ElenaLV
30.06.14,08:50
Potrebujem sa urgentne poradiť. Manžel - živnostník bol minulý rok cca 8 mesiacov PN. Keďže podniká v oblasti, kde má príjem aj zo štruktúry aj počas PN (MLM), príjem z podnikania za rok 2013 mal napriek PN cca 9000 EUR. Náklady (kancelária, telefóny a pod.) boli však 12000, teda príjem z podnikania záporný, riadok 43=0. Mal aj pasívny príjem z prenájmu nehnuteľností, vďaka čomu má daňovú povinnosť cca 850 EUR.Je nárok na daňový bonus? Nikde som nedostala jednoznačnú odpoveď. Podmienka je len príjem alebo aj plusový základ dane z podnikania.
tictac7
30.06.14,07:00
podmienka je príjem podľa §6 ods. 1 a 2 alebo podľa §5. Ak ten príjem z MLM je taký ten divný, že má aj akési skúšky v NBS a teda spadá pod §6 ods. 2 písm. d), tak má nárok na DB.
............doplneie:
...a musí aj kladný základ dane podľa §6 ods. 1 a 2 vykázať......
ElenaLV
30.06.14,07:12
Ďakujem. Áno, je to príjem podľa spomínaného §, je to príjem na základe licencie NBS. Portál finančnej správy mi však pri kontrole Daňového priznania pri daňovom bonuse vypísal chybovú hlášku s odvolaním sa na práve na základ dane.
tictac7
30.06.14,07:27
opravujem sa v pôvodnom príspevku, aby to každý videl keď to pozrie.....
kn-alka
30.06.14,07:33
ElenaLV - ak máš príjem podľa par.6 ods. 1 alebo 2 vyšší ako 2.026,20 € a vykazuješ zisk, máš nárok na DB.... máš všetko dobre vyplnené v DP? vpredu máš zapísané deti a rodné čísla detí?
veronikasad
30.06.14,07:36
Pri výdavkoch ktoré uvádzaš, nárok na DB nevzniká. (manžel vykázal stratu)
kn-alka
30.06.14,07:42
... ahha, nevšimla som si, že mal stratu - takže NEMÁ nárok na daňový bonus