cehaci
30.06.14,17:48
Prosím o radu či a ako pridať vodné sklo do malty na murovanie príp. omietanie (v exter.) komína z plných pál. tehál bez vložiek.Tiež či má zmysel namočenie tehiel do roztoku a vôbec opodstatnenie použitia vodného skla pri takejto stavbe.Komín bude v nadstrešnej časti čiastočne omietnutý a čiastočne vyšpárovaný..
Prosím,naozaj nechcem rady,ako mám stavať komín.Zaujíma ma len použitie vodného skla,pomery a opodstatnenie.Ďakujem
Terezia13
30.06.14,15:58
máš presný návod na každej fleši a nič sa nestane keď sa to trochu "predimenzuje"
sosak
30.06.14,16:51
Na stavbe komína by si nemal "šetriť ". V každom komíne vzniká pri vykurovaní vlhkosť. Ak používame tepelné spotrebiče novej generácie, predovšetkým na zemný plyn, percento vlhkosti prudko vzrastá. Pri ochladzovaní spalín v komínovom prieduchu potom vzniká veľké množstvo vyzrážanej kvapaliny s obsahom škodlivín. Tie stekajú po vnútornej stene komína a keď si kúpime nevhodný komín, napríklad iba murovaný, tak sa nám stane, že vlhkosť pretečie a vytvorí na stenách fľaky. K nepríjemnému prevlhnutiu tiež môže dôjsť, keď sa rozhodneme zmeniť vykurovanie. Tepelný spotrebič spolu s dymovou cestou tvorí jednu funkčnú jednotku a ak komín neprispôsobíme novému spotrebiču, môže sa stať, že do tej doby suchý komín náhle prevlhne a časom sa začne i rozpadať. Na tieto všetky eventuality by sme preto mali myslieť včas a pri stavbe nového komína alebo celého domu si vybrať komín, ktorý je, ak sa dá, „nenasiakavý“.

„Nenasiakavý“ komín
K jeho základným stavebným prvkom patrí tvárnica, izolácia a komínová vložka. Tá, obalená izoláciou, zabraňuje ochladzovaniu spalín. Vonkajší plášť komína je tvorený betónovými tvárnicami, ktoré majú v rohoch kanáliky, ktorými prúdi vzduch, aby bola odvedená prípadná vlhkosť. Kondenzát, vzniknutý vo vnútri vložiek potom odteká do špeciálneho šamotového dielu, ktorý je umiestnený pod prvou vložkou a odvádza túto vyzrážanú vlhkosť do žumpy alebo do kanalizácie.
cehaci
01.07.14,05:26
Terezia,dakujem za reakciu,ale asi nemám "každú flašu"...
cehaci
01.07.14,05:30
Dakujem,ale prosím si odpoved na otázku,ktorá je uvedená vyššie.Nie na otázku " Aký si mám postaviť komín?".. :-)