Vojtik Bednarcik
30.06.14,12:49
prosim kto mi vie poradit ak som evidovany na UP uz skoro rok a doktor mi vipisal marodku mam 25rokov a nepoberam ziadne peniaze ani davku ak pojdem na PN dostanem nejake peniaze??
veronikasad
30.06.14,10:51
Nie, nedostaneš žiadne nemocenské, nesplňaš podmienky pre výplatu. Ak už máš 25 rokov, vzniká ti nárok na dávku v hmotnej núdzi. Už sa posudzuješ sám, nie spolu s rodičmi. Ale aby ti nárok na dávku v HN vznikol, musíš mesačne odpracovať na verejnoprospešných prácach aspoň 32 hodín.
erik555
30.06.14,10:59
Ale aby ti nárok na dávku v HN vznikol, musíš mesačne odpracovať na verejnoprospešných prácach aspoň 32 hodín.
:D
Ked mu neponuknu pracu, tak dostane aj bez odpracovanych hodin ;)
Vojtik Bednarcik
30.06.14,10:59
lenze ide oto ze ma doktor poslal na PN a nemozem robyt zo zdravotnich problemov a ked budem na PN vies ze robyt nemozem
erik555
30.06.14,11:02
lenze ide oto ze ma doktor poslal na PN a nemozem robyt zo zdravotnich problemov a ked budem na PN vies ze robyt nemozem
ved ked nepoberas prispevky v hmotnej nudzi, tak co by si chcel odpracovavat? PN odnesies na UP a dozvies sa tam co dalej s PNkou ;)
Vojtik Bednarcik
30.06.14,11:03
Ale aby ti nárok na dávku v HN vznikol, musíš mesačne odpracovať na verejnoprospešných prácach aspoň 32 hodín.
:D
Ked mu neponuknu pracu, tak dostane aj bez odpracovanych hodin ;)
no oni mi ponukli pracu len nemohol som prijat lebo idem na PN takze neviem co dalej
Vojtik Bednarcik
30.06.14,11:06
lenze ide oto ze ma doktor poslal na PN a nemozem robyt zo zdravotnich problemov a ked budem na PN vies ze robyt nemozem
ved ked nepoberas prispevky v hmotnej nudzi, tak co by si chcel odpracovavat? PN odnesies na UP a dozvies sa tam co dalej s PNkou ;)
no ved asi tak to bude najlepsie a ak mi nedaju ziadne peniaze??tak zcoho mam zit mam sa obesit asi najlepsie riesenie
avalik
30.06.14,11:10
Ale aby ti nárok na dávku v HN vznikol, musíš mesačne odpracovať na verejnoprospešných prácach aspoň 32 hodín.
:D
Ked mu neponuknu pracu, tak dostane aj bez odpracovanych hodin ;)
no oni mi ponukli pracu len nemohol som prijat lebo idem na PN takze neviem co dalej

a preco si nemohol prijat? ved kde nie si momentalne na PN, tak co ti v tom brani?
Vojtik Bednarcik
30.06.14,11:12
ved ja mam lymfedem a doktor mi povedal ze nemal by som pracovat mam ist na PN ale ze je to namne
avalik
30.06.14,11:20
no ked mas vystavenu PN, tak si ju mal odovzdat na UP a dodrziavat liecebny rezim - oddeleniu davok v HN, tiez oznamit, ze si na PN
Vojtik Bednarcik
30.06.14,11:21
no tak si si mal dat vypisat PN a zaniest ju na UP (predpokladam, ze si evidovany nezamestnany) ... a dodrziavat liecebny rezim
no ved teraz idem podat lenze doktor mi povedal ze to vyzera byt viac ako na rok a mozno aj celozivotne ze mi to uz ostane
arizona
30.06.14,11:23
erik555
30.06.14,12:52
Ale aby ti nárok na dávku v HN vznikol, musíš mesačne odpracovať na verejnoprospešných prácach aspoň 32 hodín.
:D
Ked mu neponuknu pracu, tak dostane aj bez odpracovanych hodin ;)
no oni mi ponukli pracu len nemohol som prijat lebo idem na PN takze neviem co dalej
aha, ak to dobre chapem, tak doteraz si nepoberal prispevky a ked uz ides poberat a ponukli ti odpracovat davku v hmotnej nudzi, tak si na PNke? Tak snad ked budes na PNke, tak by si mal dostat davky. A tusim, ze ked budes viac ako 30 dni, tak k davke dostanes nejake peniaze aj zo socialnej poistovne (ale toto nie som si isty).
Vojtik Bednarcik
30.06.14,13:18
Ale aby ti nárok na dávku v HN vznikol, musíš mesačne odpracovať na verejnoprospešných prácach aspoň 32 hodín.
:D
Ked mu neponuknu pracu, tak dostane aj bez odpracovanych hodin ;)
no oni mi ponukli pracu len nemohol som prijat lebo idem na PN takze neviem co dalej
aha, ak to dobre chapem, tak doteraz si nepoberal prispevky a ked uz ides poberat a ponukli ti odpracovat davku v hmotnej nudzi, tak si na PNke? Tak snad ked budes na PNke, tak by si mal dostat davky. A tusim, ze ked budes viac ako 30 dni, tak k davke dostanes nejake peniaze aj zo socialnej poistovne (ale toto nie som si isty).




Ale aby ti nárok na dávku v HN vznikol, musíš mesačne odpracovať na verejnoprospešných prácach aspoň 32 hodín.
:D
Ked mu neponuknu pracu, tak dostane aj bez odpracovanych hodin ;)
no oni mi ponukli pracu len nemohol som prijat lebo idem na PN takze neviem co dalej
aha, ak to dobre chapem, tak doteraz si nepoberal prispevky a ked uz ides poberat a ponukli ti odpracovat davku v hmotnej nudzi, tak si na PNke? Tak snad ked budes na PNke, tak by si mal dostat davky. A tusim, ze ked budes viac ako 30 dni, tak k davke dostanes nejake peniaze aj zo socialnej poistovne (ale toto nie som si isty).
no ved ja asi pojdem tam a spitam sa ich
veronikasad
30.06.14,15:52
no tak si si mal dat vypisat PN a zaniest ju na UP (predpokladam, ze si evidovany nezamestnany) ... a dodrziavat liecebny rezim
no ved teraz idem podat lenze doktor mi povedal ze to vyzera byt viac ako na rok a mozno aj celozivotne ze mi to uz ostane
Celý život chceš poberať dávku v hmotnej núdzi ? Obzeraj sa po práci primeranej zdravotnému stavu, príp. skús požiadať o inv.dôchodok, ak tvoja choroba bude ohodnotená na viac ako 40 % a splňaš podmienky dôch.poistenia.
kopretinka
30.06.14,16:00
a už si podal žiadosť na invalidný dôchodok?
http://www.porada.sk/t246409-zdravotny-problem.html#post2570245
erik555
30.06.14,16:26
Celý život chceš poberať dávku v hmotnej núdzi ? Obzeraj sa po práci primeranej zdravotnému stavu, príp. skús požiadať o inv.dôchodok, ak tvoja choroba bude ohodnotená na viac ako 40 % a splňaš podmienky dôch.poistenia.
Co ti poviem :D V tomto pripade bude pre stat vyhodnejsie, ak bude poberat hmotnu nudzu :D
veronikasad
30.06.14,16:32
Celý život chceš poberať dávku v hmotnej núdzi ? Obzeraj sa po práci primeranej zdravotnému stavu, príp. skús požiadať o inv.dôchodok, ak tvoja choroba bude ohodnotená na viac ako 40 % a splňaš podmienky dôch.poistenia.
Co ti poviem :D V tomto pripade bude pre stat vyhodnejsie, ak bude poberat hmotnu nudzu :D
Neriešim čo bude výhodnejšie pre štát. Ty by si dokázal vyžiť dlhodobo z dávky v hmotnej núdzi (v súčasnosti pre jednotlivca 61,60€) ?
Zuzanka_ba
01.07.14,16:16
Pozerám SP, a teda "počet rokov obdobia dôchodkového poistenia potrebný na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca, ktorý sa stal invalidný po 31. decembri 2009, je:
... najmenej dva roky, ak ide o poistenca vo veku nad 24 rokov do 28 rokov veku,"

Otázka je či si bol aspoň dva roky zamestnaný (na pracovnú zmluvu)?
Vojtik Bednarcik
09.07.14,10:23
Pozerám SP, a teda "počet rokov obdobia dôchodkového poistenia potrebný na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca, ktorý sa stal invalidný po 31. decembri 2009, je:
... najmenej dva roky, ak ide o poistenca vo veku nad 24 rokov do 28 rokov veku,"

Otázka je či si bol aspoň dva roky zamestnaný (na pracovnú zmluvu)?
ano bol som ale nie dva roki posebe
taiko
09.07.14,11:14
Estetic
16.07.14,11:40
no tak si si mal dat vypisat PN a zaniest ju na UP (predpokladam, ze si evidovany nezamestnany) ... a dodrziavat liecebny rezim
no ved teraz idem podat lenze doktor mi povedal ze to vyzera byt viac ako na rok a mozno aj celozivotne ze mi to uz ostane
Pokiaľ sa jedná o lymfedém,tak zostane celoživotne,ale to neznamená,že budeš PN celoživotne,treba si nájsť vhodnú prácu pokiaľ si mladý.