wrany
29.06.14,20:17
Zdravim,

chcel by som sa opytat predtym ako to vobec cele zacnem riesit na to ci niekto nevie alebo nema skusenost s prestupom na inu VŠ.

Chcel by som prestupit z STU FIIT BA na UKF katedra informatiky v Nitre, prvy rocnik som dokoncil avsak druhy semester sa mi vobec nevydaril a dalsi semester som si mohol zapisat len vdaka slabsim podmienkam. Da sa prestupit aj tak ze na novej skole idem prakticky uplne od zaciatku a teda si neprenesiem ziadne predmety? Taktiez by ma zaujimalo ci niekto nevie ako to je s nakladmi na studium, na FIIT som zacal 4-rocny odbor a v Nitre by to bol 3-rocny odbor, štat by mi v novej skole preplatil cele studium alebo by som si ten rok musel platit sam?

Taktiez by ma este zaujimalo ci mam so zakona nejake pravo prestupit ak su tie odbory podobne alebo je to na samotnej VŠ ci mi vyhovie?

Dakujem za rady.
alaya1
29.06.14,18:21
Rocniky, ktore opakujes, ci prehodis a zacnes nizsim musis zaplatit a na ostatne otazky ti najlepsie odpovie studijne oddelenie novej fakulty. Kazda fakulta ma totiz interne predpisy, ktore sa mozu lisit od inych predpisov, inej fakulty.
avalik
29.06.14,18:28
neviem ci je mozny prestup (konkretne info ti da prislusna skola) ale urcite je mozne absolvovanie novych prijimacich pohovorov a dat si uznat skusky - o tom ale rozhodne vyucujuci, podla syllabov a hodnotenia konkretneho predmetu

k skolnemu
131/2002 Z. z.Zákon o vysokých školách
§ 92
(6) Študent, ktorý študuje študijný program poskytovaný verejnou vysokou školou dlhšie, ako je jeho štandardná dĺžka štúdia, je povinný uhradiť verejnej vysokej škole ročné školné za každý ďalší rok štúdia. V celkovej dobe štúdia sa zohľadňuje doba, počas ktorej bol študent zapísaný na verejnej vysokej škole v niektorom zo študijných programov príslušného stupňa vysokoškolského vzdelávania; ak bol študent v jednom akademickom roku súbežne zapísaný na štúdium viacerých študijných programov, do celkovej doby štúdia sa mu započítava len jeden rok. Doba, počas ktorej bol študent zapísaný na štúdium študijného programu v príslušnom akademickom roku, sa na účely tohto odseku zaokrúhľuje na celý akademický rok.
alaya1
29.06.14,18:30
Nerozhoduje vyucujuci, ale veduci katedry spolu s dekanatom.
avalik
29.06.14,18:38
ale az po tom ako sa vyjadri vyucujuci, resp. garant predmetu - aspon na skole kde studuje moja dcera to takto funguje
alaya1
29.06.14,18:40
je to teda tiez individualne podla fakult, ja som si musela dat ziadost na dekanat, aby mi predmety do 5 rokov od absolvovania schvalili, ked som isla na 2. VS a mohla si zapisat predmety, co som uz mala absolvovane na psychologii.