to sumičky 100 korún - to boli MILIÓNY! A muselo všetko sedieť! Ak nie - platil si!

Takže asi preto mnohí nechceli o tom počuť, ale keď počuli o výsluhových dôchodkoch - hneď bol oheň na streche. Videli A, no nevideli B!
A to bola chyba (ako i u teba - videl si A, nevidel B).
alaya1
29.06.14,08:59
S temou suhlasim v tom smere, ze vulgarizmy a urazky by si tu ludia mohli odpustit. Ale korela by si tiez mohla napr. sypat popol na hlavu, ze az taku svatoziaru nad hlavou nema. Mne napr. napisala, ze mam od psychologicky daleko a moji klienti koncia niekde v klietke. :). Dokonca inde, od ineho clena som sa dozvedela, ze mam psychicku poruchu, nechapem napisany text. Su to take male "ustipnutia"- ja nad tym kyvnem rukou, ale citlive povahy, ci netrenovani jedinci to mozu zobrat osobne a aj ich to moze mrziet, ci zaboliet.
misoft
29.06.14,09:06
mimotemy

No mne sa už často stáva, že pri tých nových "otázkach" prestávam chápať wo co go!

;)



P.S. Zase blbne editor :mad:
alaya1
29.06.14,09:09
misoft- tak si tu otazku nevsimaj a upadne do zabudnutia.
misoft
29.06.14,09:10
:D - tiež pravda - ale ja chcem vedieť wo co go!
alaya1
29.06.14,09:11
na to sluzi interp.znamienko " ? ".
misoft
29.06.14,09:15
...a pokračovanie "!" :D
misoft
29.06.14,09:25
misoft
29.06.14,09:26
Alebo:
lapejko
29.06.14,09:50
Dušan, vďaka za odľahčenie a aj vysvetlenie situácie výsluhových dôchodcov, môj brat je tiež v armáde ako žeriavnik na letisku, vo voľnom čase si privyrába na lepší štandard a s výsluhovým dôchodkom ani nepočíta, prax je teraz taká, že veteránov prepustia tesne pred dosiahnutím limitu...Čo sa týka Porady, zmena vizáže podľa môjho názoru nebola taká zásadná aby odtiaľ odtiahla väčšina skalných, stále je komu poradiť alebo sa niečo dozvedieť, vyhovárať sa na dobu je smiešne, bude to také aké si to spravíme alebo zachováme.
Fakt, že časť hlavne účtovníckej porady beží na FB, by som nebral zle, skôr ako prirodzený vývoj a vytvorenie akejsi dcérskej firmy na vyššej profesionálnej úrovni, niektorí ale fungujú v obidvoch, takže snažme sa správať civilizovane a zároveň sa neurážať .
Excise Duty
29.06.14,09:56
Asi sem
misoft
29.06.14,09:57
mimotemy

Laci - dnes sú iné podmienky pre výsluhové dôchodky. I pracovné zaťaženie je iné - platí i pre armádu ZP (v niektorých častiach). Za mojej (i buchačovej) éry nič také nebolo. Neexistovalo preplácanie sobôt, nediel, sviatkov. Neexistovalo preplácanie nočných. Potom sa to trošku zlepšilo (po vzniku ASR) - už sme mali So, Ne preplácané + NV, i pracovný čas sa snažili dodržiavať (ale niekedy to nešlo)..... A dôchodky? Výpočet bol iný, ako teraz. Preto starí výsluhoví majú nižšie dôchodky, ako tí noví (ktorí aj menej odrobili), i keď sa "snažia" akože dorovnať - ale len rečami.....skutek utek.....
misoft
29.06.14,09:58
Asi sem

A potom sú odtiaľ noví prispievači.....

http://www.e-dukla.sk/web/articles/images/5059.jpg
kukučka
29.06.14,16:05
S temou suhlasim v tom smere, ze vulgarizmy a urazky by si tu ludia mohli odpustit. Ale korela by si tiez mohla napr. sypat popol na hlavu, ze az taku svatoziaru nad hlavou nema. Mne napr. napisala, ze mam od psychologicky daleko a moji klienti koncia niekde v klietke. :). Dokonca inde, od ineho clena som sa dozvedela, ze mam psychicku poruchu, nechapem napisany text. Su to take male "ustipnutia"- ja nad tym kyvnem rukou, ale citlive povahy, ci netrenovani jedinci to mozu zobrat osobne a aj ich to moze mrziet, ci zaboliet.

No neviem ako si kývla rukou, pamätám si tú debatu, ale keď si to tu napísala už druhýkrát, dala som si tú robotu a našla ju. Prikladám len jednu časť, aby to vládal prečítať aj Milan K. alias pod 2-3 inými menami, ak nejaké nepribudli. :--- - to pre neho, nie pre teba.

Kto má záujem, môže si celú debatu nájsť v Čo ma potešilo...17.6.2014



Mas pravdu. :).
Hotel uzasny, krasny, cisty, nizke ceny, Korela, dik za typ. :).Uz je to OK?

A prepac, prd o mne a mojej robote vies, tak sa nenavazaj do niecoho, o com vies kulove. To je naozaj vyplod a tvoja vizitka, ked nevies co napisat, tak utocis na vzdelanie a pracu, to si este nerozdychala moj nazor k tvojim alernativam, vies sa aj odosobnit v inych temach?

A taky pekny den to bol. Inak pointa mojho 1.prispevku bola v tom, ze aj ked je hotel drahy, moze byt na h...pre mna, pre ineho to moze byt stred vesmiru.
A uz naozaj nemam potrebu s tebou tuto temu rozvadzat.

Hrubým zvýraznené je veľmi výpovedné. Ja neútočím na vzdelanie, ale poukazujem na tvoje príspevky. Dúfam, že dokážeš pochopiť rozdiel.



Pozri sa, ja som ti poslala web, mohla si si ho dopredu naštudovať. Chcela si najbližší k SNP, bol. Ty si ma prvá oslovila (zarypla) dnes a obvinila si ma, že sa rozčuľujem. To by si iba chcela. Prečo také tvrdenie, pani psychologička? Zo mňa si nepriateľku nevytvoríš, aj keby si ako chcela. To čo som zažila, som zažila pred dvadsiatimi rokmi, a doteraz bolo všetko v poriadku. Ty nevieš o mne tiež nič.
Tvoje reakcie tu na Porade nesvedčia o tvojej profesionalite, vytváraš si tu konflikty charakteru, ktorý by inému ani nenapadol.
A čo som ja, prosím ťa, nerozdýchala? Mňa tvoje názory na túto oblasť vôbec nezaujímajú. Z jediného dôvodu. Chýba ti skúsenosť a očividne túto oblasť vedome obchádzaš. Čo som zažila, si ty nezažila. Skúsenosť je neprenosná. A nie som jediný človek s podobnými skúsenosťami. Ak by sa zveril takýto človek u odborníka ako si ty, tak by skončil v prinajmenšom v sieťke. Pouvažuj nad svojimi domnienkami, či sú správnym riešením. Prečo si ich vlastne vytváraš?
Najväčší dar, čo mi otec mohol dať, bol prístup k alternatíve, ku ktorej ho prinútili lekári, pud sebazáchovy a chuť ešte žiť. Namiesto 3 týždňov žil viac ako 16r. Kým som nevyrástla ako posledné dieťa. Toľko k psychológii a k alternatívnym prístupom. Boli päťdesiate roky a používal afirmácie.



Manipulátora rozoznám na kilometre. Pekný večer, ak si si už deň pokazila. A veru nemusela si si. Ja som si ho nenechala poznačiť. Prečo aj? Vo mne nevzbudíš negatívne emócie. Ide o moje zdravie, nie tvoje. Svoje si chráň sama.



P.S.
"Nikdy nehovor o hraniciach ľudského poznania, ale len o hraniciach svojho vlastného."
Rudolf Steiner
alaya1
29.06.14,16:37
Nechapem. Fakt kukucka, co toto malo znamenat. Jej prispevok, kde ma pouirazala si preco nekopirovala? Ze kamoska? :). Ved som odpoveda, kyvla rukou a neriesila. Ani som nenadavala, ani neurazala. Ze mas potrebu v nedelu hrabat sa v prispevkoch a nie svojich :) :)
kukučka
29.06.14,17:31
alaya a takto je to s tebou dosť často, keď ti človek niečo dokáže, tak prekrúcaš, prskáš, meníš tému, dokonca sa snažíš uraziť, atď. Ty si vulgárne písala korele a jej odpoveď "o klietke" o ktorej tu 2x píšeš - tú som odcitovala. Ešte niečo logické k veci?
alaya1
29.06.14,17:35
Veru tak- som vulgarna, ako ten posledny kocis.http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11568.gif
Tweety
29.06.14,17:39
:(Dámy, veď sa nehašterte ako kofy na trhu alebo deti na piesočku, nepristane vám to, budete mať z toho vrásky.
alaya1
29.06.14,17:41
Veru tak, uz len plastika nam pomoze. Ale uz naozaj sa ani Buchymu necudujem, ma moje pozehnanie :).
buchač
29.06.14,17:58
kukučka
29.06.14,18:01
:(Dámy, veď sa nehašterte ako kofy na trhu alebo deti na piesočku, nepristane vám to, budete mať z toho vrásky.

No dovoľ! Tebe som nič nepísala. Vrásky už mám a nepotrebujem ich skrývať.

Alaya a ty si už tú klietku - sieťku našla?
Tweety
29.06.14,18:07
:(Dámy, veď sa nehašterte ako kofy na trhu alebo deti na piesočku, nepristane vám to, budete mať z toho vrásky.

No dovoľ! Tebe som nič nepísala. Vrásky už mám a nepotrebujem ich skrývať.


Nepochopila si, aj to sa stáva.
kukučka
29.06.14,18:16
Pochopila som, neboj sa. Má pravdu alaya, alebo nemá? K tomu sa vyjadri. Ak si už chcela niečo napísať, tak píš k téme a neprirovnávaj ma ku kofe na trhu.
alaya1
29.06.14,18:24
Nemyslis kukucka, zeby aj stacilo? Tweenty v dobrej viere napisala, aby pretrhla diskusiu a preco jej ty prikazujes, k comu sa ma, ci nema vyjadrit. Ved je to jej slobodna vola, k comu bude. Tvoje vstupy tu v teme su ale uplne mimo temy.
kukučka
29.06.14,18:42
alaya a takto je to s tebou dosť často, keď ti človek niečo dokáže, tak prekrúcaš, prskáš, meníš tému, dokonca sa snažíš uraziť, atď. Ty si vulgárne písala korele a jej odpoveď "o klietke" o ktorej tu 2x píšeš - tú som odcitovala. Ešte niečo logické k veci?

No nehovorím? :D

Veď si len znovu prečítaj svoje príspevky v tejto téme. Začni prvým. :D

http://www.porada.sk/search.php?searchid=251744
alaya1
29.06.14,19:20
maja
30.06.14,10:42
No najskôr som dala, že to zaujíma aj mňa, ale po prečítaní cca celej debaty len toľko :

To Vám nestačí, že sa hádate a osočujete v jednotlivých témach, to si budete zakladať aj samostatné ??!!!

Porada začínala ako odborná stránka a preto, že sme účtovníčky a mzdárky prevažne ženy, zvrtlo sa to AJ na iné témy, ale poslednú dobu sú to skoro LEN iné témy a najviac hádok je práve v nich.
Majka (Tweety) má pravdu, prestaňte s tým osočovaním jeden druhého !
alaya1
30.06.14,11:13
Maja, suhlasim s tebou, ja si vsak myslim, ze v mnohom za klimu tu na Porade moze aj vekove rozostupenie prispievatelov a aj ich pocit zosobnovania tejto stranky s realnym zivotom.
napr. - moj pripad s Korelou- je zastancom alternativnych metod liecby. ja som napr. studovala iny druh pomoci a preto alternative neprikladam tak velky vyznam, ako konzervativnej liecbe. vymenili sme si na tuto temu niekolko nazorov v inych temach. Nikdy som ju neurazila, ani na nu nenadavala, len som si zastavala svoj nazor.
Ja som to brala za uzatvorene a v inej oblasti, kde prispela a prispevok sa mi pacil, dala som jej aj kladne hodnotenie.
Ale pre uplnu blbost, preto, ze som napisala, ze hotel, ktory mi medzi inymi odporucala v BA, nebol na moj vkus dost cisty, sa jej reakcia ani neda opisal. Dokonca som sa dozvedela, ze moji pacienti koncia v klietkach, ze mam od psychologicky daleko......ja napr.povolania inych ani nepoznam. .ja som jej tie urazky nevratila, naco aj, odpovedala som a kyvla rukou.
Reakcia bola absurdna.


A co tu vcera predviedla kukucka nekomentujem. Aj v smere k Tweenty. Staci si precitat moju a jej odpoved Tweenty a obraz si kazdy urobi sam.
Ukoncila som to smajlikmi, inak by to bolo do nekonecna.

Som prosti vulgarnostiam na Porade, ale som aj za to, aby sa posudzovali prispevky, nie to, kto s kym je klamarat. nie kazdy ma potrebu vytvarat si virtualne priatelstva, prihravat si bodiky a pod.
ja osobne ludom vulgarne nenadavam, ani nepouzivam v realnom zivote tieto vyrazy, s tym som v korelinej debate suhlasila.
misoft
30.06.14,12:42
Kua - baby jedny! Neštekajte po sebe - bo potom novopríšelci z toho majú čurbes..... radšej sa do ich pripečených tém obujte.....
alaya1
30.06.14,12:48
Misoft, preco si myslis, ze ked niekto pise svoj nazor, ako tu piseme, musi stekat. Stekot je vyrazovy prostriedok psa, nie cloveka.Ja sa nebudem do novacikov obuvat a ani ich nebudem buzerovat za ich niekedy neuplne otazky, ci otazky na nizsej intelektualnej urovni. Kazdy ma nejake schpnosti vyjadrovania sa a tak sa aj prezentuje.
misoft
30.06.14,12:52
S vyjadrovaním - súhlas (i ja som niekedy ako horehronský bača :D). A do nováčivov - ani nie obúvať v pravom slova zmysle..... obuť sa tak, aby vedeli odkiaľ pokiaľ (prípadne ako kam.....).
kukučka
30.06.14,13:28
1. Korela má s touto témou pravdu, urobila len jednu chybu, nemala v jej zadaní citovať konkrétny buchačov príspevok.
Ten síce svoj postoj vysvetlil, ale to vysvetlenie je zrozumiteľné a platí pre nás starých poraďákov. Ja sa s takým postojom nestotožňujem a pre nováčika je to smrtonosná pasca.
2. Môj názor je ten, že je to Richardova stránka a je na ňom, čo tu komu dovolí. Uvedomila som si, že tí, ktorí svojimi radami pomohli vybudovať skvelú Poradu tu už dlho neprispievajú, česť zopár výnimkám. Napriek klesajúcej úrovni tu zo zvyku chodím.
PS.
Nedala som žiadny mínusový bod, vy sa kľudne realizujte. ;) :D
kukučka
30.06.14,13:59
Kua - baby jedny! Neštekajte po sebe - bo potom novopríšelci z toho majú čurbes..... radšej sa do ich pripečených tém obujte.....

Súdiš ma podľa seba?
misoft
30.06.14,14:05
Žeby? :D Musím sa pozrieť, ako sa obúvam........
korela
30.06.14,15:31
Pomerne dosť ľudí sa v minulosti sťažovalo na zbytočné rolovanie celých textov. A zisťujem, že to bolo iba dobré. Prečo?
Teraz v novej Porade sa využíva a hlavne zneužíva vytrhávanie veci z kontextu, čitateľ vstupujúci do diskusie nemá čas pátrať po prvej základnej informácii a tak sa stokrát vyslovená lož stáva pravdou. Žiaľ.
Aj grafika v príspevkoch bola výborná, farebne odlíšená, a hlavne z citácie nemohlo uniknúť ani jedno slovo. Nemohol sa prekrúcať význam textu príspevku, ako sa to deje teraz. Ak sem vstúpi niekto nový, nemá šancu sa zorientovať a reaguje prirodzene na poslednú odpoveď, čo je zavádzajúce.

Mne osobne chýbajú aj očíslované príspevky podľa poradia v téme, nemuseli by sa potom rolovať pôvodné príspevky v odpovediach, iba priložiť ich link. Teraz nie je k dispozícii jedno ani druhé.
Veci je potrebné časom inovovať, ale podľa mňa ide o veci predovšetkým hmotného charakteru, ako napr. výrobky, ktoré vďaka prínosu výsledkov vedy a novovzniknutých technológií a materiálov dokážu posunúť ich funkciu na ďalší vývojový stupeň úsporou energií, výkonnosťou, dizajnom, novými funkciami a pod.
Od Gutenberga sa rozširujú pôvodné texty v plnom znení podľa jeho autora, mení sa iba médium na ktorom text vychádza. Vieme, na čom si texty kníh môžeme prečítať dnes. Ale každý text má svojho autora, a ten by sa mal rešpektovať. Aj na internete a nie ho prispôsobovať svojmu intelektu a meniť podľa svojej ľubovôle.

Ak ide o verejné fórum a autor sa neradí medzi spodinu, tak si slovník vyberá podľa spoločnosti, v ktorej sa nachádza. Ak však už nemá etiku vžitú ako samozrejmosť, tak sa dotyčnému musia dosť ťažko písať normálne texty s vyhľadávaním v hlave spisovných slov. Verím, že aj tento môj text by bol niekto schopný celý prepísať do formy s použitím jedného podstatného a prídavného mena a s jedným slovesom. Predložky by musel ponechať. A tiež verím, že by mnohí tomu textu porozumeli na prvýkrát.
Ja sa stotožňujem s týmto citátom:

Neopravuj, čo nie je pokazené. Rob to, čo funguje. Ak to nefunguje, rob niečo iné.
Insoo Kim Berg a Steve de Shazer
korela
30.06.14,16:36
1. Korela má s touto témou pravdu, urobila len jednu chybu, nemala v jej zadaní citovať konkrétny buchačov príspevok.
Ten síce svoj postoj vysvetlil, ale to vysvetlenie je zrozumiteľné a platí pre nás starých poraďákov. Ja sa s takým postojom nestotožňujem a pre nováčika je to smrtonosná pasca.
2. Môj názor je ten, že je to Richardova stránka a je na ňom, čo tu komu dovolí. Uvedomila som si, že tí, ktorí svojimi radami pomohli vybudovať skvelú Poradu tu už dlho neprispievajú, česť zopár výnimkám. Napriek klesajúcej úrovni tu zo zvyku chodím.
PS.
Nedala som žiadny mínusový bod, vy sa kľudne realizujte. ;) :D

K bodu 1.
Keby som písala ešte raz zadanie témy, znelo by rovnako.
Ja si totiž nespomínam na tento druh slovníka z minulosti na Porade. Začali sa vulgarizmy používať, aspoň čo som ja postrehla, v téme Čo sa mi dnes stalo, čo ma ..., začal s nimi buchač, tam bol upozornený, bolo mu to vysvetlené, mnohí so mnou súhlasili.
Čo ma ale udivilo, že sa začali pridávať ďalší, a dnes ich buchač používa bežne v témach "verejných", každý predsa ani nemá záujem navštevovať skôr spomínanú oddychovú tému.
Predstavte si, že vám niekto odporučí Poradu ako dobrý web, vložíte otázku a dostanete kyjakom po hlave. Ak ešte toto nikomu nestačí, tak už neviem čo. Preto som ho citovala, pretože nepozná hranice.
Iba neviem, prečo by sa malo zlo šíriť rýchlejšie ako dobro.
Richard
01.07.14,12:18
Treba sa snažiť stále o lepšiu komunikáciu a to pozitívne.
A hlasovať, hlasovať a hlasovať... nič lepšie neviem odporučiť ako mať pozitívny prístup a negatívne zakopávať nevhodné príspevky.

Je to na nás, tak ako je na každej rodine ako komunikuje vo vnútri ako aj navonok. Myslím že ľudia majú načom pracovať nielen na Porade. Berme to ako fakt.

Každopádne tieto témy sú z času na čas fajn, aby sme si pripomínali, že našim cieľom je slušná komunikácia a spolupráca.
alaya1
01.07.14,12:23
Richard- ale vulgarizmy k slusnej stranke nepatria, ako ani ku kultivovanym a slusnym ludom. Vo verejnom prejave zvlast.

P.S. Co znamena ? -" negatívne zakopávať nevhodné príspevky.".
avalik
01.07.14,12:38
Treba sa snažiť stále o lepšiu komunikáciu a to pozitívne.
A hlasovať, hlasovať a hlasovať... nič lepšie neviem odporučiť ako mať pozitívny prístup a negatívne zakopávať nevhodné príspevky.

Je to na nás, tak ako je na každej rodine ako komunikuje vo vnútri ako aj navonok. Myslím že ľudia majú načom pracovať nielen na Porade. Berme to ako fakt.

Každopádne tieto témy sú z času na čas fajn, aby sme si pripomínali, že našim cieľom je slušná komunikácia a spolupráca.


ako sa da "hlasovat" komentar???
korela
01.07.14,12:38
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
korela
01.07.14,15:45
Treba sa snažiť stále o lepšiu komunikáciu a to pozitívne.
A hlasovať, hlasovať a hlasovať... nič lepšie neviem odporučiť ako mať pozitívny prístup a negatívne zakopávať nevhodné príspevky.

Je to na nás, tak ako je na každej rodine ako komunikuje vo vnútri ako aj navonok. Myslím že ľudia majú načom pracovať nielen na Porade. Berme to ako fakt.

Každopádne tieto témy sú z času na čas fajn, aby sme si pripomínali, že našim cieľom je slušná komunikácia a spolupráca.


ako sa da "hlasovat" komentar???
Nijako, preto sa komentáre zneužívajú práve na odpovede, kde sa vedome podžubáva, pooo.....ebáva, teda podľa slov autora týchto príspevkov, vedomý si diery v "zákone". A má dôvod na to, aby sa vytešoval, ako s ostatnými môže vybabrávať. Takže takýto človek má pri daných dnešných podmienkach na Porade imunitu.
korela
01.07.14,15:49
Treba sa snažiť stále o lepšiu komunikáciu a to pozitívne.
A hlasovať, hlasovať a hlasovať... nič lepšie neviem odporučiť ako mať pozitívny prístup a negatívne zakopávať nevhodné príspevky.

Je to na nás, tak ako je na každej rodine ako komunikuje vo vnútri ako aj navonok. Myslím že ľudia majú načom pracovať nielen na Porade. Berme to ako fakt.

Každopádne tieto témy sú z času na čas fajn, aby sme si pripomínali, že našim cieľom je slušná komunikácia a spolupráca.
V etikete Porady je niečo iné, ako si tu ponúkol.
Vďaka za alternatívu, už sme ako v parlamente.
avalik
01.07.14,16:42
Porada sa meni na virtualneho osobneho vyhladavaca informacii ... http://www.porada.sk/t246617-pozna-niekto-na-slovensku-firmu-ktora-ponuka-mobil-v-hodinkach-s-internetom.html

Richard, toto je tvoj ciel?
buchač
01.07.14,16:59
Ak ide o verejné fórum a autor sa neradí medzi spodinu, tak si slovník vyberá podľa spoločnosti, v ktorej sa nachádza.

Spodina riadi našu spoločnosť .

Dlho bol na čele jej najvyšší predstaviteľ ...starý ujo .
buchač
01.07.14,17:11
1. Korela má s touto témou pravdu, urobila len jednu chybu, nemala v jej zadaní citovať konkrétny buchačov príspevok.
Ten síce svoj postoj vysvetlil, ale to vysvetlenie je zrozumiteľné a platí pre nás starých poraďákov. Ja sa s takým postojom nestotožňujem a pre nováčika je to smrtonosná pasca.
2. Môj názor je ten, že je to Richardova stránka a je na ňom, čo tu komu dovolí. Uvedomila som si, že tí, ktorí svojimi radami pomohli vybudovať skvelú Poradu tu už dlho neprispievajú, česť zopár výnimkám. Napriek klesajúcej úrovni tu zo zvyku chodím.
PS.
Nedala som žiadny mínusový bod, vy sa kľudne realizujte. ;) :D

K bodu 1.
Keby som písala ešte raz zadanie témy, znelo by rovnako.
Ja si totiž nespomínam na tento druh slovníka z minulosti na Porade. Začali sa vulgarizmy používať, aspoň čo som ja postrehla, v téme Čo sa mi dnes stalo, čo ma ..., začal s nimi buchač, tam bol upozornený, bolo mu to vysvetlené, mnohí so mnou súhlasili.
Čo ma ale udivilo, že sa začali pridávať ďalší, a dnes ich buchač používa bežne v témach "verejných", každý predsa ani nemá záujem navštevovať skôr spomínanú oddychovú tému.
Predstavte si, že vám niekto odporučí Poradu ako dobrý web, vložíte otázku a dostanete kyjakom po hlave. Ak ešte toto nikomu nestačí, tak už neviem čo. Preto som ho citovala, pretože nepozná hranice.
Iba neviem, prečo by sa malo zlo šíriť rýchlejšie ako dobro.

K bodu 1.
Moja odpoveď tak isto .

Používam vtedy , keď sa to hodí a má to aj význam .
Nie iba spodina má svôj slang ... veľa výrazov prevzali aj blavácki herci , respektíve celevriti .

K bodu 2.
Oháňajú sa tu...tí účtovníci , že Porada bola zpočiatku len nich . Keby to tak bolo , už je dávno pasé .
Tí ,ktorí odišli a vytvorili si na Fejse svoju skupinu ?
Dôvod je prozaický ...nechcelo sa im učiť novým kúskom . Ono nejaký účtovný program a iné programy je trochu aj rozdiel .

Na zbraňovom fóre , kde som členom , sa tiež nie iba zbrane preberajú . Čuduj sa svete , zaujíma nás aj dianie doma a vo svete , vieme sa aj potešiť a aj naštvať z každodenných starostí ...aj o zdraví si pokecáme .....atď .
buchač
01.07.14,17:32
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.

Myslíš túto tému ???
http://www.porada.sk/t188573-bolest-oci.html#post2570922

Pri všetkej úcte :

Add 1.- teda dosť si sa vzdialila od pôvodného problému ...ale to je jedno

Add 2. - Zdravotnica hovorila k veci.
Teda ak táto osoba vravela k veci , tak to je už fakt jeden velikánsky omyl - vrchol .
Preštuduj si jej profil , prečítaj otázky , odpovede , komentáre .
Všimni si jej výrazy , vyjadrovanie ...

Ozaj ....osoba pod nickom Zdravotnica má ešte asi dva ďalšie nicky ( nespomínam si - hľadať sa mi nechce ) .
Dôležitejšie je to iné ! Dáva rozumy s bohorovnou istotou na tie problémy ohľadom zdravia , ako keby bola Ježišom , ktorý uzdravuje .

Add 3. - citovala si mô j komentár z témy Hemeroidy ...lež príspevok si opomenula .
Zacitujem jednu vetu :
" Predstavte si, že vám niekto odporučí Poradu ako dobrý web, vložíte otázku a dostanete kyjakom po hlave."

Nuž predstavme si , že niekto navštívi Poradu ako dobrý web , hľadá odpoveď na svoj problém ( konkrétne hemák ) a ajhľa , veď riešenie je také jednoduché .
Vezme ihlu , podľa " rady " jedného mudrlanta a následne sa doma zoperuje .
Fááákt dobrá a " užitočná " rada .
To je ako potencionálnemu sebavrahovi stojacemu na streche dať do ruky nabitý revolver ...

Add 4. - Všetko so všetkým súvisí !!!

Ja si vážim neskutočne svoje zdravie - mám aj prečo , lebo som proste prežil .
Ja si vážim neskutočne zdravie svojich blízkych ...
Vážim si aj zdravie iných ... priateľov reálnych a či aj fiktívnych .

Ak si niekto neváži svoje zdravie ? Jeho vec .
Ak si niekto neváži zdravie iných ? Hm ...
Ak si niekto neváži zdravie iných a dokonca chce na tom aj zarobiť ? Fúúúha .

Takýto si nezaslúži nejaké expresívum , takýto si zaslúži niečo úplne iné ...
taiko
01.07.14,17:54
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
Ja si osobne myslim, ze dobry vysmech (podotykam v medziach slusnosti) je niekedy omnoho uzitocnejsi a vychovnejsi ako akakolvek dobre mienena rada. Totizto dotycneho pytaca upozorni, aby sa pred buducou otazkou zamyslel a porozmyslal, precoze ho minule vysmiali, ked sa pytal. (napr na v cerstvej pamati majucich "Po slovensky hovoriacich Cinanov a Turkov").
Dobre mienena rada nespravne prezentovana totiz pytajuceho sa utvrdi, ze sa pyta na spravnom mieste a spravnym sposobom.
taiko
01.07.14,17:57
Treba sa snažiť stále o lepšiu komunikáciu a to pozitívne.
A hlasovať, hlasovať a hlasovať... nič lepšie neviem odporučiť ako mať pozitívny prístup a negatívne zakopávať nevhodné príspevky.

Je to na nás, tak ako je na každej rodine ako komunikuje vo vnútri ako aj navonok. Myslím že ľudia majú načom pracovať nielen na Porade. Berme to ako fakt.

Každopádne tieto témy sú z času na čas fajn, aby sme si pripomínali, že našim cieľom je slušná komunikácia a spolupráca.


ako sa da "hlasovat" komentar???
a mozno by bolo fajn moznost hlasovat aj za otazku, ci debatu. To by sa to hned precistilo.
alaya1
01.07.14,18:11
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
Ja si osobne myslim, ze dobry vysmech (podotykam v medziach slusnosti) je niekedy omnoho uzitocnejsi a vychovnejsi ako akakolvek dobre mienena rada. Totizto dotycneho pytaca upozorni, aby sa pred buducou otazkou zamyslel a porozmyslal, precoze ho minule vysmiali, ked sa pytal. (napr na v cerstvej pamati majucich "Po slovensky hovoriacich Cinanov a Turkov").
Dobre mienena rada nespravne prezentovana totiz pytajuceho sa utvrdi, ze sa pyta na spravnom mieste a spravnym sposobom.



S oznacenym nemozem ani z profesionalneho hladiska suhlasit. Porovnam.

1.novy uzivatel- nepozna pomery, sposob zadania otazky, napr. aj nizsia intelektualna, tym padom aj vyjadrovacia uroven.
2. ziak 1.rocnika ZS- nepozna pomery v skole, nepozna pismena a cislice.
Myslis, ze obidvom skupinam, ak ich porovnas, prospeje vysmech, ci ponizenie, alebo im pomoze rada a pomoc?
Ake nasledky bude mat ten ziak, ak sa mu dostane miesto rady a vysvetlenia vysmechu.
kukučka
01.07.14,18:13
Alaya, za túto odpoveď máš u mňa 100 bodov
taiko
01.07.14,19:33
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
Ja si osobne myslim, ze dobry vysmech (podotykam v medziach slusnosti) je niekedy omnoho uzitocnejsi a vychovnejsi ako akakolvek dobre mienena rada. Totizto dotycneho pytaca upozorni, aby sa pred buducou otazkou zamyslel a porozmyslal, precoze ho minule vysmiali, ked sa pytal. (napr na v cerstvej pamati majucich "Po slovensky hovoriacich Cinanov a Turkov").
Dobre mienena rada nespravne prezentovana totiz pytajuceho sa utvrdi, ze sa pyta na spravnom mieste a spravnym sposobom.



S oznacenym nemozem ani z profesionalneho hladiska suhlasit. Porovnam.

1.novy uzivatel- nepozna pomery, sposob zadania otazky, napr. aj nizsia intelektualna, tym padom aj vyjadrovacia uroven.
2. ziak 1.rocnika ZS- nepozna pomery v skole, nepozna pismena a cislice.
Myslis, ze obidvom skupinam, ak ich porovnas, prospeje vysmech, ci ponizenie, alebo im pomoze rada a pomoc?
Ake nasledky bude mat ten ziak, ak sa mu dostane miesto rady a vysvetlenia vysmechu.
Scasti by som aj suhlasil, ak by sme boli v skole v prvom rocniku, ale :
1. Ja osobne vidim obrovsky rozdiel medzi vysmechom a ponizovanim.
2. Nie sme v skole a toboz nie v prvom rocniku
3. Nie kazde forum je pre kazdeho a dufam, ze sa zhodneme, ze otazky typu "Mam dat pusu na prvom rande?" nie su pre poradu vhodne.
korela
01.07.14,20:05
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.

Myslíš túto tému ???
http://www.porada.sk/t188573-bolest-oci.html#post2570922

Pri všetkej úcte :

Add 1.- teda dosť si sa vzdialila od pôvodného problému ...ale to je jedno

Add 2. - Zdravotnica hovorila k veci.
Teda ak táto osoba vravela k veci , tak to je už fakt jeden velikánsky omyl - vrchol .
Preštuduj si jej profil , prečítaj otázky , odpovede , komentáre .
Všimni si jej výrazy , vyjadrovanie ...

Ozaj ....osoba pod nickom Zdravotnica má ešte asi dva ďalšie nicky ( nespomínam si - hľadať sa mi nechce ) .
Dôležitejšie je to iné ! Dáva rozumy s bohorovnou istotou na tie problémy ohľadom zdravia , ako keby bola Ježišom , ktorý uzdravuje .

Add 3. - citovala si mô j komentár z témy Hemeroidy ...lež príspevok si opomenula .
Zacitujem jednu vetu :
" Predstavte si, že vám niekto odporučí Poradu ako dobrý web, vložíte otázku a dostanete kyjakom po hlave."

Nuž predstavme si , že niekto navštívi Poradu ako dobrý web , hľadá odpoveď na svoj problém ( konkrétne hemák ) a ajhľa , veď riešenie je také jednoduché .
Vezme ihlu , podľa " rady " jedného mudrlanta a následne sa doma zoperuje .
Fááákt dobrá a " užitočná " rada .
To je ako potencionálnemu sebavrahovi stojacemu na streche dať do ruky nabitý revolver ...

Add 4. - Všetko so všetkým súvisí !!!

Ja si vážim neskutočne svoje zdravie - mám aj prečo , lebo som proste prežil .
Ja si vážim neskutočne zdravie svojich blízkych ...
Vážim si aj zdravie iných ... priateľov reálnych a či aj fiktívnych .

Ak si niekto neváži svoje zdravie ? Jeho vec .
Ak si niekto neváži zdravie iných ? Hm ...
Ak si niekto neváži zdravie iných a dokonca chce na tom aj zarobiť ? Fúúúha .

Takýto si nezaslúži nejaké expresívum , takýto si zaslúži niečo úplne iné ...

Áno, mám na mysli tému bolesť očí. Nevzdialila so sa od témy, ide v téme o neúctu k ľuďom cez vulgarizmy, výsmech a urážky. Uraziť môžete aj úsmevom.

Ide o to, že o trachóme, o ktorom ste asi všetci doteraz nepočuli, buďte radi, ale mali by ste o tom vedieť rovnako ako o žltačke napr.

Dva roky sem chcem vložiť o ňom príspevok, prišla mi pod ruku bolesť očí, pretože pri ňom oči skutočne bolia. Človek ak hýbe viečkom, škrie si oko.
Aj z TBC sa tešili lekári, že je na ústupe, že nad ním zvíťazili a nie. A keďže sociológovia a iní kompetentní vedia, ako a v ktorom etniku bude stúpať prudko demografia, tak vezmúc do úvahy podmienky, v ktorých už teraz žijú, a nemuseli by, hrozí nebezpečie vzplanutia týchto infekčných chorôb. Viď žltačkové lokálne miniepidémie.

Nick zdravotnicu som tu postrehla, bližšie ju nepoznám. Nebyť dnešného príspevku indeeda, ktorý tému obnovil, tak sa teraz nemáme o čom baviť.

Ale zdravotnica mala pri tejto dg pravdu, ide o bakteriálnu vysokoinfekčnú chorobu s celoživotným preliečovaním. Čomu sa vysmialo hneď niekoľko nickov. To je tak, ak niekto posudzuje nick, a nie text. Výskyt tejto dg bol veľmi vysoký. Veď chudoba, hygiena a výživa.

Možno si niekto na tento príspevok niekedy spomenie.

To je všetko, ostatné som pre istotu ani nedočítala. Nie som na cvičisku, ani na bojisku.
korela
01.07.14,20:27
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
Ja si osobne myslim, ze dobry vysmech (podotykam v medziach slusnosti) je niekedy omnoho uzitocnejsi a vychovnejsi ako akakolvek dobre mienena rada. Totizto dotycneho pytaca upozorni, aby sa pred buducou otazkou zamyslel a porozmyslal, precoze ho minule vysmiali, ked sa pytal. (napr na v cerstvej pamati majucich "Po slovensky hovoriacich Cinanov a Turkov").
Dobre mienena rada nespravne prezentovana totiz pytajuceho sa utvrdi, ze sa pyta na spravnom mieste a spravnym sposobom.



S oznacenym nemozem ani z profesionalneho hladiska suhlasit. Porovnam.

1.novy uzivatel- nepozna pomery, sposob zadania otazky, napr. aj nizsia intelektualna, tym padom aj vyjadrovacia uroven.
2. ziak 1.rocnika ZS- nepozna pomery v skole, nepozna pismena a cislice.
Myslis, ze obidvom skupinam, ak ich porovnas, prospeje vysmech, ci ponizenie, alebo im pomoze rada a pomoc?
Ake nasledky bude mat ten ziak, ak sa mu dostane miesto rady a vysvetlenia vysmechu.
Scasti by som aj suhlasil, ak by sme boli v skole v prvom rocniku, ale :
1. Ja osobne vidim obrovsky rozdiel medzi vysmechom a ponizovanim.
2. Nie sme v skole a toboz nie v prvom rocniku
3. Nie kazde forum je pre kazdeho a dufam, ze sa zhodneme, ze otazky typu "Mam dat pusu na prvom rande?" nie su pre poradu vhodne.

Nikomu z vás tu nenapadlo, že si tu z vás môže niekto zo starých poraďákov aj uťahovať? Ja si pamätám ešte tie "šprímařské typy",ktoré by toho boli schopné. A v súčasnosti sem neprispievajú pod starým nickom. Nové otázky pochádzajú od nových nickov.
.

výsmech znevažovanie, opovrhnutie, škodoradosť, kritika a pod. vyjadrená smiechom, posmešnými rečami a pod., zosmiešnenie, zosmiešňovanie: opovržlivý výsmech; z jeho slov cítiť výsmech • posmech: hovoriť o niekom s posmechom • smiech: byť na smiech • posmešok: znášať posmešky • úškrn • úškrnok (posmešný úsmev): potmehúdsky úškrn, úškrnok • úškľabok: byť vystavený úškľabkom • úsmešok • úsmech: dať príčinu k úsmeškom; hovoriť so skrytým úsmechom (Figuli) • expr. zried. výšker (Figuli) • irónia (výsmech vyjadrený použitím slova, vety a pod. v opačnom význame): v jeho hlase bola jemná irónia • sarkazmus (štipľavý, zlomyseľný výsmech): jedovatý sarkazmus • satira (ostrý výsmech s kritickým zacielením):útočná satira • kniž. persifláž
Ako ďaleko je to vzdialené od ponižovania? Kam ešte chcete klesnúť?

Čo sa už tu predvádza a začína obhajovať, nemá ďaleko od tyranie. Však košacie hniezdo? To chcete? Viem presne, čo vás zdvíha zo stoličiek.

poraďáčka z Bravy, môžete si nacvičiť aj výslovnosť
https://translate.google.sk/#it/sk/bravo%0Abrava
misoft
01.07.14,20:54
Porada sa meni na virtualneho osobneho vyhladavaca informacii ... http://www.porada.sk/t246617-pozna-niekto-na-slovensku-firmu-ktora-ponuka-mobil-v-hodinkach-s-internetom.html

Richard, toto je tvoj ciel?
Tak s týmto vyjadrením musím súhlasiť - z Porady sa stal vyhľadávač pre lenivcov.
Veď ako možno považovať túto tému? http://www.porada.sk/t246304-dobry-den-mate-nejake-kontakty-na-zahranicnych-vyrobcov-oblecenia-cina-turecko-atd-a-keby-vedeli-aj-po-slovensky-to-by-bolo-super-d.html#post2568974 - nič iné, len aby sme MY niekomu niečo vyhľadali!
Takže - niektorí - nečudujte sa, že niekto reaguje ironicky, posmešne (ba i na hrane.....) - pretože na takéto primitívne otázky fakt existuje len takáto reakcia.

Pôvodná Porada bola od slova RADIŤ, PORADIŤ - dnes je to HĽADAŤ, VYHĽADAŤ.
Ak je relevantná otázka, ku ktorej je aj odpoveď, tak niekdy stačí len jediná reakcia a je to vybavené.
Ale na vyššie uvedené - tak jedine výsmech, posmech - pretože je k tomu dôvod - neschopnosť niečo nájsť, lenivosť niečo nájsť - "dajte mi to na striebornom podnose a ihneď, najlepšie už včera....."
kukučka
01.07.14,21:23
Nesúhlasím.
NIKTO vás nenúti na takéto otázky odpovedať, či áno?
misoft
01.07.14,21:28
Jááááj - holka zlatá - na koľko ja nereagujem....... ale niekedy tá naivita, prípadne arogancia núti, aby ich niekto "usmernil" - lebo potom táto Porada upadne a zvrtne sa na Ja CHCEM - ty DAJ! A keď nikto NEDÁ (nemýliť si to s......... :D) - tak potom z toho CHCEM sa stane VY ********* (domysli si to).
Okrem toho - musia tu byť aj nejaké strážne psy.........
kukučka
01.07.14,21:35
Aj odmietnúť či poučiť sa dá slušne. Strážni psi sú moderátori.
A znovu opakujem, je to Richardova stránka.
misoft
01.07.14,21:39
No to je - ale hlavný strážca spí :D........
Inak - ja spočiatku poučím slušne - s odkazom na Etiketu a Návod. Ak sa nepoučí - nastupuje druhý chod. Ale tí, ktorí fakt len "zakopnú" - tak tí prvý chod ihneď pochopia....
sito
01.07.14,22:20
Spomínam si ešte zo ZDŠ. aristo a tasilo sa zhovárajú, aristo, "takto to ďalej nejde, máme tu bordel, neporiadok a stále len neslušné slová používame." tasilo, "pravda. Všetko svinstvo, špinu vynosíme von a ak máme vysloviť škaredé, neslušné slovo, nepovieme ho. Miesto neho povieme tehla." aristo, "platí to!"

Aristo nesie posledný kýbeľ špiny von a na prahu dverí sa potkne. Už, už chcel povedať ?úrva, ale spomenul si na svoj sľub tasilovi a hromovým hlasom zakričal " TEHLA". Tasilo videl ako aristo padá a zhúkol, "kúrva? Kto ju tam dal?" :);)
alaya1
02.07.14,05:59
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
Ja si osobne myslim, ze dobry vysmech (podotykam v medziach slusnosti) je niekedy omnoho uzitocnejsi a vychovnejsi ako akakolvek dobre mienena rada. Totizto dotycneho pytaca upozorni, aby sa pred buducou otazkou zamyslel a porozmyslal, precoze ho minule vysmiali, ked sa pytal. (napr na v cerstvej pamati majucich "Po slovensky hovoriacich Cinanov a Turkov").
Dobre mienena rada nespravne prezentovana totiz pytajuceho sa utvrdi, ze sa pyta na spravnom mieste a spravnym sposobom.



S oznacenym nemozem ani z profesionalneho hladiska suhlasit. Porovnam.

1.novy uzivatel- nepozna pomery, sposob zadania otazky, napr. aj nizsia intelektualna, tym padom aj vyjadrovacia uroven.
2. ziak 1.rocnika ZS- nepozna pomery v skole, nepozna pismena a cislice.
Myslis, ze obidvom skupinam, ak ich porovnas, prospeje vysmech, ci ponizenie, alebo im pomoze rada a pomoc?
Ake nasledky bude mat ten ziak, ak sa mu dostane miesto rady a vysvetlenia vysmechu.
Scasti by som aj suhlasil, ak by sme boli v skole v prvom rocniku, ale :
1. Ja osobne vidim obrovsky rozdiel medzi vysmechom a ponizovanim.
2. Nie sme v skole a toboz nie v prvom rocniku
3. Nie kazde forum je pre kazdeho a dufam, ze sa zhodneme, ze otazky typu "Mam dat pusu na prvom rande?" nie su pre poradu vhodne.

Taiko- teda absolutne si nepochopil vyznam a sposob abstraktneho prikladu, ktory som tu uviedla. Nevadi.

Ty nemusis byt prvakom na Porade, ved ani nie si a to vsak neznamena, ze tym prvakom nemoze byt niekto iny.

Mnohi clenovia Porady, neviem, ci na dochodku, ci len z nudy, doslovne vyhladavaju sposob, ako sa tu realizovat na tych intelektualne nizsich zadaniach otazok, ale aj prispevkoch.

Keby si taketo prispevky nevsimali, otazky a prispevku upadnu do zabudnutia. Nie. hodia sa tam nejake trefne odpovede a otazka - prispevok bude v kurze.

To iste plati, ak takyto Poradak natrafi na nejaku vymenu nazorov, aj ked protichodnych nazorov, ale prezentovanych slusne a kultivovane. Nezostane v uzadi, ale hodi tam trefnu poznamku, napr. o stekani po sebe, alebo ine trefne poznamky. Ludia zabudaju aj na to, ze vymena protichodnych nazorov nemusi byt vzdy len hadka. nazory sa daju vydiskutovat aj slusne, bez urazok a vysmechu.
Nemyslim to na nikoho konkretne, ten spominany priklad sa stal napr. mne.

Ja doporucujem a praktizujem, nevhodne otazky, ci prispevky ignorovat, je to tazke, ale da sa to naucit, Len neviem, ci je to cielom tejkto stranky. lebo by tu inak nemohli urciti ludia na plne hrdlo vypisovat vulgarizmy, nadavat a urazat ludi, nemohol by tu jeden clen pod x nickmi bodovat, ako sa mu paci a neverim tomu, ze to "vedenie" stranky nevie. Marketing je asi jasny.
taiko
02.07.14,06:36
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
Ja si osobne myslim, ze dobry vysmech (podotykam v medziach slusnosti) je niekedy omnoho uzitocnejsi a vychovnejsi ako akakolvek dobre mienena rada. Totizto dotycneho pytaca upozorni, aby sa pred buducou otazkou zamyslel a porozmyslal, precoze ho minule vysmiali, ked sa pytal. (napr na v cerstvej pamati majucich "Po slovensky hovoriacich Cinanov a Turkov").
Dobre mienena rada nespravne prezentovana totiz pytajuceho sa utvrdi, ze sa pyta na spravnom mieste a spravnym sposobom.



S oznacenym nemozem ani z profesionalneho hladiska suhlasit. Porovnam.

1.novy uzivatel- nepozna pomery, sposob zadania otazky, napr. aj nizsia intelektualna, tym padom aj vyjadrovacia uroven.
2. ziak 1.rocnika ZS- nepozna pomery v skole, nepozna pismena a cislice.
Myslis, ze obidvom skupinam, ak ich porovnas, prospeje vysmech, ci ponizenie, alebo im pomoze rada a pomoc?
Ake nasledky bude mat ten ziak, ak sa mu dostane miesto rady a vysvetlenia vysmechu.
Scasti by som aj suhlasil, ak by sme boli v skole v prvom rocniku, ale :
1. Ja osobne vidim obrovsky rozdiel medzi vysmechom a ponizovanim.
2. Nie sme v skole a toboz nie v prvom rocniku
3. Nie kazde forum je pre kazdeho a dufam, ze sa zhodneme, ze otazky typu "Mam dat pusu na prvom rande?" nie su pre poradu vhodne.

Taiko- teda absolutne si nepochopil vyznam a sposob abstraktneho prikladu, ktory som tu uviedla. Nevadi.

Ty nemusis byt prvakom na Porade, ved ani nie si a to vsak neznamena, ze tym prvakom nemoze byt niekto iny.

Mnohi clenovia Porady, neviem, ci na dochodku, ci len z nudy, doslovne vyhladavaju sposob, ako sa tu realizovat na tych intelektualne nizsich zadaniach otazok, ale aj prispevkoch.

Keby si taketo prispevky nevsimali, otazky a prispevku upadnu do zabudnutia. Nie. hodia sa tam nejake trefne odpovede a otazka - prispevok bude v kurze.

To iste plati, ak takyto Poradak natrafi na nejaku vymenu nazorov, aj ked protichodnych nazorov, ale prezentovanych slusne a kultivovane. Nezostane v uzadi, ale hodi tam trefnu poznamku, napr. o stekani po sebe, alebo ine trefne poznamky. Ludia zabudaju aj na to, ze vymena protichodnych nazorov nemusi byt vzdy len hadka. nazory sa daju vydiskutovat aj slusne, bez urazok a vysmechu.
Nemyslim to na nikoho konkretne, ten spominany priklad sa stal napr. mne.

Ja doporucujem a praktizujem, nevhodne otazky, ci prispevky ignorovat, je to tazke, ale da sa to naucit, Len neviem, ci je to cielom tejkto stranky. lebo by tu inak nemohli urciti ludia na plne hrdlo vypisovat vulgarizmy, nadavat a urazat ludi, nemohol by tu jeden clen pod x nickmi bodovat, ako sa mu paci a neverim tomu, ze to "vedenie" stranky nevie. Marketing je asi jasny.
Nuz veru je pravda, ze mam problem s chapanim "vyznamov a sposobov abstraktnych prikladov", lebo som technik :) ("0" a "1", "-" a "+", "veta" a "dokaz"). Ale to nevadi, v zasade s tebou suhlasim, ze sa mame spravat slusne a nenadavat si. Trocha srandy, ci nadhladu vsak podla mna nemoze nikdy uskodit. A ako Werich raz povedal: "V boji s lidskou hloupostí nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat." ergo. so vsetkou pokorou a skromnostou si dovolim tvrdit, ze nemali by sme klesat na nizsiu uroven, ale menej stastnych snazit sa pozdvihnut vyssie. A ak tym prostriedkom moze byt humor, nadsazka, ci nebodaj vysmech bez ponizovania, tak nech sa tak stane.
Žabinka
02.07.14,06:50
bola som rozhodnutá do tejto témy viac neprispievať, keďže sa ma netýka.. myslím, že som doteraz nepísala vulgárne, ani som nikoho neponižovala, dokonca som sa menej inteligentne nadaným jedincom snažila dotazujúcu sa problematiku objasniť (napr. v téme o prechode)-ale častokrát bez zjavného úspešného výsledku, nevadí, a ani neprispievam do tém o ktorých nemám ani páru, na rozdiel od mnohých tu prítomných.. ALE.. napr. dnešná stupídna téma http://www.porada.sk/t246631-moze-byt-tzp-syn-vycleneny-z-rodiny.html hovorí o všetkom.. to čo je prosím vás?? úroveň hodná porady.. a takýchto otázok je tu za posledné obdobie viac ako tých "normálnych".. ide to dole kopcom s poradou, tam kráča.. ale nie pre spôsob vyjadrovania, ale kvôli úrovni otázok..
Petra Nová
02.07.14,07:29
Korela, máš moje sympatie, že si nabrala odvahu a vytiahla na svetlo tému o vulgárnosti príspevkov, ktoré ako huby po daždi prerastajú Poradu. Súhlasím so záverom z jedného z tvojich príspevkov, citujem:
"Len neviem, prečo by sa malo zlo šíriť rýchlejšie ako dobro", koniec citátu.
Odpoveď na otázku "prečo" je jednoduchá a historicky overená. Šírenie zla je vždy v predstihu pred šírením dobra pre našu zbabelosť, pohodlnosť, pre našu malosť a neschopnosť postaviť sa hrubej sile. Ale aj pre lokajstvo a servilnosť voči "mocným". Nebudem to ďalej rozvádzať, pretože ty vieš, ja viem a vedia aj ďalší o čo ide.

Zaujímavé, ale nie prekvapujúce, je vyjadrenie majiteľa webu. Porozumela som mu takto: Ak vám hrubosť prekáža, poraďte si s tým sami, vytvoril som vám k tomu technický predpoklad, mínuskujte a mňa s tým neotravujte! Vyjadrenie majiteľa je také a nikto z nás ho zrejme nezmení. Ale aspoň na Porade nemáme zakázané o slušnosti rozprávať. Chcela by som však pripomenúť jeden článok zo SME z konca minulého roka, ktorý predznamenáva, že pštrosej politike majiteľov webov pomaly zvoní umieráčik. Má názov "Kedy zrušia všetky internetové diskusie?" Hlavný lajtmotív z neho uvediem.

"Prevádzkovatelia webov na Slovensku verejne neustále upozorňujú, že za príspevky čitateľov nenesú zodpovednosť, ale zároveň už roky tušia, že skôr či neskôr príde prvé rozhodnutie súdu, ktoré potvrdí opak. A stále viac z nich je zmierených s tým, že možností diskutovať bude skôr ubúdať ako pribúdať."

Viac na : http://komentare.sme.sk/c/6971304/kedy-zrusia-vsetky-internetove-diskusie.html#ixzz36FQW8u8V

Uvedomujem si, že to zrušenie diskusií je mierené predovšetkým na spravodajské weby, ale koľko urážok na adresu konkrétnych subjektov je chrlených v debatách na Porade? Prinajmenšom rovnako, ako v diskusiách na spravodajských weboch. Lenže tam sa už zobudili a robia poriadky. Niet pochýb o tom, že Porada sa zmenám tiež nevyhne. A dovtedy si tu môžme občas porozprávať o tom, ako si tu kde kto zakladá na imidži vulgárnosti a nadradenosti, s obhajobou sprostoty do poslednej kvapky krvi. Kým príde ten čas...! A že sa to tu bude ďalej hemžiť urážkami a znevažovaním od tých, čo sa cítia vyvolení a povolaní? Možno aj mínuskovaním? Taká je realita dnešnej Porady a záujemcovia by mali na ňu vstupovať len na vlastné nebezpečenstvo.

P.S. A ešte jedno smutno-smiešne konštatovanie. Je smrteľným hriechom pýtať sa na Porade "hlúpo, naivne", ale nadávky, urážky a znevažovanie sme schopní aj obhajovať.:eek:
taiko
02.07.14,10:07
bola som rozhodnutá do tejto témy viac neprispievať, keďže sa ma netýka.. myslím, že som doteraz nepísala vulgárne, ani som nikoho neponižovala, dokonca som sa menej inteligentne nadaným jedincom snažila dotazujúcu sa problematiku objasniť (napr. v téme o prechode)-ale častokrát bez zjavného úspešného výsledku, nevadí, a ani neprispievam do tém o ktorých nemám ani páru, na rozdiel od mnohých tu prítomných.. ALE.. napr. dnešná stupídna téma http://www.porada.sk/t246631-moze-byt-tzp-syn-vycleneny-z-rodiny.html hovorí o všetkom.. to čo je prosím vás?? úroveň hodná porady.. a takýchto otázok je tu za posledné obdobie viac ako tých "normálnych".. ide to dole kopcom s poradou, tam kráča.. ale nie pre spôsob vyjadrovania, ale kvôli úrovni otázok..
nuz a tu su presne pripady, o ktorych som onehdaj pisal :)
misoft
02.07.14,10:14
.................................................. .....Chcela by som však pripomenúť jeden článok zo SME z konca minulého roka, ktorý predznamenáva, že pštrosej politike majiteľov webov pomaly zvoní umieráčik. Má názov "Kedy zrušia všetky internetové diskusie?" Hlavný lajtmotív z neho uvediem.

"Prevádzkovatelia webov na Slovensku verejne neustále upozorňujú, že za príspevky čitateľov nenesú zodpovednosť, ale zároveň už roky tušia, že skôr či neskôr príde prvé rozhodnutie súdu, ktoré potvrdí opak. A stále viac z nich je zmierených s tým, že možností diskutovať bude skôr ubúdať ako pribúdať."

Viac na : http://komentare.sme.sk/c/6971304/kedy-zrusia-vsetky-internetove-diskusie.html#ixzz36FQW8u8V

.........................
Trochu na teba zareagujem - už sa vyskytujú (a to aj na Sme - neviem, ako na iných - nechodím tam) tzv. moderované diskusie. T.z. že príspevok sa neobjaví ihneď po odoslaní, ale prejde akousi kvázikontrolou - samocenzúrou - a ak to nevyhovuje tejto forme (podľa zadaných kritérií a kľúčových slov) - tak príspevok sa neobjaví - nikdy.....
buchač
02.07.14,11:47
ŽIADOSŤ pre ....hm , pre koho ???

Nech sa vyjadrí k tomuto :


Injekčné podávanie

Dnes 14:15
Pochváliť maximus2511
dobry den chcel bysom sa spitat ci my bola dobre aplikovana injekcnou strekackou latka lebo sa my na druhy den v meste pichu spravila taka hrcka pod kozou tak sme to skusili do druhe pulky rite a tak tes sami tam urobyla taka tvrda hrcka tak bysom potreboval vedet ci bolo zle pichnute alebo co........ dakujem za odpoved
http://www.porada.sk/t246660-injekcne-podavanie.html

avalik (Dnes 14:20) a lekar co na to? ... alebo si dal pichnut "nejaku" latku na ulici?

maximus2511 (Dnes 14:28) hej dal som si to na ulici rovno do krku nerozumiete ked nemate nato odpoved tak ma nezajmaju vase trapne komentare

Dnes 14:19arizona
to mas jedno, na riti to nie je vidno .-)

maximus2511 (Dnes 14:21) ja sa pitam ci to je nebezpecne ale nie ci to je vidno

Excise Duty (Dnes 14:23) Lenže, podľa jeho jazyka on má asi "ryť".

Dnes 14:26bodliak
Nájdi rozdiel:

"chcel bysom sa spitat ci my bola"
"chcel by som sa spýtať, či mi bola"

maximus2511 (Dnes 14:40) hm aky si chytriii truppkaa
alaya1
02.07.14,11:50
Buchy- no zacali prazdniny, alebo niekto rozsiruje arzenal svojich x nickov. Zasmej sa a neotvaraj to uz :)
buchač
02.07.14,11:57
Buchy- no zacali prazdniny, alebo niekto rozsiruje arzenal svojich x nickov. Zasmej sa a neotvaraj to uz :)

Som len zvedavý na názor , nič iné ... a podľa možností rozpitvaný do detailov ....

Ale šak mňa málokedy humor prechádza .
Ale inak ?
Mám v trubke .
alaya1
02.07.14,12:01
Ja som uvazovala, ze ho "pichal" asi veterinar, lebo aj mojmu psovi ostava po vpichu hrcka. No neprispela som do diskusie, lebo opat by to bol len komentar a nie odpoved :) :)..nie som zvyknuta na zle znamky :)
Terezia13
03.07.14,06:45
Buchy- no zacali prazdniny, alebo niekto rozsiruje arzenal svojich x nickov. Zasmej sa a neotvaraj to uz :)

Som len zvedavý na názor , nič iné ... a podľa možností rozpitvaný do detailov ....

Ale šak mňa málokedy humor prechádza .
Ale inak ?
Mám v trubke .

máš povedať "tehla" nie trubka!!!:D:D:D
kopretinka
03.07.14,06:54
ŽIADOSŤ pre ....hm , pre koho ???

Nech sa vyjadrí k tomuto :


Injekčné podávanie

Dnes 14:15
Pochváliť maximus2511
dobry den chcel bysom sa spitat ci my bola dobre aplikovana injekcnou strekackou latka lebo sa my na druhy den v meste pichu spravila taka hrcka pod kozou tak sme to skusili do druhe pulky rite a tak tes sami tam urobyla taka tvrda hrcka tak bysom potreboval vedet ci bolo zle pichnute alebo co........ dakujem za odpoved
http://www.porada.sk/t246660-injekcne-podavanie.html

avalik (Dnes 14:20) a lekar co na to? ... alebo si dal pichnut "nejaku" latku na ulici?

maximus2511 (Dnes 14:28) hej dal som si to na ulici rovno do krku nerozumiete ked nemate nato odpoved tak ma nezajmaju vase trapne komentare

Dnes 14:19arizona
to mas jedno, na riti to nie je vidno .-)

maximus2511 (Dnes 14:21) ja sa pitam ci to je nebezpecne ale nie ci to je vidno

Excise Duty (Dnes 14:23) Lenže, podľa jeho jazyka on má asi "ryť".

Dnes 14:26bodliak
Nájdi rozdiel:

"chcel bysom sa spitat ci my bola"
"chcel by som sa spýtať, či mi bola"

maximus2511 (Dnes 14:40) hm aky si chytriii truppkaa
mal by si doplniť aj tie vulgarizmy od zadávateľa v komentoch........to už je fakt silná káva.......
kopretinka
03.07.14,07:11
S oznacenym nemozem ani z profesionalneho hladiska suhlasit. Porovnam.

1.novy uzivatel- nepozna pomery, sposob zadania otazky, napr. aj nizsia intelektualna, tym padom aj vyjadrovacia uroven.
2. ziak 1.rocnika ZS- nepozna pomery v skole, nepozna pismena a cislice.
Myslis, ze obidvom skupinam, ak ich porovnas, prospeje vysmech, ci ponizenie, alebo im pomoze rada a pomoc?
Ake nasledky bude mat ten ziak, ak sa mu dostane miesto rady a vysvetlenia vysmechu.
ja osobne si myslím,že žiak prvej triedy,ak nepozná číslice a písmená,sa ťažko zaregistruje na poradu a ťažko tu zadá otázku..........
alaya1
03.07.14,07:21
kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.
taiko
03.07.14,07:30
kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.
aj by som si rypol, ale budem radsej ticho :D
sito
03.07.14,07:32
Buchy- no zacali prazdniny, alebo niekto rozsiruje arzenal svojich x nickov. Zasmej sa a neotvaraj to uz :)

Som len zvedavý na názor , nič iné ... a podľa možností rozpitvaný do detailov ....

Ale šak mňa málokedy humor prechádza .
Ale inak ?
Mám v trubke .

máš povedať "tehla" nie trubka!!!:D:D:D

:D:D:D uňho o trubku, na trubke sa potkla
Terezia13
03.07.14,07:52
Buchy- no zacali prazdniny, alebo niekto rozsiruje arzenal svojich x nickov. Zasmej sa a neotvaraj to uz :)

Som len zvedavý na názor , nič iné ... a podľa možností rozpitvaný do detailov ....

Ale šak mňa málokedy humor prechádza .
Ale inak ?
Mám v trubke .

máš povedať "tehla" nie trubka!!!:D:D:D

:D:D:D uňho o trubku, na trubke sa potkla

tak potom tam majú poriadny neporiadok, keď je tam aj trubka aj tehla:D:D:D
kukučka
03.07.14,13:06
kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.

Súhlasím. Stále to isté dookola, je to Richardova stránka.To čo som ja napísala jednou vetou, rozpísala podrobnejšie Petra Nová.
Ak by sme to vzali do detailov, nemuseli by tu byť žiadne otázky, veď všetko je na webe, či nie?
Je tu aj dosť nezodpovedaných otázok, prečo medzi nich nezaradíte aj tie podľa vás jednoduchšie? Viete si na túto otázku úprimne odpovedať?
Dávali ste tu príklady aj ja dám jeden - zaujímavé, ako rýchlo bola téma zavretá. Predpokladám, že nie kvôli otázke, ale kvôli tomu, ako autor hodnotil "rýchlu rotu".
rozkliknite si komentáre
http://www.porada.sk/t246445-nejaky-radiolog-na-kontrolu-mri.html#
korela
03.07.14,13:46
kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.
aj by som si rypol, ale budem radsej ticho :D
Nebodaj, sa aj ty bojíš známkovania?
Ale môžeš sa pridať k ďalším, čo im nadelila príroda rypáky.
alaya1
03.07.14,13:53
kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.
aj by som si rypol, ale budem radsej ticho :D

Taiko, ryp, kolko sa ti paci, ale ani ty, ani kopretinka ste nepochopili o co v tom prispevku islo. Alebo ste nechceli.
Tak to zmenim - cast o ziakovi,.
Pride zakazmnik do obchodu, kde este nikdy nebol. Nieco hlada, je nemotorny, mozno aj nieco zhodi z regala. Pride k nemu iny kupujuci, ktory tento obchod pozna a miesto toho, aby mu poradil, kde je ta vec, co hlada, ho vysmeje, ci pouraza.

Da sa to aplikovat na rozne situacie. Zial, kto nechce nepochopi. Aj ja by som si rypla, ale nebudem. :)
korela
03.07.14,14:01
Buchy- no zacali prazdniny, alebo niekto rozsiruje arzenal svojich x nickov. Zasmej sa a neotvaraj to uz :)

Som len zvedavý na názor , nič iné ... a podľa možností rozpitvaný do detailov ....

Ale šak mňa málokedy humor prechádza .
Ale inak ?
Mám v trubke .

máš povedať "tehla" nie trubka!!!:D:D:D

:D:D:D uňho o trubku, na trubke sa potkla
Ja by sa aj pokúsila o odpoveď, ale neviem, čo je trubka.
buchač
03.07.14,15:22
Ja by sa aj pokúsila o odpoveď, ale neviem, čo je trubka.

Synonymá slova v slovenskom synonymickom slovníku

Trúbka - jednoduchý plechový nástroj používaný najmä na signalizáciu: poľná, hasičská trúbka • poľnica (v minulosti vojenská signálna trúbka): poľnice zatrúbili do útoku • surma • surmita (starý hudobný dychový nástroj)

Trúba - 1. p.rúra2. p.hlupák3. p.húkačka
hlupák hlúpy al. nerozvážny človek (používa sa často v nadávkach) • sprosták: to môže urobiť len hlupák; ten chlap je veľký sprosták • expr.: chumaj • chmuľo • chruňo • trpák • truľo • trkvas • tupec • tupák • tupáň • kubo • trúba • pejor. krpčiar (človek bez rozhľadu) • expr. zried. tupohlavec • expr.: ďuro • ľoľo • zadebnenec • zadubenec • tĺk • mumko • mumo • mumaj • mumák • hlúb (Rázusová-Martáková) • hovor. expr. blázon • expr. dilino • hovor. expr. šibnutý • expr.: dubová hlava • zadebnená hlava • prázdna makovica • expr. zried. trúd (Zguriška) • expr.: debil • idiot • kretén • imbecil • pejor. somár: Nebuď somár! • pejor.: osol • bumbaj • trubiroh • bambuch • trúp • ľaľo • primitív • obmedzenec • ignorant • mamľas • chren • ozembuch • mameluk • hovor. pejor. : trdlo • trlo • ťulpas • bibas • hotentot • šiši • hrub.: hovädo • kôň • vôl • baran • subšt.: blbec • blb • blbáň • chňup • magor • cvok • mešuge • mišuge • debo • expr.: teľpis (Jesenská) • šaluga (Jesenská)

Slang :

Trubka - niekto , kto nechápe a má dlhé vedenie . Alebo niekto kto sa nechá oklamať , proste nešikovný človek , od veci človek ...

Mám v trubke - mám na háku , v paži , v tých otvoroch , neriešim , nechávam tak ..
Indeed
03.07.14,15:55
U mna je "trubka" toto : \¤/
korela
03.07.14,16:07
Ja by sa aj pokúsila o odpoveď, ale neviem, čo je trubka.

Synonymá slova v slovenskom synonymickom slovníku

Trúbka - jednoduchý plechový nástroj používaný najmä na signalizáciu: poľná, hasičská trúbka • poľnica (v minulosti vojenská signálna trúbka): poľnice zatrúbili do útoku • surma • surmita (starý hudobný dychový nástroj)

Trúba - 1. p.rúra2. p.hlupák3. p.húkačka
hlupák hlúpy al. nerozvážny človek (používa sa často v nadávkach) • sprosták: to môže urobiť len hlupák; ten chlap je veľký sprosták • expr.: chumaj • chmuľo • chruňo • trpák • truľo • trkvas • tupec • tupák • tupáň • kubo • trúba • pejor. krpčiar (človek bez rozhľadu) • expr. zried. tupohlavec • expr.: ďuro • ľoľo • zadebnenec • zadubenec • tĺk • mumko • mumo • mumaj • mumák • hlúb (Rázusová-Martáková) • hovor. expr. blázon • expr. dilino • hovor. expr. šibnutý • expr.: dubová hlava • zadebnená hlava • prázdna makovica • expr. zried. trúd (Zguriška) • expr.: debil • idiot • kretén • imbecil • pejor. somár: Nebuď somár! • pejor.: osol • bumbaj • trubiroh • bambuch • trúp • ľaľo • primitív • obmedzenec • ignorant • mamľas • chren • ozembuch • mameluk • hovor. pejor. : trdlo • trlo • ťulpas • bibas • hotentot • šiši • hrub.: hovädo • kôň • vôl • baran • subšt.: blbec • blb • blbáň • chňup • magor • cvok • mešuge • mišuge • debo • expr.: teľpis (Jesenská) • šaluga (Jesenská)

Slang :

Trubka - niekto , kto nechápe a má dlhé vedenie . Alebo niekto kto sa nechá oklamať , proste nešikovný človek , od veci človek ...

Mám v trubke - mám na háku , v paži , v tých otvoroch , neriešim , nechávam tak ..
Vieš, mne išlo v podstate iba o dve veci v mojom príspevku. Zopakovať si jazykové okienko a zároveň zistiť, ktorá trúba sa prvá ohlási.

K samotnému okienku už iba toľko, že na Slovensku ešte stále skoro všetci pečú v trúbe, namiesto v rúre. Dokonca aj v médiách a najhorší vplyv mala na ľudí dlho Magálová vo svojej kychyni. Roky. Už dotrúbila. Už pečie iba v rúre. Na rozdiel od slangu sú oni za to platení.
Potrubia na Slovensku sú pozvárané z rúr, nie z trúb. Trouby sú technickým názvom pre rúry v Čechách.
Odtrúbené? Aspoň si pripomenul, že existujú aj ekvivalenty pre tvoje výplody. Ty naše zrnko múdrosti.
Terezia13
03.07.14,18:40
búchadielko, ešte jeden popis trubky si nedal
vystihol ho jeden žiačik presným technickým popisom, aký vie dať len dieťa:
trubka je obalené nič
;) :D
buchač
03.07.14,18:52
Ty naše zrnko múdrosti.

búchadielko, ešte jeden popis trubky si nedal
vystihol ho jeden žiačik presným technickým popisom, aký vie dať len dieťa:
trubka je obalené nič ;) :D

Hehehe...že búchadielko .:---
Páči sa mi to ale . :)
Páči sa mi aj ten žiačikovský popis .
Lenže teraz som na pochybách ... a to viacerých .
Či sa mi páči viac to búchadielko a či to zrnko .:rolleyes:
Či mám dať aj iný popis a či nie .
dariusko
04.07.14,17:26
..................................................
Dal som info, že bol furťák = vojak z povaľovania (povolania) - - preto má taký dochodok, že radšej ani nenapíše koľko (lebo by stádo bolo pobúrené, koľko sa vypláca za "zapredanie duše" :D )
Vieš - stále si myslíš, aké dôchodky sú. Aby si vedel (mnohí to vedia) - i ja som "vyslúžilec" (nech sa páčí - do toho!).
Mnohí "vyslúžilci" majú dôchodky často na úrovni dôchodcov bežných - to len "veliteľstvo" sa hore vyšplhalo....
Ale keď si písal o dôchodkoch - prečo si už nepísal, v akých pracovných podmienkach "vyslúžilci" predtým pracovali? To by si inak písal.
Pracovná doba často od nevídím do nevidím, sobota, nedeľa = ako normál deň, pracovný čas = neurčený (ak to vyšlo - tak 8,5 hod., ak nie - tak 24-36-72 hod.). Neplatil zákonník práce! Neplatilo slobodné podnikanie! Neplatilo vlastnenie súkromnej firmy! Neplatilo zlučovanie sa v odboroch! Platilo sa plnou sumou i za starý a poškodený materiál - ako keby nový bol (i keď sa používal 5-10-50 rokov!) - žiadna amortizácia! Zodpovednosť za podriadených (ale nie taká, že odišiel mimo, už sa ťa to netýkalo) - stále! Zodpovednosť za pridelený materiál - a neboli to sumičky 100 korún - to boli MILIÓNY! A muselo všetko sedieť! Ak nie - platil si!

Takže asi preto mnohí nechceli o tom počuť, ale keď počuli o výsluhových dôchodkoch - hneď bol oheň na streche. Videli A, no nevideli B!
A to bola chyba (ako i u teba - videl si A, nevidel B).

Buchy nemá na úrovni bežných

Sám to písal :D

PS1

"" pracovný čas = neurčený (ak to vyšlo - tak 8,5 hod., ak nie - tak 24-36-72 hod. ""

kua a ako si stihol za 24 hodín tých 36 ???????????? = vojenská logika

PS2
No ak nás chránila armáda , kde velici dostojník nespal 72 hodín :D, tak boch hráň a zavaruj pred jeho rozhodnutiami !!
dariusko
04.07.14,17:30
Nechapem. Fakt kukucka, co toto malo znamenat. Jej prispevok, kde ma pouirazala si preco nekopirovala? Ze kamoska? :). Ved som odpoveda, kyvla rukou a neriesila. Ani som nenadavala, ani neurazala. Ze mas potrebu v nedelu hrabat sa v prispevkoch a nie svojich :) :)

Ty ket kývneš rukou = hotová víchrica :D
dariusko
04.07.14,17:31
alaya a takto je to s tebou dosť často, keď ti človek niečo dokáže, tak prekrúcaš, prskáš, meníš tému, dokonca sa snažíš uraziť, atď. Ty si vulgárne písala korele a jej odpoveď "o klietke" o ktorej tu 2x píšeš - tú som odcitovala. Ešte niečo logické k veci?

A Alaja nie je sama, čo takto reaguje =

absencia SEBAREFLEXIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dariusko
04.07.14,17:37
1. Korela má s touto témou pravdu, urobila len jednu chybu, nemala v jej zadaní citovať konkrétny buchačov príspevok.
Ten síce svoj postoj vysvetlil, ale to vysvetlenie je zrozumiteľné a platí pre nás starých poraďákov. Ja sa s takým postojom nestotožňujem a pre nováčika je to smrtonosná pasca.
2. Môj názor je ten, že je to Richardova stránka a je na ňom, čo tu komu dovolí. Uvedomila som si, že tí, ktorí svojimi radami pomohli vybudovať skvelú Poradu tu už dlho neprispievajú, česť zopár výnimkám. Napriek klesajúcej úrovni tu zo zvyku chodím.
PS.
Nedala som žiadny mínusový bod, vy sa kľudne realizujte. ;) :D

Kukulka.

Nemáš pravdu.

Nie je to iba Riškova stránka
je verejná

ak by bola iba Riškova, bol by na nej sám

ale on nechce byť sám
on chce aby mu klikali

čo klik , to centík :D :D

A o tom to je
dariusko
04.07.14,17:38
Žeby? :D Musím sa pozrieť, ako sa obúvam........

Raččej pozri, či pri čúraní nedvíhaš nohu :D
dariusko
04.07.14,17:46
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
Ja si osobne myslim, ze dobry vysmech (podotykam v medziach slusnosti) je niekedy omnoho uzitocnejsi a vychovnejsi ako akakolvek dobre mienena rada. Totizto dotycneho pytaca upozorni, aby sa pred buducou otazkou zamyslel a porozmyslal, precoze ho minule vysmiali, ked sa pytal. (napr na v cerstvej pamati majucich "Po slovensky hovoriacich Cinanov a Turkov").
Dobre mienena rada nespravne prezentovana totiz pytajuceho sa utvrdi, ze sa pyta na spravnom mieste a spravnym sposobom.



S oznacenym nemozem ani z profesionalneho hladiska suhlasit. Porovnam.

1.novy uzivatel- nepozna pomery, sposob zadania otazky, napr. aj nizsia intelektualna, tym padom aj vyjadrovacia uroven.
2. ziak 1.rocnika ZS- nepozna pomery v skole, nepozna pismena a cislice.
Myslis, ze obidvom skupinam, ak ich porovnas, prospeje vysmech, ci ponizenie, alebo im pomoze rada a pomoc?
Ake nasledky bude mat ten ziak, ak sa mu dostane miesto rady a vysvetlenia vysmechu.

Očuj Alaja.
- ak má občaňák
- ak má volebné právo
- ak dokonca chodí voliť

A pýta sa sprostosti !

Prečo by s ním mal niekto (napríklad ja ) jednať v rukavičkách ?????????????????
dariusko
04.07.14,17:53
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
Ja si osobne myslim, ze dobry vysmech (podotykam v medziach slusnosti) je niekedy omnoho uzitocnejsi a vychovnejsi ako akakolvek dobre mienena rada. Totizto dotycneho pytaca upozorni, aby sa pred buducou otazkou zamyslel a porozmyslal, precoze ho minule vysmiali, ked sa pytal. (napr na v cerstvej pamati majucich "Po slovensky hovoriacich Cinanov a Turkov").
Dobre mienena rada nespravne prezentovana totiz pytajuceho sa utvrdi, ze sa pyta na spravnom mieste a spravnym sposobom.



S oznacenym nemozem ani z profesionalneho hladiska suhlasit. Porovnam.

1.novy uzivatel- nepozna pomery, sposob zadania otazky, napr. aj nizsia intelektualna, tym padom aj vyjadrovacia uroven.
2. ziak 1.rocnika ZS- nepozna pomery v skole, nepozna pismena a cislice.
Myslis, ze obidvom skupinam, ak ich porovnas, prospeje vysmech, ci ponizenie, alebo im pomoze rada a pomoc?
Ake nasledky bude mat ten ziak, ak sa mu dostane miesto rady a vysvetlenia vysmechu.
Scasti by som aj suhlasil, ak by sme boli v skole v prvom rocniku, ale :
1. Ja osobne vidim obrovsky rozdiel medzi vysmechom a ponizovanim.
2. Nie sme v skole a toboz nie v prvom rocniku
3. Nie kazde forum je pre kazdeho a dufam, ze sa zhodneme, ze otazky typu "Mam dat pusu na prvom rande?" nie su pre poradu vhodne.

Taiko- teda absolutne si nepochopil vyznam a sposob abstraktneho prikladu, ktory som tu uviedla. Nevadi.

Ty nemusis byt prvakom na Porade, ved ani nie si a to vsak neznamena, ze tym prvakom nemoze byt niekto iny.

Mnohi clenovia Porady, neviem, ci na dochodku, ci len z nudy, doslovne vyhladavaju sposob, ako sa tu realizovat na tych intelektualne nizsich zadaniach otazok, ale aj prispevkoch.

Keby si taketo prispevky nevsimali, otazky a prispevku upadnu do zabudnutia. Nie. hodia sa tam nejake trefne odpovede a otazka - prispevok bude v kurze.

To iste plati, ak takyto Poradak natrafi na nejaku vymenu nazorov, aj ked protichodnych nazorov, ale prezentovanych slusne a kultivovane. Nezostane v uzadi, ale hodi tam trefnu poznamku, napr. o stekani po sebe, alebo ine trefne poznamky. Ludia zabudaju aj na to, ze vymena protichodnych nazorov nemusi byt vzdy len hadka. nazory sa daju vydiskutovat aj slusne, bez urazok a vysmechu.
Nemyslim to na nikoho konkretne, ten spominany priklad sa stal napr. mne.

Ja doporucujem a praktizujem, nevhodne otazky, ci prispevky ignorovat, je to tazke, ale da sa to naucit, Len neviem, ci je to cielom tejkto stranky. lebo by tu inak nemohli urciti ludia na plne hrdlo vypisovat vulgarizmy, nadavat a urazat ludi, nemohol by tu jeden clen pod x nickmi bodovat, ako sa mu paci a neverim tomu, ze to "vedenie" stranky nevie. Marketing je asi jasny.


"" Ja doporucujem a praktizujem, nevhodne otazky, ci prispevky ignorovat, je to tazke, ale da sa to naucit ""

Nejako ti to nejde =

stále cítiš potrebu (aju v tejto téme) ešte kúsoček DOPOVWDAŤ :D

a potom detto aj druhá strana
dariusko
04.07.14,17:54
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
Ja si osobne myslim, ze dobry vysmech (podotykam v medziach slusnosti) je niekedy omnoho uzitocnejsi a vychovnejsi ako akakolvek dobre mienena rada. Totizto dotycneho pytaca upozorni, aby sa pred buducou otazkou zamyslel a porozmyslal, precoze ho minule vysmiali, ked sa pytal. (napr na v cerstvej pamati majucich "Po slovensky hovoriacich Cinanov a Turkov").
Dobre mienena rada nespravne prezentovana totiz pytajuceho sa utvrdi, ze sa pyta na spravnom mieste a spravnym sposobom.



S oznacenym nemozem ani z profesionalneho hladiska suhlasit. Porovnam.

1.novy uzivatel- nepozna pomery, sposob zadania otazky, napr. aj nizsia intelektualna, tym padom aj vyjadrovacia uroven.
2. ziak 1.rocnika ZS- nepozna pomery v skole, nepozna pismena a cislice.
Myslis, ze obidvom skupinam, ak ich porovnas, prospeje vysmech, ci ponizenie, alebo im pomoze rada a pomoc?
Ake nasledky bude mat ten ziak, ak sa mu dostane miesto rady a vysvetlenia vysmechu.
Scasti by som aj suhlasil, ak by sme boli v skole v prvom rocniku, ale :
1. Ja osobne vidim obrovsky rozdiel medzi vysmechom a ponizovanim.
2. Nie sme v skole a toboz nie v prvom rocniku
3. Nie kazde forum je pre kazdeho a dufam, ze sa zhodneme, ze otazky typu "Mam dat pusu na prvom rande?" nie su pre poradu vhodne.

Taiko- teda absolutne si nepochopil vyznam a sposob abstraktneho prikladu, ktory som tu uviedla. Nevadi.

Ty nemusis byt prvakom na Porade, ved ani nie si a to vsak neznamena, ze tym prvakom nemoze byt niekto iny.

Mnohi clenovia Porady, neviem, ci na dochodku, ci len z nudy, doslovne vyhladavaju sposob, ako sa tu realizovat na tych intelektualne nizsich zadaniach otazok, ale aj prispevkoch.

Keby si taketo prispevky nevsimali, otazky a prispevku upadnu do zabudnutia. Nie. hodia sa tam nejake trefne odpovede a otazka - prispevok bude v kurze.

To iste plati, ak takyto Poradak natrafi na nejaku vymenu nazorov, aj ked protichodnych nazorov, ale prezentovanych slusne a kultivovane. Nezostane v uzadi, ale hodi tam trefnu poznamku, napr. o stekani po sebe, alebo ine trefne poznamky. Ludia zabudaju aj na to, ze vymena protichodnych nazorov nemusi byt vzdy len hadka. nazory sa daju vydiskutovat aj slusne, bez urazok a vysmechu.
Nemyslim to na nikoho konkretne, ten spominany priklad sa stal napr. mne.

Ja doporucujem a praktizujem, nevhodne otazky, ci prispevky ignorovat, je to tazke, ale da sa to naucit, Len neviem, ci je to cielom tejkto stranky. lebo by tu inak nemohli urciti ludia na plne hrdlo vypisovat vulgarizmy, nadavat a urazat ludi, nemohol by tu jeden clen pod x nickmi bodovat, ako sa mu paci a neverim tomu, ze to "vedenie" stranky nevie. Marketing je asi jasny.

Slépka zavydý :D
dariusko
04.07.14,18:02
.................................................. .....Chcela by som však pripomenúť jeden článok zo SME z konca minulého roka, ktorý predznamenáva, že pštrosej politike majiteľov webov pomaly zvoní umieráčik. Má názov "Kedy zrušia všetky internetové diskusie?" Hlavný lajtmotív z neho uvediem.

"Prevádzkovatelia webov na Slovensku verejne neustále upozorňujú, že za príspevky čitateľov nenesú zodpovednosť, ale zároveň už roky tušia, že skôr či neskôr príde prvé rozhodnutie súdu, ktoré potvrdí opak. A stále viac z nich je zmierených s tým, že možností diskutovať bude skôr ubúdať ako pribúdať."

Viac na : http://komentare.sme.sk/c/6971304/kedy-zrusia-vsetky-internetove-diskusie.html#ixzz36FQW8u8V

.........................
Trochu na teba zareagujem - už sa vyskytujú (a to aj na Sme - neviem, ako na iných - nechodím tam) tzv. moderované diskusie. T.z. že príspevok sa neobjaví ihneď po odoslaní, ale prejde akousi kvázikontrolou - samocenzúrou - a ak to nevyhovuje tejto forme (podľa zadaných kritérií a kľúčových slov) - tak príspevok sa neobjaví - nikdy.....

To by som z takej stránky odišiel

Ja viem, kedy viem
ja to viem aj povedať
a viem to povedať tak, aby druhá strana aj porozumela
a nepotrebujem nikoho, aby ma "reguloval"

Softík.

A somocenzúru (cenzurujem sám seba , nie iného) ja na Porase uplatňujem už roky :

pred odoslaním si prečítam

aj som slušný = NEMAŽEM
dariusko
04.07.14,18:03
Korela, máš moje sympatie, že si nabrala odvahu a vytiahla na svetlo tému o vulgárnosti príspevkov, ktoré ako huby po daždi prerastajú Poradu. Súhlasím so záverom z jedného z tvojich príspevkov, citujem:
"Len neviem, prečo by sa malo zlo šíriť rýchlejšie ako dobro", koniec citátu.
Odpoveď na otázku "prečo" je jednoduchá a historicky overená. Šírenie zla je vždy v predstihu pred šírením dobra pre našu zbabelosť, pohodlnosť, pre našu malosť a neschopnosť postaviť sa hrubej sile. Ale aj pre lokajstvo a servilnosť voči "mocným". Nebudem to ďalej rozvádzať, pretože ty vieš, ja viem a vedia aj ďalší o čo ide.

Zaujímavé, ale nie prekvapujúce, je vyjadrenie majiteľa webu. Porozumela som mu takto: Ak vám hrubosť prekáža, poraďte si s tým sami, vytvoril som vám k tomu technický predpoklad, mínuskujte a mňa s tým neotravujte! Vyjadrenie majiteľa je také a nikto z nás ho zrejme nezmení. Ale aspoň na Porade nemáme zakázané o slušnosti rozprávať. Chcela by som však pripomenúť jeden článok zo SME z konca minulého roka, ktorý predznamenáva, že pštrosej politike majiteľov webov pomaly zvoní umieráčik. Má názov "Kedy zrušia všetky internetové diskusie?" Hlavný lajtmotív z neho uvediem.

"Prevádzkovatelia webov na Slovensku verejne neustále upozorňujú, že za príspevky čitateľov nenesú zodpovednosť, ale zároveň už roky tušia, že skôr či neskôr príde prvé rozhodnutie súdu, ktoré potvrdí opak. A stále viac z nich je zmierených s tým, že možností diskutovať bude skôr ubúdať ako pribúdať."

Viac na : http://komentare.sme.sk/c/6971304/kedy-zrusia-vsetky-internetove-diskusie.html#ixzz36FQW8u8V

Uvedomujem si, že to zrušenie diskusií je mierené predovšetkým na spravodajské weby, ale koľko urážok na adresu konkrétnych subjektov je chrlených v debatách na Porade? Prinajmenšom rovnako, ako v diskusiách na spravodajských weboch. Lenže tam sa už zobudili a robia poriadky. Niet pochýb o tom, že Porada sa zmenám tiež nevyhne. A dovtedy si tu môžme občas porozprávať o tom, ako si tu kde kto zakladá na imidži vulgárnosti a nadradenosti, s obhajobou sprostoty do poslednej kvapky krvi. Kým príde ten čas...! A že sa to tu bude ďalej hemžiť urážkami a znevažovaním od tých, čo sa cítia vyvolení a povolaní? Možno aj mínuskovaním? Taká je realita dnešnej Porady a záujemcovia by mali na ňu vstupovať len na vlastné nebezpečenstvo.

P.S. A ešte jedno smutno-smiešne konštatovanie. Je smrteľným hriechom pýtať sa na Porade "hlúpo, naivne", ale nadávky, urážky a znevažovanie sme schopní aj obhajovať.:eek:

A na to treba ODVAHU ??????????????????? :D :D :D
dariusko
04.07.14,18:07
kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.

Veď si to pred odoslaním prečítaj = NEDÁVAJ blbé príklady - - nebudeš musieť 6x vysvetľovať
dariusko
04.07.14,18:13
kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.
aj by som si rypol, ale budem radsej ticho :D
Nebodaj, sa aj ty bojíš známkovania?
Ale môžeš sa pridať k ďalším, čo im nadelila príroda rypáky.

Nenapísala si :
V podstate patríš medzi svine,

takže si tu za slušnú :D :D

A je vás plllllno, čo to takto robíte / robia

rýpnu

vyprovokujú

a keď dostanú adekvátnu odpoveď , volajú po :
- - etikete
- - moderátoroch
- - gentemanstve
kukučka
04.07.14,18:16
Stačilo otvoriť poradu a hneď som vedela, že si tu a bolí ťa básnické črevo, spláchni za sebou. Aj s tými neužitočnými.
dariusko
04.07.14,18:18
Stačilo otvoriť poradu a hneď som vedela, že si tu a bolí ťa básnické črevo, spláchni za sebou. Aj s tými neužitočnými.

Ako na pezinčanku mám na teba slabosť
dariusko
04.07.14,18:22
mimotemy

Laci - dnes sú iné podmienky pre výsluhové dôchodky. I pracovné zaťaženie je iné - platí i pre armádu ZP (v niektorých častiach). Za mojej (i buchačovej) éry nič také nebolo. Neexistovalo preplácanie sobôt, nediel, sviatkov. Neexistovalo preplácanie nočných. Potom sa to trošku zlepšilo (po vzniku ASR) - už sme mali So, Ne preplácané + NV, i pracovný čas sa snažili dodržiavať (ale niekedy to nešlo)..... A dôchodky? Výpočet bol iný, ako teraz. Preto starí výsluhoví majú nižšie dôchodky, ako tí noví (ktorí aj menej odrobili), i keď sa "snažia" akože dorovnať - ale len rečami.....skutek utek.....

Softík



nediv sa , že sa posmievajú vojakom z povaľovania, keď ma po 4 - 5 rokoch NEVIEŠ rozoznať = je to u teba na diagnózu
korela
04.07.14,18:51
Dariusko, na dnes už finito? Alebo čakáš ako pavúk na ďalšiu obeť?
kukučka
04.07.14,19:15
vydýýš, minule som ho skritizovala a dnes mám skóre 8:1 :D
korela
04.07.14,19:16
kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.
aj by som si rypol, ale budem radsej ticho :D
Nebodaj, sa aj ty bojíš známkovania?
Ale môžeš sa pridať k ďalším, čo im nadelila príroda rypáky.

Nenapísala si :
V podstate patríš medzi svine,

takže si tu za slušnú :D :D

A je vás plllllno, čo to takto robíte / robia

rýpnu

vyprovokujú

a keď dostanú adekvátnu odpoveď , volajú po :
- - etikete
- - moderátoroch
- - gentemanstve
A prečo práve medzi ne? Vieš koľko zvieratiek má rypáky a rypáčiky? Nakoniec rypák až tak veľmi nikomu neublíži, Taiko má lepší inštrument, ktorým dokáže až usmrtiť.
misoft
05.07.14,10:27
Softík



nediv sa , že sa posmievajú vojakom z povaľovania, keď ma po 4 - 5 rokoch NEVIEŠ rozoznať = je to u teba na diagnózu
Ono! Teraz sa môžu aj smiať..... ale kedysi (za mojej a buchačovej éry) to až taká "sranda" nebola......
Teraz sa síce smejú, že prd robia. Predtým sa smiali, že prd robili.... a vykrikovali, čo potom dostanú.....
Ako príklad (z mojej skúsenosti): Také 2-3 roky pred mojim odchodom do civilu som v priebehu roka bol DOMA 2 mesiace z 12-tich! Večne som niekam cestoval a vybavoval (bolo v tom i "delenie" ČSĽA na ASR a AČR!) - cestovanie vlakom niekedy vo vlaku 16-20 hodín! 3-4 týždne v kuse niekde v českej prdeli (najbližšia dedina cca 5 km).

Teraz si preto už užívam a spomínam.... ale neprial by som dnešným chalanom toto podstúpiť (i keď idú na misiu, ale na 6 mesiacov, potom sú "doma") - bývanie na ubytovniach, kde jediná kultúra bolo okno, strava ako na fronte, vybavenie ubytovne bolo (podľa antihotelového hodnotenia - teda opačne) * * * * * * (počet hviezdičiek :D).
pmajap
05.07.14,11:05
Mal by sa zmeniť názov na " Kam ste to dokráčali Ľudia? "
pmajap
05.07.14,11:08
Misoftík šupnem ti ju tam, či neskôr:D
misoft
05.07.14,11:10
Misoftík šupnem ti ju tam, či neskôr:D
Kedy sa ti zachce - dievča. Podľa tvojej nálady a chuti...... :D
misoft
05.07.14,11:11
Mal by sa zmeniť názov na " Kam ste to dokráčali Ľudia? "
Odpoveď: K "svetlým" zajtraškom........:D
Peggynka
05.07.14,11:38
misoft :
Ono! Teraz sa môžu aj smiať..... ale kedysi (za mojej a buchačovej éry) to až taká "sranda" nebola......
Teraz sa síce smejú, že prd robia. Predtým sa smiali, že prd robili.... a vykrikovali, čo potom dostanú.....
Ako príklad (z mojej skúsenosti): Také 2-3 roky pred mojim odchodom do civilu som v priebehu roka bol DOMA 2 mesiace z 12-tich! Večne som niekam cestoval a vybavoval (bolo v tom i "delenie" ČSĽA na ASR a AČR!) - cestovanie vlakom niekedy vo vlaku 16-20 hodín! 3-4 týždne v kuse niekde v českej prdeli (najbližšia dedina cca 5 km).

Teraz si preto už užívam a spomínam.... ale neprial by som dnešným chalanom toto podstúpiť (i keď idú na misiu, ale na 6 mesiacov, potom sú "doma") - bývanie na ubytovniach, kde jediná kultúra bolo okno, strava ako na fronte, vybavenie ubytovne bolo (podľa antihotelového hodnotenia - teda opačne) * * * * * * (počet hviezdičiek :D).[/QUOTE]

U nás chvíľu robila v studenej kuchyni žena lampasáka.Keď išiel do dôchodku,tak sme sa stretli;za jeho kariéru sa sťahovali 22x (!!!).A to po celom Československu...Najhoršie to znášali deti-každú chvíľu iná škola,žiadne väzby na kamarátov a spolužiakov,nestíhali.
panamaus
05.07.14,12:45
Softík



nediv sa , že sa posmievajú vojakom z povaľovania, keď ma po 4 - 5 rokoch NEVIEŠ rozoznať = je to u teba na diagnózu
Ono! Teraz sa môžu aj smiať..... ale kedysi (za mojej a buchačovej éry) to až taká "sranda" nebola......
Teraz sa síce smejú, že prd robia. Predtým sa smiali, že prd robili.... a vykrikovali, čo potom dostanú.....
Ako príklad (z mojej skúsenosti): Také 2-3 roky pred mojim odchodom do civilu som v priebehu roka bol DOMA 2 mesiace z 12-tich! Večne som niekam cestoval a vybavoval (bolo v tom i "delenie" ČSĽA na ASR a AČR!) - cestovanie vlakom niekedy vo vlaku 16-20 hodín! 3-4 týždne v kuse niekde v českej prdeli (najbližšia dedina cca 5 km).

Teraz si preto už užívam a spomínam.... ale neprial by som dnešným chalanom toto podstúpiť (i keď idú na misiu, ale na 6 mesiacov, potom sú "doma") - bývanie na ubytovniach, kde jediná kultúra bolo okno, strava ako na fronte, vybavenie ubytovne bolo (podľa antihotelového hodnotenia - teda opačne) * * * * * * (počet hviezdičiek :D).

20 hodín vlakom ?

veď keby šiel iba priemer 33km/ hod , tak prejde z košíc až za prahu

ale keby tak priemer 50 , tak už si dezzertoval :D
dariusko
05.07.14,14:20
vydýýš, minule som ho skritizovala a dnes mám skóre 8:1 :D

možeš ty = možem aj ja :---
dariusko
05.07.14,14:22
Misoftík šupnem ti ju tam, či neskôr:D
Kedy sa ti zachce - dievča. Podľa tvojej nálady a chuti...... :D

Jediné šťastie, že ti softík neodpovedal podobne :

Šupnem ti ho tam , či neskor ? :D
dariusko
05.07.14,14:24
kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.
aj by som si rypol, ale budem radsej ticho :D
Nebodaj, sa aj ty bojíš známkovania?
Ale môžeš sa pridať k ďalším, čo im nadelila príroda rypáky.

Nenapísala si :
V podstate patríš medzi svine,

takže si tu za slušnú :D :D

A je vás plllllno, čo to takto robíte / robia

rýpnu

vyprovokujú

a keď dostanú adekvátnu odpoveď , volajú po :
- - etikete
- - moderátoroch
- - gentemanstve
A prečo práve medzi ne? Vieš koľko zvieratiek má rypáky a rypáčiky? Nakoniec rypák až tak veľmi nikomu neublíži, Taiko má lepší inštrument, ktorým dokáže až usmrtiť.

Klasické poradie činnosti sliepok :



treskne

zahovára

maže
korela
05.07.14,15:02
Osobne si veľmi premyslím, čo napíšem, a nikdy neodpovedám v citovom rozpoložení.
Nezahováram.
Nemažem. Aspoň nie tak, aby prvotná informácia zmenila zmysel.
Na záver: Prečítaj si, o čom je zadanie témy. O vulgarizmoch.
misoft
05.07.14,15:19
20 hodín vlakom ?

veď keby šiel iba priemer 33km/ hod , tak prejde z košíc až za prahu

ale keby tak priemer 50 , tak už si dezzertoval :D
Vieš - ono to nebolo len po Prahu - ešte "kúsok" ďalej......... A vlaky - dnes ti ide rýchlik min. 80km/h. Bežne 100-120 km/h. Vtedy bola maximálka 120 a bežná 80-90 km/hod. Takže uprav prepočet a uvidíš, že cestovať 750-800km až taká sranda nebola..... (a neber to vzdušnou čiarou!)
misoft
05.07.14,15:31
.................................................. .................................................. .........
A prečo práve medzi ne? Vieš koľko zvieratiek má rypáky a rypáčiky? Nakoniec rypák až tak veľmi nikomu neublíži, Taiko má lepší inštrument, ktorým dokáže až usmrtiť.
Hmmmmmmmmmmm ........... rypáčiky, rypáčiky...........................
dariusko
05.07.14,15:43
Osobne si veľmi premyslím, čo napíšem, a nikdy neodpovedám v citovom rozpoložení.
Nezahováram.
Nemažem. Aspoň nie tak, aby prvotná informácia zmenila zmysel.
Na záver: Prečítaj si, o čom je zadanie témy. O vulgarizmoch.

Aby som nebola prvoplánovo vulgárna



A práve vy, čo na prvý pohľad vyzeráte ako slušňáci (viď Gašparko :D ), ste najnebezpečnejší



Lebo si písala :






kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.
aj by som si rypol, ale budem radsej ticho :D


Nebodaj, sa aj ty bojíš známkovania?
Ale môžeš sa pridať k ďalším, čo im nadelila príroda rypáky.



preložené :

neboj sa a pridaj sa medzi svine, čo známkujú
taiko
05.07.14,15:51
kopretinka, ved to bolo porovnanie 2 rovnakych situacii- v rozdielnom prostredi Ziak, ktory nepozna pomery v skole a zaciatocnik na Porade, ktory tu tiez nepozna pomery.
Absolutne tu neslo o ziaka na Porade, ani zaciatocnika Porady v skole.
aj by som si rypol, ale budem radsej ticho :D
Nebodaj, sa aj ty bojíš známkovania?
Ale môžeš sa pridať k ďalším, čo im nadelila príroda rypáky.

Nenapísala si :
V podstate patríš medzi svine,

takže si tu za slušnú :D :D

A je vás plllllno, čo to takto robíte / robia

rýpnu

vyprovokujú

a keď dostanú adekvátnu odpoveď , volajú po :
- - etikete
- - moderátoroch
- - gentemanstve
A prečo práve medzi ne? Vieš koľko zvieratiek má rypáky a rypáčiky? Nakoniec rypák až tak veľmi nikomu neublíži, Taiko má lepší inštrument, ktorým dokáže až usmrtiť.
Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle :)
misoft
05.07.14,15:52
Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle :)
Pusti si video, čo som ti ukázal.....
taiko
05.07.14,15:53
Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle :)
Pusti si video, čo som ti ukázal.....
ktore? neviem uz najst
korela
05.07.14,15:56
No aj dieťaťu, ak sa ušpiní, tak sa zvykne pokarhať slovom: ty jedno prasiatko. Nepovie sa: ty jedno kur...., nie je to kuriatko, samozrejme.
Už chápeš ten rozdiel?
Taiko si chcel rypnúť podľa jeho slov. čo ho obhajuješ, on je šikulák aj bez teba.
korela
05.07.14,15:58
No konečne sa taiko ukázal medzičasom. Ako som písala, on má väčššiu zbraň, ako iba rypák.
buchač
05.07.14,15:58
Osobne si veľmi premyslím, čo napíšem, a nikdy neodpovedám v citovom rozpoložení.
Nezahováram.
Nemažem. Aspoň nie tak, aby prvotná informácia zmenila zmysel.
Na záver: Prečítaj si, o čom je zadanie témy. O vulgarizmoch.

http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/trash%20through%20window.gif
taiko
05.07.14,15:58
No aj dieťaťu, ak sa ušpiní, tak sa zvykne pokarhať slovom: ty jedno prasiatko. Nepovie sa: ty jedno kur...., nie je to kuriatko, samozrejme.
Už chápeš ten rozdiel?
Taiko si chcel rypnúť podľa jeho slov. čo ho obhajuješ, on je šikulák aj bez teba.
:) kedze nicomu nerozumiem, budem sa tvarit, ze sa ma to netyka :D
misoft
05.07.14,15:59
Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle :)
Pusti si video, čo som ti ukázal.....
ktore? neviem uz najst
Hentoto si pusti:
http://www.youtube.com/watch?v=C7HL5wYqAbU
P.S. pekne tam búchajú do taiko (teda do teba :D:D:D)
taiko
05.07.14,16:00
Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle :)
Pusti si video, čo som ti ukázal.....
ktore? neviem uz najst
Hentoto si pusti:
http://www.youtube.com/watch?v=C7HL5wYqAbU
jaaaaaaj to o bubnoch som uz pozeral, to bolo cool. Riadny bubnisko to je ten taiko. Pri tom by sa aj do tranzu dalo dostat :) Ako som pisla, ja som ani nevedel ze taiko je bubon. NIck som zvoli len podla romanoveho hrdinu :) A on je to bubon nakoniec :D
korela
05.07.14,16:03
Misoft, ale to je neexistujúce zvieratko, alebo si ho vyklonoval? Tých reálnych s rypákmi a rypáčikmi je oveľa v prírode viac a každý má pre to zviera životný význam.
misoft
05.07.14,16:05
Ja neklonujem - ale jeden známy hej ........ virtuálne......:D (P.S. povolenie na zverejňovanie mám......)
korela
05.07.14,16:36
Osobne si veľmi premyslím, čo napíšem, a nikdy neodpovedám v citovom rozpoložení.
Nezahováram.
Nemažem. Aspoň nie tak, aby prvotná informácia zmenila zmysel.
Na záver: Prečítaj si, o čom je zadanie témy. O vulgarizmoch.

http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/trash%20through%20window.gif
Tvoje okno? :-)
dariusko
05.07.14,16:54
No aj dieťaťu, ak sa ušpiní, tak sa zvykne pokarhať slovom: ty jedno prasiatko. Nepovie sa: ty jedno kur...., nie je to kuriatko, samozrejme.
Už chápeš ten rozdiel?
Taiko si chcel rypnúť podľa jeho slov. čo ho obhajuješ, on je šikulák aj bez teba.

Treskneš a ZAHOVÁRAŠ
- taiko pokiaľ viem , nie je dieťa
- pri karhaní dieťaťa je ten tón hlasu iný
(vieš , ja som ten, čo :
- - vidí kúsok za roh
- - počuje text )

Ale on je slušný, preto dal "vyhýbavú" odpoveď







Ale môžeš sa pridať k ďalším, čo im nadelila príroda rypáky.

Nenapísala si :
V podstate patríš medzi svine,

takže si tu za slušnú :D :D

A je vás plllllno, čo to takto robíte / robia
rýpnu
vyprovokujú

...
A prečo práve medzi ne? Vieš koľko zvieratiek má rypáky a rypáčiky? Nakoniec rypák až tak veľmi nikomu neublíži, Taiko má lepší inštrument, ktorým dokáže až usmrtiť.




Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle :)
dariusko
05.07.14,16:59
No aj dieťaťu, ak sa ušpiní, tak sa zvykne pokarhať slovom: ty jedno prasiatko. Nepovie sa: ty jedno kur...., nie je to kuriatko, samozrejme.
Už chápeš ten rozdiel?
Taiko si chcel rypnúť podľa jeho slov. čo ho obhajuješ, on je šikulák aj bez teba.

Treskneš a ZAHOVÁRAŠ
- taiko pokiaľ viem , nie je dieťa
- pri karhaní dieťaťa je ten tón hlasu iný
(vieš , ja som ten, čo :
- - vidí kúsok za roh
- - počuje text )

Ale on je slušný, preto dal "vyhýbavú" odpoveď





[QUOTE="korela"]
Ale môžeš sa pridať k ďalším, čo im nadelila príroda rypáky.

Nenapísala si :
V podstate patríš medzi svine,

takže si tu za slušnú :D :D

A je vás plllllno, čo to takto robíte / robia
rýpnu
vyprovokujú

...
A prečo práve medzi ne? Vieš koľko zvieratiek má rypáky a rypáčiky? Nakoniec rypák až tak veľmi nikomu neublíži, Taiko má lepší inštrument, ktorým dokáže až usmrtiť.




Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle :)
tictac7
06.07.14,19:50
Stačilo otvoriť poradu a hneď som vedela, že si tu a bolí ťa básnické črevo, spláchni za sebou. Aj s tými neužitočnými.
...tak, aby bolo jasné - v citovanom príspevku a aj v inom máš "nesúhlasím" odo mňa. Prečo? Nemala som vôbec záujem sa sem nejako zapojiť. ...áno, kričíte, veď to nečítaj a nezapájaj sa! Takže - nečítam témy o psoch a málokedy zdravie. Psa som nemala, nemám a neviem, či budem mať - prosím, len ma tu za to neukamenujte a k zdraviu - keď nemám čo k veci - z vlastnej skúsenosti alebo z blízkeho okolia, tak fakt, ja sa nemusím každý deň zviditeľńovať..... toto je však v rubrike o stránke Porada (ktorá bola v úplnych prapočiatkoch pre účtovníkov...) ...takže sa ma to určitým spôsobom dotýka - som tu už nejaký ten piatok, od samoprvého začiatku som tu mala strašne nemilé "privítanie" - neodradilo ma to. Avšak, v posledné dva roky, čo sa tu deje - to je už fakt moc aj na mňa (ten, kto ma pozná, vie, že vydržím ... ).
Takže môj názor - kam kráča porada - na predsa tam, kam mu vedie zadávateľka tejto absurdnej debaty a tu diskutujúci s príspevkami viac ako 3.....
...ten príspevok viac ako 3 som nedala kvôli sebe, ale preto, že PORAĎÁČKA TWEETY tu bola udupaná Tebou, Kukučka, pod čiernu zem, len preto, že si "dovolila" sem dať príspevok, aby sa tu tieto prasprosté žabomyšie vojny prestali riešiť.
....ja som si raz "dovolila" tiež obdobný príspevok v inej debate, a taktiež som bola Tebou znesená pod čiernu zem.
...ja fakt nemám čas študovať, kto je "kukučka", "alaya1", "korela", "Petra Nova" a je mi jedno, že nemáte rady ani "misoft", "buchač", či "dariusko" - proste celá táto debata by sa mala vymínuskovať do zabudnutia a láskavo, "kukučka", nežiadaj od nikoho aby sa na niečiu stranu "postavil".
Zatiaľ som nepostrehla - A TY "KUKUČKA" NA ČEJ STRANE STOJÍŠ?
kukučka
06.07.14,22:10
Ak to nevieš, zle si čítala. Pokojne debatujem, pokojne píšem svoje názory a postrehy - na rozdiel od teba nekričím. Nevšimla som si, žeby si vyjadrila svoj názor na podstatu témy, neurobila tak ani Tweety. Prečítaj si jej príspevok ešte raz, páčil sa ti?
Vulgárnosti vám nevadia?
PS.
Dôležité je, že sa ti uľavilo, hoci ja si nepamätám, žeby som si s tebou vymieňala názory.
korela
06.07.14,22:23
Ak ide o verejné fórum a autor sa neradí medzi spodinu, tak si slovník vyberá podľa spoločnosti, v ktorej sa nachádza.

Spodina riadi našu spoločnosť .

Dlho bol na čele jej najvyšší predstaviteľ ...starý ujo .
Mňa by zaujímalo, prečo si berieš stále do úst práve jeho.
Ešte nevieme, kto všetko príde po ňom. Tak nepredbiehaj udalosti.
Ale teraz si tu a teraz - na Porade, v spoločnosti poraďákov, tak sa podľa riaď ako ty, tak i ostatní.
Človek si pri káve, raňajkách, prestávke, to je jedno pri čom, a pri otvorení Porady ho prejde chuť na vidinu pekného dňa. O tom je téma.
Základom zadania témy je nepoužívanie vulgarizmov. Pretože tie kupodivu v etikete nie sú, alebo som ich nechtiac prehliadla. A asi by mali byť pre istotu, aj keď sem prispievajú dospelí ľudia a nie nevybúrení adolescenti.
Ostatné určuje etiketa Porady.
korela
06.07.14,22:47
Stačilo otvoriť poradu a hneď som vedela, že si tu a bolí ťa básnické črevo, spláchni za sebou. Aj s tými neužitočnými.
...tak, aby bolo jasné - v citovanom príspevku a aj v inom máš "nesúhlasím" odo mňa. Prečo? Nemala som vôbec záujem sa sem nejako zapojiť. ...áno, kričíte, veď to nečítaj a nezapájaj sa! Takže - nečítam témy o psoch a málokedy zdravie. Psa som nemala, nemám a neviem, či budem mať - prosím, len ma tu za to neukamenujte a k zdraviu - keď nemám čo k veci - z vlastnej skúsenosti alebo z blízkeho okolia, tak fakt, ja sa nemusím každý deň zviditeľńovať..... toto je však v rubrike o stránke Porada (ktorá bola v úplnych prapočiatkoch pre účtovníkov...) ...takže sa ma to určitým spôsobom dotýka - som tu už nejaký ten piatok, od samoprvého začiatku som tu mala strašne nemilé "privítanie" - neodradilo ma to. Avšak, v posledné dva roky, čo sa tu deje - to je už fakt moc aj na mňa (ten, kto ma pozná, vie, že vydržím ... ).
Takže môj názor - kam kráča porada - na predsa tam, kam mu vedie zadávateľka tejto absurdnej debaty a tu diskutujúci s príspevkami viac ako 3.....
...ten príspevok viac ako 3 som nedala kvôli sebe, ale preto, že PORAĎÁČKA TWEETY tu bola udupaná Tebou, Kukučka, pod čiernu zem, len preto, že si "dovolila" sem dať príspevok, aby sa tu tieto prasprosté žabomyšie vojny prestali riešiť.
....ja som si raz "dovolila" tiež obdobný príspevok v inej debate, a taktiež som bola Tebou znesená pod čiernu zem.
...ja fakt nemám čas študovať, kto je "kukučka", "alaya1", "korela", "Petra Nova" a je mi jedno, že nemáte rady ani "misoft", "buchač", či "dariusko" - proste celá táto debata by sa mala vymínuskovať do zabudnutia a láskavo, "kukučka", nežiadaj od nikoho aby sa na niečiu stranu "postavil".
Zatiaľ som nepostrehla - A TY "KUKUČKA" NA ČEJ STRANE STOJÍŠ?
Keď ideš vstúpiť do nejakej témy so svojou odpoveďou, tak si ju poctivo prebehni, aby si vedela správne reagovať.
Hneď v úvode píšeš, že sa tu vykrikuje. Mohutne tu stále vykrikuje dookola stále ten istý nick, a nielen iba tu, ale všade, kde sa zapojí. Je to jeho špecifikum, dnes to nazvem i "privilégium". Prečo? Musíš sa obrátiť na kompetentných. Byť mňa, už je dávno s nimi mimo témy, aj s inými, čo asi aj v najbližej dobe urobím.
A v podstate, čo vlastne , prepáč Twetty, Tweety povedala. Iba aby sme sa tu nehašterili. Rovnako ako Alaya1 s tými pandrlákmi. Tak si nepredstavujem hľadanie riešenia. To tak na deti na piesku možno zapôsobí. Keď si si už dala tú námahu, i keď v dobrom úmysle, mala ísť do hĺbky. Vtedy by to malo zmysel, aj s argumentami.
Nemám predstavu, ako by ste vy, účtovnícky pôvodný základ zareagoval, keby niekto z vás začal používať medzi vami tie najoplzlejšie výrazy. Predpokladám, že by sa sa tiež asi bránili. Toto je zatiaľ jedno spoločné fórum. Reprezentuje i vás. Všetkých.
A ku kukučke, že na ktorej strane stojí, to je už aká otázka v tejto téme? Vravím, treba si ju prečítať celú. Ak nieto času, radšej nevstupovať, iba ak s dobrými radami. A tá je iba jedna.
korela
06.07.14,22:54
mimotemy

.................................................. .................................................. .........
A prečo práve medzi ne? Vieš koľko zvieratiek má rypáky a rypáčiky? Nakoniec rypák až tak veľmi nikomu neublíži, Taiko má lepší inštrument, ktorým dokáže až usmrtiť.
Hmmmmmmmmmmm ........... rypáčiky, rypáčiky...........................
korela
06.07.14,22:58
Osobne si veľmi premyslím, čo napíšem, a nikdy neodpovedám v citovom rozpoložení.
Nezahováram.
Nemažem. Aspoň nie tak, aby prvotná informácia zmenila zmysel.
Na záver: Prečítaj si, o čom je zadanie témy. O vulgarizmoch.

http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/trash%20through%20window.gif


mimotemy
korela
06.07.14,22:59
mimotemy



20 hodín vlakom ?

veď keby šiel iba priemer 33km/ hod , tak prejde z košíc až za prahu

ale keby tak priemer 50 , tak už si dezzertoval :D
Vieš - ono to nebolo len po Prahu - ešte "kúsok" ďalej......... A vlaky - dnes ti ide rýchlik min. 80km/h. Bežne 100-120 km/h. Vtedy bola maximálka 120 a bežná 80-90 km/hod. Takže uprav prepočet a uvidíš, že cestovať 750-800km až taká sranda nebola..... (a neber to vzdušnou čiarou!)
korela
06.07.14,23:04
mimotemy




Softík



nediv sa , že sa posmievajú vojakom z povaľovania, keď ma po 4 - 5 rokoch NEVIEŠ rozoznať = je to u teba na diagnózu
Ono! Teraz sa môžu aj smiať..... ale kedysi (za mojej a buchačovej éry) to až taká "sranda" nebola......
Teraz sa síce smejú, že prd robia. Predtým sa smiali, že prd robili.... a vykrikovali, čo potom dostanú.....
Ako príklad (z mojej skúsenosti): Také 2-3 roky pred mojim odchodom do civilu som v priebehu roka bol DOMA 2 mesiace z 12-tich! Večne som niekam cestoval a vybavoval (bolo v tom i "delenie" ČSĽA na ASR a AČR!) - cestovanie vlakom niekedy vo vlaku 16-20 hodín! 3-4 týždne v kuse niekde v českej prdeli (najbližšia dedina cca 5 km).

Teraz si preto už užívam a spomínam.... ale neprial by som dnešným chalanom toto podstúpiť (i keď idú na misiu, ale na 6 mesiacov, potom sú "doma") - bývanie na ubytovniach, kde jediná kultúra bolo okno, strava ako na fronte, vybavenie ubytovne bolo (podľa antihotelového hodnotenia - teda opačne) * * * * * * (počet hviezdičiek :D).

20 hodín vlakom ?

veď keby šiel iba priemer 33km/ hod , tak prejde z košíc až za prahu

ale keby tak priemer 50 , tak už si dezzertoval :D
korela
06.07.14,23:08
mimotemy
U mna je "trubka" toto : \¤/
korela
06.07.14,23:13
mimotemy

Žeby? :D Musím sa pozrieť, ako sa obúvam........

Raččej pozri, či pri čúraní nedvíhaš nohu :D
korela
06.07.14,23:21
mimotemy

Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.

Myslíš túto tému ???
http://www.porada.sk/t188573-bolest-oci.html#post2570922

Pri všetkej úcte :

Add 1.- teda dosť si sa vzdialila od pôvodného problému ...ale to je jedno

Add 2. - Zdravotnica hovorila k veci.
Teda ak táto osoba vravela k veci , tak to je už fakt jeden velikánsky omyl - vrchol .
Preštuduj si jej profil , prečítaj otázky , odpovede , komentáre .
Všimni si jej výrazy , vyjadrovanie ...

Ozaj ....osoba pod nickom Zdravotnica má ešte asi dva ďalšie nicky ( nespomínam si - hľadať sa mi nechce ) .
Dôležitejšie je to iné ! Dáva rozumy s bohorovnou istotou na tie problémy ohľadom zdravia , ako keby bola Ježišom , ktorý uzdravuje .

Add 3. - citovala si mô j komentár z témy Hemeroidy ...lež príspevok si opomenula .
Zacitujem jednu vetu :
" Predstavte si, že vám niekto odporučí Poradu ako dobrý web, vložíte otázku a dostanete kyjakom po hlave."

Nuž predstavme si , že niekto navštívi Poradu ako dobrý web , hľadá odpoveď na svoj problém ( konkrétne hemák ) a ajhľa , veď riešenie je také jednoduché .
Vezme ihlu , podľa " rady " jedného mudrlanta a následne sa doma zoperuje .
Fááákt dobrá a " užitočná " rada .
To je ako potencionálnemu sebavrahovi stojacemu na streche dať do ruky nabitý revolver ...

Add 4. - Všetko so všetkým súvisí !!!

Ja si vážim neskutočne svoje zdravie - mám aj prečo , lebo som proste prežil .
Ja si vážim neskutočne zdravie svojich blízkych ...
Vážim si aj zdravie iných ... priateľov reálnych a či aj fiktívnych .

Ak si niekto neváži svoje zdravie ? Jeho vec .
Ak si niekto neváži zdravie iných ? Hm ...
Ak si niekto neváži zdravie iných a dokonca chce na tom aj zarobiť ? Fúúúha .

Takýto si nezaslúži nejaké expresívum , takýto si zaslúži niečo úplne iné ...
Názov témy - Bolesť očí. Nevzdialila so sa od témy, ty ani len netušíš o čo ide. Mňa nick zdravotnica v iných prípadoch nezaujíma, ale v tejto téme mala veľkú pravdu. A je dobré a vhodné, že na to upozornila. Iné parazity sa nachádzajú očiach, nie iba pri trachóme. Viditeľné.
korela
06.07.14,23:23
mimotemy

Asi sem

A potom sú odtiaľ noví prispievači.....

http://www.e-dukla.sk/web/articles/images/5059.jpg
korela
06.07.14,23:27
asi tak, niekedy sa mi až rozum zastavý pri čítaní príspevkov od "známich" nickov. Ked neradia, urazia alebo sa vysmeju. Nuž ale sme na internete kde je každý druhý INTERNET HERO čiže internetový hrdina.



pri takejto gramatike :D

Ide o obsah.
korela
07.07.14,00:01
Príspevky by mali smerovať k zadaniu. Prestaňte zvýrazňovať, iba to zaberá z plochy a k ničomu to i tak nevedie. Vyrozprávať sa môžete v kaviarni Porady. Preneste si to tam. Vďaka.
dariusko
07.07.14,04:52
Stačilo otvoriť poradu a hneď som vedela, že si tu a bolí ťa básnické črevo, spláchni za sebou. Aj s tými neužitočnými.
...tak, aby bolo jasné - v citovanom príspevku a aj v inom máš "nesúhlasím" odo mňa. Prečo? Nemala som vôbec záujem sa sem nejako zapojiť. ...áno, kričíte, veď to nečítaj a nezapájaj sa! Takže - nečítam témy o psoch a málokedy zdravie. Psa som nemala, nemám a neviem, či budem mať - prosím, len ma tu za to neukamenujte a k zdraviu - keď nemám čo k veci - z vlastnej skúsenosti alebo z blízkeho okolia, tak fakt, ja sa nemusím každý deň zviditeľńovať..... toto je však v rubrike o stránke Porada (ktorá bola v úplnych prapočiatkoch pre účtovníkov...) ...takže sa ma to určitým spôsobom dotýka - som tu už nejaký ten piatok, od samoprvého začiatku som tu mala strašne nemilé "privítanie" - neodradilo ma to. Avšak, v posledné dva roky, čo sa tu deje - to je už fakt moc aj na mňa (ten, kto ma pozná, vie, že vydržím ... ).
Takže môj názor - kam kráča porada - na predsa tam, kam mu vedie zadávateľka tejto absurdnej debaty a tu diskutujúci s príspevkami viac ako 3.....
...ten príspevok viac ako 3 som nedala kvôli sebe, ale preto, že PORAĎÁČKA TWEETY tu bola udupaná Tebou, Kukučka, pod čiernu zem, len preto, že si "dovolila" sem dať príspevok, aby sa tu tieto prasprosté žabomyšie vojny prestali riešiť.
....ja som si raz "dovolila" tiež obdobný príspevok v inej debate, a taktiež som bola Tebou znesená pod čiernu zem.
...ja fakt nemám čas študovať, kto je "kukučka", "alaya1", "korela", "Petra Nova" a je mi jedno, že nemáte rady ani "misoft", "buchač", či "dariusko" - proste celá táto debata by sa mala vymínuskovať do zabudnutia a láskavo, "kukučka", nežiadaj od nikoho aby sa na niečiu stranu "postavil".
Zatiaľ som nepostrehla - A TY "KUKUČKA" NA ČEJ STRANE STOJÍŠ?


Kukučka znáša vajcá do cudzieho hniezda :D :D
dariusko
07.07.14,04:57
mimotemy

Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.

Myslíš túto tému ???
http://www.porada.sk/t188573-bolest-oci.html#post2570922

Pri všetkej úcte :

Add 1.- teda dosť si sa vzdialila od pôvodného problému ...ale to je jedno

Add 2. - Zdravotnica hovorila k veci.
Teda ak táto osoba vravela k veci , tak to je už fakt jeden velikánsky omyl - vrchol .
Preštuduj si jej profil , prečítaj otázky , odpovede , komentáre .
Všimni si jej výrazy , vyjadrovanie ...

Ozaj ....osoba pod nickom Zdravotnica má ešte asi dva ďalšie nicky ( nespomínam si - hľadať sa mi nechce ) .
Dôležitejšie je to iné ! Dáva rozumy s bohorovnou istotou na tie problémy ohľadom zdravia , ako keby bola Ježišom , ktorý uzdravuje .

Add 3. - citovala si mô j komentár z témy Hemeroidy ...lež príspevok si opomenula .
Zacitujem jednu vetu :
" Predstavte si, že vám niekto odporučí Poradu ako dobrý web, vložíte otázku a dostanete kyjakom po hlave."

Nuž predstavme si , že niekto navštívi Poradu ako dobrý web , hľadá odpoveď na svoj problém ( konkrétne hemák ) a ajhľa , veď riešenie je také jednoduché .
Vezme ihlu , podľa " rady " jedného mudrlanta a následne sa doma zoperuje .
Fááákt dobrá a " užitočná " rada .
To je ako potencionálnemu sebavrahovi stojacemu na streche dať do ruky nabitý revolver ...

Add 4. - Všetko so všetkým súvisí !!!

Ja si vážim neskutočne svoje zdravie - mám aj prečo , lebo som proste prežil .
Ja si vážim neskutočne zdravie svojich blízkych ...
Vážim si aj zdravie iných ... priateľov reálnych a či aj fiktívnych .

Ak si niekto neváži svoje zdravie ? Jeho vec .
Ak si niekto neváži zdravie iných ? Hm ...
Ak si niekto neváži zdravie iných a dokonca chce na tom aj zarobiť ? Fúúúha .

Takýto si nezaslúži nejaké expresívum , takýto si zaslúži niečo úplne iné ...
Názov témy - Bolesť očí. Nevzdialila so sa od témy, ty ani len netušíš o čo ide. Mňa nick zdravotnica v iných prípadoch nezaujíma, ale v tejto téme mala veľkú pravdu. A je dobré a vhodné, že na to upozornila. Iné parazity sa nachádzajú očiach, nie iba pri trachóme. Viditeľné.

Myslíš to brvno vo svojom oku ???????????????????????????
dariusko
07.07.14,04:58
Príspevky by mali smerovať k zadaniu. Prestaňte zvýrazňovať, iba to zaberá z plochy a k ničomu to i tak nevedie. Vyrozprávať sa môžete v kaviarni Porady. Preneste si to tam. Vďaka.



Polla tvojej etikety, nemáš papuľovať a usmerňovať iných !!!
dariusko
07.07.14,05:02
Osobne si veľmi premyslím, čo napíšem, a nikdy neodpovedám v citovom rozpoložení.
Nezahováram.
Nemažem. Aspoň nie tak, aby prvotná informácia zmenila zmysel.
Na záver: Prečítaj si, o čom je zadanie témy. O vulgarizmoch.

http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/trash%20through%20window.gif


mimotemy

Cholera sa za VŠETKÝCH rozhodla, ako jedine správne sa može prispievať



Detto všetky tieto tvoje poznámky sú mimotemy mimotemy mimotemy
dariusko
07.07.14,05:04
mimotemy

Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.

Myslíš túto tému ???
http://www.porada.sk/t188573-bolest-oci.html#post2570922

Pri všetkej úcte :

Add 1.- teda dosť si sa vzdialila od pôvodného problému ...ale to je jedno

Add 2. - Zdravotnica hovorila k veci.
Teda ak táto osoba vravela k veci , tak to je už fakt jeden velikánsky omyl - vrchol .
Preštuduj si jej profil , prečítaj otázky , odpovede , komentáre .
Všimni si jej výrazy , vyjadrovanie ...

Ozaj ....osoba pod nickom Zdravotnica má ešte asi dva ďalšie nicky ( nespomínam si - hľadať sa mi nechce ) .
Dôležitejšie je to iné ! Dáva rozumy s bohorovnou istotou na tie problémy ohľadom zdravia , ako keby bola Ježišom , ktorý uzdravuje .

Add 3. - citovala si mô j komentár z témy Hemeroidy ...lež príspevok si opomenula .
Zacitujem jednu vetu :
" Predstavte si, že vám niekto odporučí Poradu ako dobrý web, vložíte otázku a dostanete kyjakom po hlave."

Nuž predstavme si , že niekto navštívi Poradu ako dobrý web , hľadá odpoveď na svoj problém ( konkrétne hemák ) a ajhľa , veď riešenie je také jednoduché .
Vezme ihlu , podľa " rady " jedného mudrlanta a následne sa doma zoperuje .
Fááákt dobrá a " užitočná " rada .
To je ako potencionálnemu sebavrahovi stojacemu na streche dať do ruky nabitý revolver ...

Add 4. - Všetko so všetkým súvisí !!!

Ja si vážim neskutočne svoje zdravie - mám aj prečo , lebo som proste prežil .
Ja si vážim neskutočne zdravie svojich blízkych ...
Vážim si aj zdravie iných ... priateľov reálnych a či aj fiktívnych .

Ak si niekto neváži svoje zdravie ? Jeho vec .
Ak si niekto neváži zdravie iných ? Hm ...
Ak si niekto neváži zdravie iných a dokonca chce na tom aj zarobiť ? Fúúúha .

Takýto si nezaslúži nejaké expresívum , takýto si zaslúži niečo úplne iné ...
Názov témy - Bolesť očí. Nevzdialila so sa od témy, ty ani len netušíš o čo ide. Mňa nick zdravotnica v iných prípadoch nezaujíma, ale v tejto téme mala veľkú pravdu. A je dobré a vhodné, že na to upozornila. Iné parazity sa nachádzajú očiach, nie iba pri trachóme. Viditeľné.



A na kerej starej materinu onúúúúúúúúúúú cituješ také dlhé ??



Je to neekologické = zbytočne tým zaberáš miesta



Jeden text sa v téme potom opakuje aj 5x :D
dariusko
07.07.14,05:08
mimotemy

Žeby? :D Musím sa pozrieť, ako sa obúvam........


- - vložka č. 1 :

mimotemy bol softík

Ja som iba reagoval na jeho príspevok.





Raččej pozri, či pri čúraní nedvíhaš nohu :D


Tak ako radíš iným, aj ty si to samnajsamprv prečítaj

a potom prvému (čo vybočil z radu) vyčítaj.
dariusko
07.07.14,05:11
Osobne si veľmi premyslím, čo napíšem, a nikdy neodpovedám v citovom rozpoložení.
Nezahováram.
Nemažem. Aspoň nie tak, aby prvotná informácia zmenila zmysel.
Na záver: Prečítaj si, o čom je zadanie témy. O vulgarizmoch.

http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/trash%20through%20window.gif


mimotemy


mimotemymimotemyzlezaradil:---
dariusko
07.07.14,05:12
dariusko
07.07.14,05:12
dariusko
07.07.14,05:15
Ak to nevieš, zle si čítala. Pokojne debatujem, pokojne píšem svoje názory a postrehy - na rozdiel od teba nekričím. Nevšimla som si, žeby si vyjadrila svoj názor na podstatu témy, neurobila tak ani Tweety. Prečítaj si jej príspevok ešte raz, páčil sa ti?
Vulgárnosti vám nevadia?
PS.
Dôležité je, že sa ti uľavilo, hoci ja si nepamätám, žeby som si s tebou vymieňala názory.

Ja napríklad si tiež s nikým nevymieňam názory = zásadne si nechávam svoj :D
misoft
07.07.14,09:32
@dariusko: mne je jedno, v akom si "stave", ale predchádzajúce dnešné príspevky v tomto vlákne - je to samý SPAM.
Ak už prispievaš, dodržiavaj aspoň základné pravidlá Porady......a neSPAMuj to tu zbytočnými prázdnymi miestami......a mimotemy
Dav
07.07.14,11:21
Dariusko, názor máš svoj, a ešte koľkonásobný :--- :D
dariusko
07.07.14,11:35
Dariusko, názor máš svoj, a ešte koľkonásobný :--- :D
:D
dariusko
07.07.14,11:36
@dariusko: mne je jedno, v akom si "stave", ale predchádzajúce dnešné príspevky v tomto vlákne - je to samý SPAM.
Ak už prispievaš, dodržiavaj aspoň základné pravidlá Porady......a neSPAMuj to tu zbytočnými prázdnymi miestami......a mimotemy
Softík.
To prázdne miesto je niekedy užitočnejšie ako drísty
o psíkových narodeninách
k akému psychošovi vetošovi ho zobrať
... :D
dariusko
07.07.14,11:37
@dariusko: mne je jedno, v akom si "stave", ale predchádzajúce dnešné príspevky v tomto vlákne - je to samý SPAM.
Ak už prispievaš, dodržiavaj aspoň základné pravidlá Porady......a neSPAMuj to tu zbytočnými prázdnymi miestami......a mimotemy



už ako keby bolo :---