ALEXYY
29.06.14,09:56
veronikasad
29.06.14,07:59
Pokladničná kniha (v účtovníctve) a ERP sú dve úplne nezávislé evidencie. Ak potrebuješ drobné na vydávanie, do ERP každý deň vkladáš hotovosť ako "vklad". Zostatok ERP sa ti dennou uzávierkou vynuluje. Dennú tržbu účtuješ v peňažnom denníku - zvlášť tržby v hotovosti a zvlášť úhrady odberatelských faktúr.
ALEXYY
29.06.14,08:07
Viem, že sú to dve odlišné veci, ja len neviem, či ten zostatok v peňažnom denníku, keď som zaviedla ERP do prevádzky je potrebné uviesť v ERP, alebo až od jej prevádzky idú tžby a iné príjmy.
veronikasad
29.06.14,08:28
Prečítaj si pozorne čo som napísala v predch.príspevku. Do ERP každý deň vkladáš hotovosť potrebnú na vydávanie, nie zostatok z peňažného denníka.
ALEXYY
29.06.14,08:32
Vďaka, nebola som si istá. Takže, nič nepíšem. Až keď budem chcieť os. vklad, príp iný hotovostný príjem.
Dav
29.06.14,08:32
Nie, nemáš na to žiaden dôvod, ani takú povinnosť. Sú to DVE ROZDIELNE pokladne. Peňažný denník obsahuje VŠETKY príjmy a výdaje v hotovosti, ERP obsahuje LEN tie, ktoré sa týkajú platieb, evidovaných v ERP a vklady a výbery hotovosti, napríklad vklad peniaze, určené na vydávanie, výbery odvod dennej tržby ERP, výbery na nákup tovaru či iné platby. Suma peňazí, ktoré sa fyzicky nachádzajú v zásuvke ERP musí byť zhodná so sumou, ktorú ukazuje ERP pri uzávierke.
avalik
29.06.14,08:58
ALEXYY (Dnes 11:32) Vďaka, nebola som si istá. Takže, nič nepíšem. Až keď budem chcieť os. vklad, príp iný hotovostný príjem.

pozor ... citaj zakon o ERP http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-289

§ 2

h) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok,

i) tovarom akýkoľvek výrobok, polotovar, materiál alebo surovina predávaný podnikateľom,

j) službou služba označená v Štatistickej klasifikácii ekonomických činností2) uvedená v prílohe č. 1,

§ 3

(1) Podnikateľ je povinný evidovať tržbu v elektronickej registračnej pokladnici bez zbytočného odkladu po jej prijatí; túto povinnosť nemá podnikateľ, ktorý je v likvidácii alebo na ktorého bol vyhlásený konkurz, okrem podnikateľa, ktorý pokračuje v prevádzkovaní podniku po vyhlásení konkurzu.4)

osobny vklad nie je trzba

citaj aj https://podpora.financnasprava.sk/640234-ERP
veronikasad
29.06.14,09:19
Drobné na vydávanie eviduješ ako vklad v ERP z toho dôvodu, že pri kontrole hotovosti kontrolormi DU nesmieš mať v priehradke ERP viac hotovosti, ako máš v ten deň zaevidované v ERP.
Žabinka
29.06.14,10:04
ERP slúži len na evidenciu tržieb, ktoré prijmeš v hotovosti.. ale o týchto tržbách účtuješ v pokladničnej knihe/peňažnom denníku..