K.A.T.K.A
12.04.06,19:51
Prosím Vás, čo je na tom pravdy, že faktúra (za tovar) môže byť uhradená príjmovým pokladničným dokladom až na druhý deň, nie v deň vystavenia faktúry.
Ďakujem
Paula
12.04.06,17:52
Prosím Vás, čo je na tom pravdy, že faktúra (za tovar) môže byť uhradená príjmovým pokladničným dokladom až na druhý deň, nie v deň vystavenia faktúry.
Ďakujem
Už dávno to nie je pravda:) A bolo by veru smiešne, keby zákazník v dobrej vôli chcel ihneď preplatiť faktúru v hotovosti a musel merať napr. stovky kilometrov tam a nazad na druhý deň....len aby príjem bol až na druhý deň.
K.A.T.K.A
12.04.06,17:59
ja si tiež myslím, ale kamarátka mi tvrdí, že to stále platí, že sa to píše v nejakom zákone o registračných pokladniciach, že inak by aj na trhu mohli predávať na PPD a nemuseli by mať registračnú pokladnicu....
Paula
12.04.06,18:02
Katka, veľká debata na túto tému tu niekde je, skús pohľadať a potom si vyber:)
K.A.T.K.A
12.04.06,18:04
ok, skúsim pohľadať
zatiaľ ďakujem
Zita5
12.04.06,18:15
Katka to bolo v minulosti , hľadaj tému od eviny , on pripájala k tomu nejaké usmernenie .

V tejto dobe platí v deň vystavenia fa ...PPD vystavený zároveň s totožným dátumom fa .Ja do účelu platby píšem úhrada OF číslo ........... .
K.A.T.K.A
12.04.06,18:16
tak som hľadala, našla som čosi
zaujímalo by ma ale ako to je pri tom tovare....
vie mi prosím niekto nájsť zákon v ktorom sa konkrétne píše ako to vlastne je? ďakujem
Zita5
12.04.06,18:18
tak som hľadala, našla som čosi
zaujímalo by ma ale ako to je pri tom tovare....
vie mi prosím niekto nájsť zákon v ktorom sa konkrétne píše ako to vlastne je? ďakujem

To máš jedno či to je fa za tovar , alebo služby , jednoducho to je úhrada pohľadávky - fa v hotovosti.
Paula
12.04.06,18:19
Celá podstata je v tom, že fakturáciou vznikla pohľadávka a tú žiadnemu odberateľovi neprikazuje zákon zaplatiť najskôr zajtra.
Zita5
12.04.06,18:20
K.A.T.K.A
12.04.06,18:22
ďakujem, idem kuknúť :-)
K.A.T.K.A
12.04.06,18:31
Ďakujem veľmi pekne, vytlačila som si ten metodický pokyn, založím si ho pre istotu. Dúfam, že keby náhodou niekedy niekto mal nejaké pripomienky, že keď to ukážem, tak to bude stačiť :-)
Zita5
12.04.06,18:35
Katka , založ a buď spokojná .....kľudne môžeš spôsob v hotovosti používať bez posunu dátumov .
ivetaf
13.04.06,04:49
Pri poslednej daňovej kontrole sme dostali 10.000,-Sk pokutu za to, že faktúry za predaj tovaru sme mali zaplatené v deň predaja. Daňové kontrolórky nám do zápisnice napísali, že ak sa jedná o predaj tovaru v hotovosti v deň predaja máme povinnosť používať ERP. Takže pozor na to
Zita5
13.04.06,05:00
Pri poslednej daňovej kontrole sme dostali 10.000,-Sk pokutu za to, že faktúry za predaj tovaru sme mali zaplatené v deň predaja. Daňové kontrolórky nám do zápisnice napísali, že ak sa jedná o predaj tovaru v hotovosti v deň predaja máme povinnosť používať ERP. Takže pozor na to


Ale, ak predávaš tovar a fakturuješ , tak úhrada je už za úhradu pohľadávky a nie za tovar . A tu ste sa mali hneď odvolať .:)