michalstanko
28.06.14,11:33
Ahojte, kúpil som repasovaný notebook, na ktorom ale nefunguje batéria.

Na faktúre je napísané toto: "Na batériu a sieťový adaptér ktorý je predávaný spolu s notebookom bola poskytnutá zľava. Záruka sa riadi §619 ods. 1 občianskeho zákonníka."

Keď som do firmy volal, povedali mi, že je normálne, že na použitom notebooku je batéria opotrebovaná (čomu rozumiem, lenže táto vydrží 2 minúty a potom notebook zdochne bez varovania, plus Windows zobrazuje notifikácie, že batériu je potrebné vymeniť.)

Ponúkli mi, že mi predajú novú (neznačkovú) batériu za ich nákupnú cenu - cca 50 € - lenže notebook stál 300 € a očakával som, že bude funkčný vrátanie batérie.

Viete mi v krátkosti poradiť, čo robiť? Veľmi pekne vopred ďakujem.

EDIT: Prosím, zaujímali ma hlavne rady z hľadiska spotrebiteľského práva. Rady ako "kúp si novú baterku" mi nepomôžu. Zaplatil som za niečo, čo sa nedá používať a chcel by som vedieť či mám právo sa dožadovať funkčnej náhrady. Ďakujem.
arizona
28.06.14,11:03
a pri kupe si skontroloval funkcnost NB?
sosak
28.06.14,11:35
Na repasovaných notebookoch je bežný jav, že batéria je na konci životnosti a pri kúpe si s tým mal počítať. Pred samotnou kúpou repasovaného notebooku si na internete mohol urobiť prieskum, aké úskalia ťa môžu postihnúť, stačilo použiť google.Kúpe novej batérie by si sa nevyhol, keby batéria vydržala napr. 1. hodinu, aj tak je na konci životnosti.
Odpoveď na otázku : Kúp si novú.

Pokud jste však jiného názoru (například potřebujete displej s vysokým rozlišením a jinou specialitku), tak si hlavně rovnou k ceně repasu přičtěte i cenu nové baterie. Lze předpokládat, že ta dodaná bude sloužit brzy jen jako těžítko.
http://myego.cz/item/repasovane-notebooky-nevyhody-problemy-a-na-co-si-dat-pozor
Ice dive
28.06.14,12:14
čisto zo zvedavosti... čo to je za notebook... keď za repasovaný si dal 300 €... veď v dnešnej dobe sa dá bežný NB pre bežného užívateľa kúpiť nový za 300 + záruka a pod..
Ing. Ľubomír Janoška
28.06.14,18:22
"čo robiť?"
kúpiť si novú batériu a modliť sa, aby notebook vydržal pár rokov.
misoft
28.06.14,19:30
Tiež ma to zarazilo...... 300€ za repas..... a s baterkou pred smrťou .... :-O
arizona
28.06.14,19:45
aj ja som nad tym rozmyslala, co to bol za napad...ale mozno to bolo nejake "delo" za vyhodnu cenu :-O
dariusko
29.06.14,06:18
Krátka :D rada :

Kúp novú batériu !
dariusko
29.06.14,06:19
žeby mal klapec tlačiarničku na eurká ???????
Ale to zvykne NBS "žiarliť" :D
erik555
29.06.14,06:26
on to vie...z toho co napisal vyplyva, ze chcel radu, ako sa dostat k baterii od predajcu, ktora nepojde iba 2 minuty a nebude stat tych 50€, za ktoru predajca ponuka novu neznackovu :) Hold, repasovany notas, este aj za 300€? Aj ja by som chcel vediet aky je v nom hardware. Ked nechce kupit novu bateriu, tak nezostava nic ine, ako ist iba na AC adapter.
michalstanko
29.06.14,10:05
Je to Lenovo ThinkPad T410
misoft
29.06.14,10:09
Toto sa tu nerobí! Zmazať - neexistuje! Tým, že si zmazal doprovodný text k otázne - prejavil si voči nám neúctu a drzosť.

Otázka/debata by mohla pomôcť aj iným.....

Ako "Web Developer" by si to mal vedieť.... alebo sa len na neho "hráš".....
misoft
29.06.14,10:14
Vieš - tento stroj si so zárukou mohol mať o 50€ drahšie i tu: http://www.alza.sk/lenovo/v1776.htm?kampan=adw1_vyrobci_lenovo&gclid=CI7quo36nr8CFaPItAodLycAfA#f&limit=300/340&pg=1&prod=1776&po=1 a možno lepšie....
erik555
29.06.14,10:20
je to tak....to je ked si niekto nevyhlada informacie a nepozrie ceny a rovno ide kupovat...
michalstanko
29.06.14,12:37
Zmazať neexistuje? DELETE FROM topics WHERE id = 246407? ;-)
kopretinka
29.06.14,12:54
prečítaj si etiketu Porady,otázky sa nevymazávajú,môžu pomôcť aj iným,ty developer.mmch,otázka je naspäť,admin ju vrátil........
kopretinka
29.06.14,12:56
len kopírujem,ak by sa developer rozhodol opäť porušiť pravidlá Porady.

Ahojte, kúpil som repasovaný notebook, na ktorom ale nefunguje batéria.
Na faktúre je napísané toto: "Na batériu a sieťový adaptér ktorý je predávaný spolu s notebookom bola poskytnutá zľava. Záruka sa riadi §619 ods. 1 občianskeho zákonníka."
Keď som do firmy volal, povedali mi, že je normálne, že na použitom notebooku je batéria opotrebovaná (čomu rozumiem, lenže táto vydrží 2 minúty a potom notebook zdochne bez varovania, plus Windows zobrazuje notifikácie, že batériu je potrebné vymeniť.)
Ponúkli mi, že mi predajú novú (neznačkovú) batériu za ich nákupnú cenu - cca 50 € - lenže notebook stál 300 € a očakával som, že bude funkčný vrátanie batérie.
Viete mi v krátkosti poradiť, čo robiť? Veľmi pekne vopred ďakujem
misoft
29.06.14,13:19
Tak, tak. Okrem toho - v doporvodnom texte spomínal § a to sú dôležité fakty - preto sa tu otázky mažú LEN v ojedinelých a odôvodnených prípadoch.
dariusko
29.06.14,13:55
To "mmch " si použila zo šachu ?
michalstanko
29.06.14,15:46
Neviem prečo je potrebné stále zdôrazňovať toho developera? Je to moje povolanie, je to problém? Toto je podľa Teba podľa tej etikety, ktorú si spomínala nižšie?
michalstanko
29.06.14,16:06
Preberal to otec, keďže bol preňho, a predavač mu ho pokiaľ viem predviedol, lenže za taký krátky čas nebolo zjavné, že baterka je nanič. :-/
arizona
29.06.14,19:32
(§619 Občianskeho zákonníka)
Pri veciach predávaných za nižšiu cenu z dôvodu vady je záručná doba 24 mesiacov, predavajuci však nezodpovedá za vadu, pre ktorú bola dojednaná nižšia cena...

Ty si bol vopred oboznameny, ze na bateriu je dojednana nizsia suma, suhlasil si s tym, takze si asi nepomozes. Musis si bateriu dokupit sam.

Nabuduce si pred kupou veci z druhej ruky radsej over informacie na nete, ci je takato kupa pre teba vyhodna, ci sa neoplati radsej par euro doplatit naviac a kupit novu vec s komletnou zarukou...
michalstanko
29.06.14,19:38
Ďakujem za odpoveď, ale nové s porovnateľnou konfiguráciou stoja od 700 a viac - overil som si to.
arizona
29.06.14,20:38
takze ked kupis original bateriu, budes mat fajn NB :-)
Chobot
29.06.14,21:44
Stačí kúpiť novú batériu.

Vieš, batéria je vec, ktorá v NB aj tak dlho nevydrží. A reklamovať NB len kvôli batérii nemá zmysel. Ak ti vyhovujú parametre a dizajn, tak batériu nerieš, nie je to veľká položka. Ja takéto veci kupujem cez eBay z Číny, vyjde to okolo 20-30 EUR.

http://www.ebay.at/itm/ORIGINAL-VHBW-AKKU-ACCU-4400mAh-FUR-IBM-Lenovo-ThinkPad-T410-T510-W510-/200845295073?pt=DE_Technik_Computerzubeh%C3%B6r_No tebook_Akkus&hash=item2ec34ffde1
misoft
30.06.14,05:22
michalstanko - prosím ťa - nepíš hlúposti! Za NB s parametrami podobnými Lenovo ThinkPad (ktorý si spomínal) NIKDY nezaplatíš 700€ a viac. Ak už vypustíš niečo von - tak si over. Pre NB podobných parametrov sa dnes cena pohybuje v rozmedzí 400-550€ - a to fú funglovky so zárukou a nainštalovaným OS. Od 700€ už začínajú vysokovýkonné NB až po cenu 1000€, kde už nastupujú herné NB (so 4GB grafikou, 8-16GB RAM, i7 quadrocore, 1TB HDD, podsvietenými klávesnicami a inými vychytávkami).
michalstanko
30.06.14,05:31
misoft - prosím ťa nasmeruj ma, kde nájdem notebook s 13 - 14" matným displejom, rozlíšením vyšším ako 1366x768, s i5-kou (alebo lepším) a s odolnosťou a ergonomikou podobnou T410-ke za 450 €, lebo nechcem písať hlúposti. Prosím nie msi, acer, asus, packard bell a podobné. Rád si priznám chybu. V každom prípade moja otázka ostáva - môže mi na Slovensku firma predať nefunkčnú baterku???
michalstanko
30.06.14,05:58
Nemal som v pláne kupovať neznačkovú baterku, ale tak skúsim, možno si poopravím názor. Ďakujem.
Chobot
30.06.14,07:09
Podľa mojich skúseností, značkové v pomere ceny nevydržia o toľko dlhšie, ako je cena neznačkovej. Tzn. že ak je neznačková o polovicu lancnejšie, značková nevydrží (ani kapacitne ani živnotnosťou) 2x toľko, ako značková,

Takto kupujem batérie do môjho iPodu, do netbooku Samsung aj do všetkých mobilov doma.