slavovslav
30.06.14,09:50
Viete poradit aka tuhost betonu mi staci na takyto stoziar? Zaklady rozmyslam 1x1x1m
chandler
30.06.14,08:14
co bude na tom stoziari?
jslancik
30.06.14,08:24
skús si preštudovať, či ti na to netreba stavebné povolenie. a daj si to prepočítať statikovi. Stožiar takej výšky a hrúbky nie je sranda...
slavovslav
30.06.14,10:07
Bude to izolované. Nič nie je okolo, čiže minimálne rizika. Použijem asi aj piloty. Hĺbku prehĺbim na 2m asi. A stavebné povolenie: pokiaľ politickí zlodeji ich tiež nezačnú robiť tak nezačnem ani ja. Proste v SR nie je zákon, ktorý dovolí zbúrať stavbu. Politici by šli proti sebe kedže všetci aj ich schránkové firmy v neviem akých daňových rajoch robia všetko načierno a ešte z našich peňazi. A prečo by som ja mal na takúto blbosť riešiť stavebné povolenie. Keď Široký si postaví hotel pri štadione načierno, za naše peniaze, bez povolení? Ale to som odbočil. Doviezol by som tam domiešavač, len dva kubíky mi nedovezie žiadny.
jslancik
30.06.14,10:43
dovezie, ale zaplatíš ako keby bol plný. Alebo si daj doviezť na aute z betonárky taký polo-suchý.
viktorviktor
30.06.14,11:00
študuj katalog stĺpov a stožiarov , keď im zavoláš možno ti povedia aj rozmer pilota www.strader.sk/fileinfo/download?id=30692
alltracboy
30.06.14,11:48
pokial bude zavetreny lanami tak by ani nejaky supermasivny zaklad nepotreboval. Pokial by nebol, tak by som asi isiel do extremu a z tej jamy 1x1x1 by som v rohoch este vyvrtal 1,5m diery priemeru cca 20-30cm do nich vystuz ktora by bola spojena s tou hlavnou kockou betonu + mozno aj take stabilizacne kridla z vystuzeneho betonu co by isli do stran. Nieco ako stabilizatory na rakete, akurat v zemi.