patalia
29.06.14,07:07
Dobry den, mam 4rocnu fenku yorskhire a posledne 3mesiace neviem co s nou.

Zacalo to malymi vyrazkami ako ma clovek v puberte, sem tam niekde na telicku. Potom sa pridalo dlhe a horlive skrabanie najma pod bradou a usi. To s nou mamina bola uveterinara, ktory povedal, ze to vyzera na alergiu. Takze mamina kupila veterinarne granule, fenke sme na nejaky cas spravili dietu od vsetkych pochutol, tyciniek a inych maskrt. Nepomohlo. Pridala sa k tomu chrasta na chrbatiku, kde jej vypadala srst a vynucuje si skrabkanie na tom mieste. Druha kontrola bola uz s asi ATB v injekcii a samponom kupenym u veterinara. O tri dni sme prisli na kontrolu, dalsiu injekciu. To bolo 3tyzdne dozadu a ziadne zlepsenie.
lujza.j
29.06.14,05:20
napíšem ti čo by som ja mojmu psovi keby už absolvoval to čo tvoj....možno budem niekomu tu...možno aj tebe na smiech......ale toto ked nepomôže tam určite neublíži:)
tí čo ma tu poznajú vedia gebrím doma mydla, šampúchy a iné veci na telo.....do šampúchu na lupiny /tuhý šampon na vlasy/ dávam nimbový olej....účinky sú, jedna už bez lupín a kolegynina dcéra až chrasty...tá tiež už bez....včera som posielala chalanovi tiež nejaká chrastavá pliaga na hlave...ešte neviem ako dopadol.
...tak kupila by som nimbový olej/smrdí/ a s tým by som mu to skúsila natrieť je to čistý olej bez chémie
http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie/eshop/1-1-BIO-OLEJE/0/5/168-BIO-Nimbovy-olej-100-ml


kuk aj tu:http://www.porada.sk/t166352-pomozete-mi-so-psikom.html

http://www.porada.sk/t226059-vyrazky-a-zhnedutie-srsti.html
alaya1
29.06.14,05:21
Vymen veterinara. V prvom rade mal veterinar urobit odber krvi a zistit pricinu problemu, pripadne urobit aj stery. Moze to byt potravinova intolerancia, alergia na sampon, ina alargia,pripadne aj ine kozne ochorenie, ako su vonkavsie parazity.
lujza.j
29.06.14,05:27
vetoši sú niekedy ako kožný lekár ...tiež len skúšajú:(ale hlavne nech platíme....ja ked si to viem ako tak vyriešiť doma ani tam nejdem...ako s tou našou alergiou....
alaya1
29.06.14,05:30
V prvom rade mali urobit odber krvi. Bolo by vsetko vyriesene a vedeli by, co to je. Ale takto len predavaju produkty a skusaju, kto kolko nakupi a este davat ATB a nevedeet co psovi je, to je neskutocne. Moze to byt kludne aj potravinova antolerantnost a to sampon nevyrisi. Ale tazko hadat, treba vsetrit krv.
lujza.j
29.06.14,05:38
no každopádne mať dobrého vetoša je na nezaplatenie...tiež už teraz viem, že vdaka vetošovi som prišla o prvého psa....všetko by bolo iné....bol by tu s nami možno dlhšie...teraz chodím k tretiemu
BXLmiami
29.06.14,05:43
Ja teda veterinár nie som,ale evokuje mi tosladké chrasty.Zrejme sa prvotný problém infikoval,takže dezinfekcia,nesmie sa to škrabať ani chytať,lebo tak sa to roznáša,Atb celkove a lokálne.Odber krvi neukáže nič,ale ster z mokvania pod chrastou by mohol.Dajte vedieť či somtrafila.
lujza.j
29.06.14,05:57
to sú tie čo môže mať aj človek vo vlasoch?
arizona
29.06.14,07:33
My sme boli s nasou havinou asi pred mesiacom tiez u veterinara,lebo sa zacala hrozne skrabat.
Tiez povedal, ze je to asi alergia. Zakazal akekolvek konzervy,doporucil jest len granule pre citlivych psikov /sama musis zistit, ktore pasuju tomu tvojmu/ , zakazal pouzivat akykolvek sampon, vraj radsej umyvat iba cistou vodou. Jeden sampon nam dal, to je nejaky specialny proti svrbeniu, zatial pouzivame ten, neviem ako sa vola.
Fena uziva tabletky /prendison/, tiez zatial sledujeme...

Musis sama sledovat, co psovi skodi. Moze to byt napr. voda v potoku, kde behne na prechadzkach, moze to byt nevhodna deka v pelechu /pouzivat iba prirodne materialy, nie umeliny/,mozu to byt nejake potraviny atd. Ak je to fena, moze byt alergicka aj na vlastny sekret-ak sa hara. Vtedy pomoze sterilizacia.
lujza.j
29.06.14,07:52
doplnila som staršiu tému..
Dav
29.06.14,08:38
Nášmu prikázali jesť diétu bez mäsa, tak som mu varila cestoviny s trochou oleja. Na natieranie sme nafasovali ichtyolovú masť. O cca 2 týždne bol v poriadku. Bol to vonkajší pes, tak ten ichtyol ma netrápil.
BXLmiami
29.06.14,09:24
Impetigo vulgaris
BXLmiami
29.06.14,09:26
Ano dezinfekcia a Ichtyol
lujza.j
29.06.14,09:43
fujky...moje decko si ešte na zš, priniesla zo školy v prírode....mokvavé chrasty vo vlasoch...nevedeli sme sa toho zbaviť....akurát sme to spomínali, že čím som jej to vykynožila ...zdá sa mi, že som jej to tou brezovou vodou od demiclénu....
lujza.j
29.06.14,09:44
anet
29.06.14,11:45
Tak ako u ľudí, ani u psa nie je jednoduché určiť kožné ochorenie. Môže to byť od análnych vačkov, cez alergie, parazity, ochorenie štítnej žľazy až po autoimunitné ochorenia (Cushing, Addisonova choroba a pod.).
Ale tak skús začať od banálnejších vecí, vyčistiť análne vačky a veterinár nech vezme zoškrab z kože. Potom už finančne náročnejšie je krvný test, test na alergie.
Často sa tu spomína prednison, áno podáva sa psom, avšak je dobré uvedomiť si, že prednison je kortikoid ktorý núti fungovať telo a zároveň ničí imunitný systém. Po kortikosteroidoch už nič neexistuje, preto by to malo byť jedno z posledných riešení, najmä u mladého zvieraťa.
patalia
23.01.15,17:27
sladké chrasty som mala aj ja v puberte a určite to to nie je :) ale ďakujem za typ
patalia
23.01.15,17:35
Hmm, potom čo som sem písala túto otázku ju to asi tak o 2 týždne prešlo a teraz znova. Znova chrasty a zase svrbenie. Tak ako som si prečítala Váš príspevok s háraním, premýšľam, že to môže byť ono.

Granulky papá royalky, ale teraz jej mamina tuším z čiech objednala hypoalergénne granulky (celkom fajne voňajú :D), ktoré dva krát nepoviem, že nám vtedy predal veťoš a za raz takú sumu. Tak uvidíme, čo to bude, či zaberie zmena granuliek, alebo či to je príchodom hárania (čoskoro by sa mala znova hárať, už sa mojká). Ak sa to bude zhoršovať tak s ňou pôjdeme znova k veťovi a tento krát už budeme trvať na riadnom vyšetrení.

Inak spávať v mojej posteli na mojich veciach takže to by som vylúčila, rovnako aj šampónik, to kupujeme len detské pre to naše štvornohé bábätko.
arizona
23.01.15,20:17
nam sa osvedcili tieto granule,psik sa prestal skrabat http://www.rogz.sk/brit-care-adult-medium-breed-lamb-12-kg/ . A okrem ineho sme zistili, ze jej skodil aj obojok proti blcham,takze teraz davame iba pipety Trixie na prirodnej baze-citron.