dalesi
30.06.14,12:56
Ozvala sa mi sociálna poisťovňa, že prídu na kontrolu od roku 2011. Čo všetko budú chcieť, má niekto skúsenosti.
Tinaho
30.06.14,11:05
Keď mala naša spoločnosť kontrolu z SP, tak chceli najmä mzdové listy a mesačné výkazy, a to za všetky roky ktoré kontrolovali. Je potrebné si skontrolovať, či ste poistné neposielali neskôr ako bolo splatné (t.j. ako ste nahlásili na SP), to si tiež preverovali. Ale myslím, že nám aj povedali, aké podklady máme predložiť.
marekpm
30.06.14,11:05
Nám tiež prišlo oznámenie o vykonaní kontroly, kontrola sa týkala správnosti odvedeného poistného od roku 2011 do mája 2014, museli doložiť všetky pracovné zmluvy zamestnancov, ich mzdové listy, a výplatné lístky, odniesol som na sociálnu a po kontrole zavolali, že kontrola ukončená, a šéfka bola podpísať zápis o kontrole, a opraviť prípadné chyby.
Terezia13
30.06.14,11:35
ak máte dohodárov, tak aj dohody
Anik
30.06.14,11:41
Zvyknú kontrolovať mzdové listy, správnosť výpočtu mzdy - napr. aj doložením podpísaného vyhlásenia na zdanenie príjmu, dochádzku , výplatnú listinu, rekapituláciu miezd. Samozrejme výkazy spolu s preukázaním zaplatenia - či už hotovosť, alebo prevod na účet. Registračný list zamestnávateľa, registračné listy zamestnancov, zmluvy ktorými je založený pracovno-právny vzťah - začiatok -ukončenie
Pepa
30.06.14,13:12
Správnosť výpočtu mzdy nemá SP prečo kontrolovať, "vyhlásenie na zdanenie príjmu" nepotrebuje. Výkazy - tie má v systéme, registračné listy zamestnancov takisto.......
Anik
30.06.14,13:18
to je síce všetko pravda, ale teraz som chystala papiere na kontrolu na SP a tieto všetky doklady žiadali predložiť
Pepa
30.06.14,13:25
Treba sa ohradiť, že nemajú žiadať to, čo už majú a "vyhlásenie na zdaneniu príjmov" to snáď nemyslíš vážne.
Anik
30.06.14,13:30
v priebehu asi 6 týždňov som chystala 2 malé firmy u tej prvej to žiadali a u tej druhej som to tiež doložila nech je pokoj.
Gabhus
01.07.14,02:20
U nás kontrolovali mzdové listy, správnosť odvodov, kontrolovali či sedí dátum uzatvorenia PP s dátumom prihlášky do SP a ešte A1 u zahraničných pracovníkov. No a či boli skutočne mzdy vyplatené (výplatnice či sú podpísané) a viac myslím nič. Ono keď im predložíš čo chcú a keď je všetko ako má byť, nejaké problémy nerobia - aspoň u nás nie.