vrajvzdymila
30.06.14,09:26
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či mám nárok na náhradu hodín aj cez víkend počas PN. Pracujem v nepretržitej prevádzke, či je týždeň, či víkend stále na služby denné aj nočné. Bola som práce neschopná 17 dní, viem, že prvých desať kalendárnych dní mi hradí zamestnávateľ. Na pracovnom výkaze mi však uznali len PN 13 dní - teda bez víkendov. Príde mi to však zvláštne, že som si do výkazu nemohla písať PN aj na víkend, nakoľko kotrola mi môže prísť hocikedy a ja som povinná byť doma - práve aj cez ten víkend. Viete mi niekto poradiť ako má vyzerať takýto výkaz ?
veronikasad
30.06.14,07:29
Náhrada príjmu aj nemocenské sa vypláca za kalendárne dni, bez ohladu na to v akej prevádzke pracuješ. Možno bol len pracovný výkaz zle vypísaný, počkaj na výplatu.
MIRKA111
01.07.14,10:27
Mne to vychádza 13 pracovných dní PN a t.j. 17 kalendárnych...
Jana Motyčková
01.07.14,10:30
Z hľadiska pracovného času (pracovného výkazu) to môže byť 13 dní, v skutočnosti ale máš zaplatených zamestnávateľom 10 kalendárnych dní a zvyšných 7 platí SP. Zamestnávateľ v pracovnom výkaze potrebuje vykázať neprítomnosť v pracovnom čase, preto tam sa neuvádzajú kalendárne dni.
ivka70
01.07.14,10:40
Zamestnavatel ti, podla mna, dal do vyplatnej pasky hodiny, ktore si mala odpracovat, ale bola si na PN, aby si mala splneny pocet hodin, ktore boli naplanovane.
To nesuvisi s vyplacanim nemocenskych davok ....
Dav
01.07.14,11:44
Doma nie si kvôli kontrole, ale kvôli tomu, že si nemocná. Platia sa kalendárne dni, vykazujú pracovné.