Lolita5
28.06.14,09:25
Dobrý deň,
prosím o radu, ak som kúpila bicykel v kamennom obchode, kde mi nebolo poskytnuté adekvátne poradenstvo na horský bicykel, ktorý mi je o 2 čísla väčší a môže mi pri jeho používaní vzniknúť zdravotný úraz, môžu mi vrátiť peniaze? Na druhý deň som prišla do predajne, že mi je veľký, že som ochotná vymeniť ho za menší, ale presne ten istý typ. Povedali, že nemajú ale ponúkli mi nižší radu, ktorú ja nechcem. Nikde na predajni nemajú vypísané, že peniaze nevracajú, a ani na pokladničnom bločku, to nie je uvedené. Bicykel nepoužívam, lebo verím, že sa s nimi dohodnem. Neviem nájsť zákon na ktorý by som sa odvolala. Od kúpi prešlo 5 dní.
avalik
28.06.14,07:32
ak kupis v kamennom obchode nie su povinni prijat tovar spat - 14 dnova lehota na vratenie je len pri predaji na dialku alebo mimo prevadzkovych priestorov

v kamennom obchode mas moznost si prezriet a vyskusat tovar a rozhodnut sa na mieste ci kupis alebo nie ... ak ti predavajuci ponukne vymenu za iny tovar je to jeho dobra vola

samozrejme ak ma tovar vady, mozes ho reklamovat a ziadat vratenie penazi - to, ze si si kupila vacsi bicykel ale nie je vada tovaru
Lolita5
28.06.14,08:15
ďakujem, myslela som si. Naletela som na akciu a na to, že povedali, že má byť taký, lebo ma kolesa 29. Cítim sa oklamaná.
kopretinka
28.06.14,08:20
neexistuje žiadny zákon,podľa ktorého by malo byť na bločku alebo niekde v predajni uvedené,že peniaze sa nevracajú......
no vieš,ak si skúšam nohavice,a predavač mi tvrdí,že sú mi dobré a ja vidím a cítim,že sú mi malé,tak si ich predsa nekúpim,aj keby boli neviem v akej akcii.......a to sa týka každého tovaru........
Lolita5
28.06.14,08:30
ano, to je pravda. Ja som mu vravela, že mi je veľký. On mi povedal,že to má byť tak, lebo ma kolesa 29. Dá mi nižšie sedadlo. Na predajni som ani nebicyklovala na ňom a nemala som si ho ako poriadne vyskúšať. Práve on by mal byť školený na to aby vhodne poradil a pomohol s výberom. Na druhý deň, mi uznal druhý predavač áno, že ten bicykel nie je pre mňa. Povedala som, že stači keď mi ho vymení za menší ale taký istý. On povedal, že nie k dispozícií a navrhli mi zobrať úplne iný nie podla mojich požiadaviek. Povedal, že mam ho potom predať na internete.
kopretinka
28.06.14,08:32
hm....a to je špecializovaný obchod? lebo v hyper-super ťažko nájdeš školeného predavača...
Lolita5
28.06.14,08:33
špecializovaný obchod, bike stál 1400eur
kopretinka
28.06.14,08:43
no to je potom smutné.......skús ešte nejakého vedúceho,prípadne majiteľa,malo by im záležať na tom,aké meno majú u zákazníkov....ja by som sa nenechala odbiť predavačom.
Lolita5
28.06.14,08:46
však chodím tam ako na klavír. Nedá sa s nimi dohodnúť. Jeden sa vyhovára na druhého.
arizona
28.06.14,08:49
No, to by sa v specializovanom obchode nemalo stat, tam by mali naozaj vediet poradit. Asi chcel predavac silou mocou predat, tak ta zavadzal. Ja na tvojom mieste by som sla za priamo majitelom, vysvetlila mu situaciu a poziadala ho, nech objedna mensi bycikel a nech ti ho vymeni. A este by som sa stazovala na predavaca, ze ti neodborne poradil a zavadzal ta...
kopretinka
28.06.14,08:53
nestačí tam chodiť,treba sa domáhať nadriadeného,nejednaj s predavačom!
arizona
28.06.14,08:53
Nedaj sa odbit,trvaj si na svojom.Ked budu protivni, nabehni tam, ked bude obchod plny ludi a riadne nahlas,aby poculi vsetci naokolo, ake odborne sluzby pri kupe draheho bycikla ponukaju! Pre specializovany obchod urcite nie je problem objednat dany bicykel v mensom rozmere. Pokym to ovsem nekupili niekde nacierno od nejakeho no name predajcu
Lolita5
28.06.14,10:17
už som ich donútila rozprávať aj s konateľkou, ta sa vyjadrila ze ziadnom prípade peniaze nevratia a ani poukážky nechcu dat. Este aj vymenit bike mi chceli taky ktorý bol tak isto vysoky ale dokonca s úplnými horšími dielmi a v hliníku a nie carbonom. Ešte aj tu ma chceli oklamat. No neviete ci SOI by mi v tom vedela pomoct?
kopretinka
28.06.14,20:31
bohužiaľ,týmto sa asi nebudú zaoberať.........ale opýtať sa môžeš.....
kukučka
28.06.14,22:03
To bola neuvážená kúpa, predsa takú drahú vec nekupuješ každý deň, mala si sa najprv poradiť. Zrejme nepochodíš ani u majiteľa, ináč by sa predavači takto hnusne nesprávali. Nie je to dobrý obchod, vedome ťa oklamali.
misoft
29.06.14,08:53
@Lolita5 - kolesá 29"? Veď to sú veľké kolesá! Bežné sú 26" - potom menšie sú 20". A už ti napísali - mala si si naň sadnúť a vyskúšať - veď preto sú vystavené! A aj preto v kamenných obchodoch sa tovar nevracia - lebo bola možnosť vyskúšať (dokonca je povinnosťou tovar predviesť a overiť funkčnosť).
misoft
29.06.14,08:55
A môže im aj zavariť - negatívna skúsenosť s obchodom = menej zákazníkov - len to rozšíriť.....hoci aj na sociálnej sieti.....
kopretinka
29.06.14,10:23
možno by bolo dobré skúsiť,nech tam ide chlap....na toho si tak netrúfnu....a najlepší by bol nejaký svalovec s vyholenou hlavou.....