evita1a
28.06.14,05:49
Od právnika mojich susedov som už dostala list, v ktorom ma neodkladne žiadajú o odovzdanie kľúčov od vchodovej brány.(Toho času susedia parkujú na svojej a synovej strane pozemku a do nehnuteľností vchádzajú tiež po svojom a synovom pozemku.) Ano máte pravdu, v pozadí tohto môjho problému nitkami poťahovala sestra dotyčnej susedy, ktorá pracovala (ak sa nemýlim, momentálne to overujem) na śtátnom pozemkovom fonde. Uvažujem aj o medializácii tohto problému, veď za tým stoja konkrétny ľudia. Viem , že mám dve možnosti, a to: Podať návrh na súd o zrušenie vecného bremena. Dôvod- hrubý nepomer . Alebo čakať na súd kde ma sused zažaluje pre bránenie v jeho práve prechodu cez pozemok. Ale aj tu chcem vedieť aké mám možnosti. Povedzme že súd prehrám, súd ma zaviaže povinnosťou im vjazd umožniť. Chcem vedieť, ako ma donútia a ako ma môžu donútiť.Aká je prax? Momentálne zisťujem to, ako mali vyriešený právne prístup k dreveniciam, (na pozemku asi pred 20.rokmi postavili 2 drevenice, pri ceste syn a za ním matka) keď pred rokmi žiadali o stavebné povolenie a nemali ani ten prístup, ktorý majú dnes.(Kúpna zmluva z r.2008) . Momentálne som v štádiu zbierania informácii, zvažujem svoje možnosti.
draik
28.06.14,05:44
Nútený výkon rozhodnutia, ak nejde o peňažné plnenie, dosiahne exekútor napríklad ukladaním pokút povinnému.